Báječná sedmička (TV film)

Magnificent 7

Velká Británie, 2005, 85 min

Kenneth Glenaan

Až se mi nechtělo věřit, že je to podle skutečné události, jak to bylo vše v podstatě happy. Nicméně, ten dokument jsem o této rodině neviděl a nikdy jsem o ni ani neslyšel. Co se týká tohodle filmu, byla to taková příjemná podíváná. Pár dobrých hlášek, pozitivní atmosféra a v podstatě i dobrý námět. Nevím, jestli to bylo ve skutečnosti tak "růžové", ale ve filmu vládne optimismus a pohodička. Prostě takové televizní pokoukání, které mě nenadchlo, neurazilo a nezanechalo ve mě nějakou výraznou vzpomínku. Prostě film. Asi by z toho bylo solidní drama. Howgh!(30.1.2011)

Ono se stačí mrknout na poster, přečíst si obsah a máme jasno - Helena Bonham Carter jako matka šesti dětí - 3 z dětí s poruchami autistického spektra. Helenka je milá, vlídná, trpělivá, chápavá, prostě úžasná baba a většinou má i takové role. Filmy, kde hraje, jsou výborné. Byť je Báječná sedmička film televizní, není to až tak znát, resp. televizní je to především svojí komorností. Nebylo to nijak srdceryvné a melodramatické, vydírající. Bylo to normální a velmi dobré.(8.5.2011)

Krásná a okouzlující Helena ve filmu o dětech a lidech, kteří jsou "jiní". Jejich odlišnost je zde předvedena téměř precizně a s laskavým humorem, ale jinak je tento film trošku povrchní. O zázemí rodiny se totiž divák moc nedozví, tj. třeba, zda a kde matka pracuje, kam vlastně zmizel otec atd. Ale to je jen malá vada na kráse tohoto filmíku.(11.8.2010)

Děj není nijak složitý, ale výsledek přesto velmi milý. Nevěděl jsem do čeho jdu, avšak je to vážně moc příjemný Tv film, který je prostě ''opravdový''. Nenajdete v něm předramatizované, nucené či sentimentální scény. Prostě Vám ukáže, jak netradiční život u někoho může vypadat a za to mu i v hodnocení přilepším! Protože jinak film své chyby má - uživatel boombang to přesně vystihl.. Nedozvíme se zde o zázemí rodiny, u filmu jsem si neustále říkal, kde berou peníze, co se stalo s manželem atd. Takže film spíše kolísá mezi 3 a 4*, přesto dávám lepší hodnocení.(11.8.2010)

Jsou chvíle, kdy snímek působí přece jenom maličko křečovitě - možná proto, že jednotlivé dojemné, dramatické i úsměvné epizody jsou poskládané jedna za druhou bez hlubšího pohledu do života jedné neobyčejné rodiny. Ale to je asi tak jediný závažnější nedostatek. Osamělá matka Maggi Jacksonová to vůbec nemá jednoduché - tím spíš, že narozdíl od děvčat její chlapci nejsou po mentální stránce úplně v normě. Přesto nebere svůj (ani jejich) osud tragicky. Helena Bonham Carter v hlavní roli je kouzelně bezprostřední a i ostatní herci - včetně těch dětských (!) - jsou naprosto přirození. Velice dobře funguje i rozdělení snímku do čtyř ročních období, které nenápadně upozorňuje jak na plynutí času, tak na proměny, kterými rodina během jednoho roku prochází. Takže jednoznačně převažuje pozitivní dojem … 3,5*(12.8.2010)

• - Ve filmu byla u dětských herců coby jejich křestní jména použita jejich druhá jména. (..Lucas..)