Alarm

Krátkometrážní / Animovaný

Jižní Korea, 2009, 9 min

Moo-Hyun Jang

S budíkem si na mě nikdo nepříjde. Bez problému dokážu vstávat bez popužití tohoto mučícího nástroje, ale jenom přes týden. S postavičkou spáče si animátoři teda moc nepohráli, což bylo docela škoda, protože přostředí okolo něj bylo bezchybné. Zbytečně natahované. K vytvoření pointy není zapotřebí zrovna takové martirium.(31.1.2013)

Jak já nenávidím rána, zvuk budíku, když mě tahá z postele, vstávání a taky tedy zvonění budíku ráno, a taky rána samotná, když musím vstávat, jo a vstávání. A zvonění budíku ráno. A taky vstávání nemám ráda. Nezapomněla jsem na něco? Hodnotím tak, jak musí hodnotit každý empatický jedinec, který to má ráno stejné jako animovaný hrdina. Varování - ráno jsem opravdu nebezpečná a to nejen budíkům.(25.7.2015)

Typické ráno jaké známe všichni. Budík zvoní, nám se stávat nechce a tak ho každou minutou nenávidíme čím dál tím více. Nastane bitva mezi realitou a vlastními myšlenky. Ve snu vypukne válka mezi námi a budíky. A o tom vypráví tato kratičká 3D animovaná povídka, která se do onoho ranního problému naprosto strefila. Plynulá animace, přesné vyobrazení prostředí bytu a zařízení a k tomu lehký pro tuto situaci typický humor vyvolávající pocit reálnosti každodenního rána. Až na to zakončení, které je však v souladu pro asijské komiksy a vlastně i jistou pointou. Artová povídka zachycuje dění, ve kterém se mnozí poznáme.(20.11.2015)

• Pethushka

Animace je povedená, to jo. Nápad to taky má, ale bohužel ne až tak dobrý, aby bavil celých 10 minut. Kdyby to bylo o polovinu kratší, byla by to větší zábava. Ke konci mi navíc to cinkání budíku už lezlo hodně na nervy, stejně jako tomu klukovi. Proto jsem začala toužit po jediném... aby to už skončilo. A tak to asi myšlený nebylo. Nebo jo?(15.7.2015)

Začátek je sice fajn, ale postupně mi to přišlo až moc zdlouhavé a to se jedná o kraťas, takže je někde asi chyba. Ten budík lezl po Xtém zazvonění na nervy i mně. Moc vtipné to sice není, ale viděl jsem to v naprosto famózní animaci, kterou musím ocenit. A taky mi to docela připomnělo mě při časném ranním vstávání.(13.3.2011)