Báječná sedmička (TV film)

Magnificent 7

Velká Británie, 2005, 85 min

Kenneth Glenaan

V konečném vyznění tak trochu ploše působící televizní sonda do skutečně svízelného osudu matky - samoživitelky a jejího až příliš širokého spektra potomků. Mírně načrtnutý romantický oblouk se v průběhu děje dostává čím dál více do popředí a zastiňuje původní sociální a etický rozměr. Snímku by rozhodně prospělo zdramatizování a prohloubení scénáře. Toto nosné téma bylo totiž již filmově zpracováno a zdramatizováno mnohokrát a často tedy výrazně lépe a silněji, co se týče celkového vyznění. Uvážíme-li ovšem, že tohle dílo je koncipováno coby televizní film, pak v kontextu televizní tvorby jde o snímek vysoce nadprůměrný... Podobné filmy: Bílá vrána, Benny a Joon, Co žere Gilberta Grapea, Malaton(11.8.2010)

Krásná a okouzlující Helena ve filmu o dětech a lidech, kteří jsou "jiní". Jejich odlišnost je zde předvedena téměř precizně a s laskavým humorem, ale jinak je tento film trošku povrchní. O zázemí rodiny se totiž divák moc nedozví, tj. třeba, zda a kde matka pracuje, kam vlastně zmizel otec atd. Ale to je jen malá vada na kráse tohoto filmíku.(11.8.2010)

Ono se stačí mrknout na poster, přečíst si obsah a máme jasno - Helena Bonham Carter jako matka šesti dětí - 3 z dětí s poruchami autistického spektra. Helenka je milá, vlídná, trpělivá, chápavá, prostě úžasná baba a většinou má i takové role. Filmy, kde hraje, jsou výborné. Byť je Báječná sedmička film televizní, není to až tak znát, resp. televizní je to především svojí komorností. Nebylo to nijak srdceryvné a melodramatické, vydírající. Bylo to normální a velmi dobré.(8.5.2011)

Až se mi nechtělo věřit, že je to podle skutečné události, jak to bylo vše v podstatě happy. Nicméně, ten dokument jsem o této rodině neviděl a nikdy jsem o ni ani neslyšel. Co se týká tohodle filmu, byla to taková příjemná podíváná. Pár dobrých hlášek, pozitivní atmosféra a v podstatě i dobrý námět. Nevím, jestli to bylo ve skutečnosti tak "růžové", ale ve filmu vládne optimismus a pohodička. Prostě takové televizní pokoukání, které mě nenadchlo, neurazilo a nezanechalo ve mě nějakou výraznou vzpomínku. Prostě film. Asi by z toho bylo solidní drama. Howgh!(30.1.2011)

Na tenhle film jsem se moc těšila už kvůli milované Heleně Bonham Carter a nakonec jsem vůbec nevěděla, co si mám o tom filmu myslet. Přišlo mi to jako filmový dokument a Helena mi přišla opravdová, jakoby to vůbec nebyla herečka, ale vážně máma sedmi dětí, z toho tří chlapců, kteří byli jedineční. Byl to odraz reálného světa a režisér se s tím vypořádal skvěle.(29.9.2017)

• - Ve filmu byla u dětských herců coby jejich křestní jména použita jejich druhá jména. (..Lucas..)