poster

80 dnů (festivalový název)

 • španělský

  80 egunean

 • slovenský

  80 dní

  (festivalový název)
 • anglický

  For 80 Days

Drama

Španělsko, 2010, 104 min

 • Sandiego
  *****

  Když se spojí almodovárovská emocionální příběhová konstrukce s autentickým obsahem jednotlivých scén díky tandemu režisérů-dokumentaristů vznikne neopakovatelný a velmi silný zážitek, který dokáže z jediného pohledu či náznaku vytvořit citovou nálož. Opus magnum mladé baskické kinematografie a pro mě největší zážitek letošních Varů.(9.7.2010)

 • bassator
  *****

  45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (80 egunean / FOR 80 DAYS / 80 dnů) - Kdybych nebyl tak unavený, nesoustředil se jen nato abych neusnul a dokázal si to více užít napsal bych nádherný, takto můžu napsat "jen" moc pěkný... - 9. 7. 2010 - kino Espace Dorleans - Karlovy Vary - 5. místo - 90%(16.7.2011)

 • Insilvis
  ***

  Příliš schématické a konvenční (pokud vyměníte lesbický vztah za klasický trojúhelník, nezbude nic než průměrné melodrama). Stavět film na rádoby kontroverzním tématu lesbické lásky (potažmo seniorské lesbické lásky) je trochu málo a podle mě to značí především to, že sexuální revoluce ještě zcela nedoběhla do svého zdárného konce, neboť queer filmy jsou povětšinou oceňované už jenom proto, že jsou queer (ó jak odvážné). Film je v tomto oproti literatuře bohužel stále ještě spíše prudérní starou pannou, které všichni zatleskají, když se předvede v plavkách.(30.11.2010)

 • danliofer
  *****

  Velmi civilně a citlivě natočeno téma lásky, jež jde napříč pohlavími i různými věkovými kategoriemi. Musím poděkovat organizátorům letošního MFF KV 2010, že tento nádherný film pustili zdarma přes filmový server MUBI a že o tom informovali na FB. Více takových počinů. Dnes jsem poprvé slyšela naživo baskičtinu... Prostě po všech stránkách silný filmový zážitek. Docela se divím, že to nikdo ještě nekoupil do klubových kin. Nebo jsem si jen nevšimla?(5.7.2010)

 • jhrasko
  *****

  Brokeback Mountain po 50rokoch, resp. červená knižnica pre pokročilých. Alebo i odpoveď na to, aké relatívne je označiť vlastný život za plnohodnotný. Zbytočných posledných 5minút !(8.12.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace