Báječná sedmička (TV film)

Magnificent 7

Velká Británie, 2005, 85 min

Kenneth Glenaan

V konečném vyznění tak trochu ploše působící televizní sonda do skutečně svízelného osudu matky - samoživitelky a jejího až příliš širokého spektra potomků. Mírně načrtnutý romantický oblouk se v průběhu děje dostává čím dál více do popředí a zastiňuje původní sociální a etický rozměr. Snímku by rozhodně prospělo zdramatizování a prohloubení scénáře. Toto nosné téma bylo totiž již filmově zpracováno a zdramatizováno mnohokrát a často tedy výrazně lépe a silněji, co se týče celkového vyznění. Uvážíme-li ovšem, že tohle dílo je koncipováno coby televizní film, pak v kontextu televizní tvorby jde o snímek vysoce nadprůměrný... Podobné filmy: Bílá vrána, Benny a Joon, Co žere Gilberta Grapea, Malaton(11.8.2010)

• Katullka

Udělali z celého docela pěkné pitomou frašku. Znám horší případy autistů a upřímně tohle vážně bylo jak po másle. Od výkonu Helen jsem taky čekala více. Docela zklamaná..(13.8.2010)

Skvely Christopher (Christopher Parkinson) a jeho hlasky, ale jinak nic vyjimecneho.(29.1.2011)

Na televizní film pěkná podívaná, ale je škoda, že tvůrci nevyužili víc um dětských herců (zvládnutí role Christophera nebo Davea bylo bravurní). Tvůrci zbytečně odbočovali k love story.(12.8.2010)

• PetrPan

Pořádné šlápnutí vedle. Příběh matky věčné oběti zcela deklasuje odbornou pomoc lidem stiženým pervazivní vývojovou poruchou a na piedestal staví pochybné guru mateřství, navíc totálně ignorantským způsobem bez kouska tvůrčího ducha. Děti představující nemocné chlapce toto postižení asi neviděly ani na obrázcích, jinak si nedovedu vysvětlit tu strašlivou bídu s jakou se svých rolí zhostily. Plochý příběh téhle guru matky má asi vyznívat optimisticky a nadějně, nu na mě působil spíš jako pár epizod ze života jedné hloupé životem s odlišnými dětmi unavené nány, což asi nebyl záměr tvůrců tohoto snímku, protože skutečný život Jacqui Jacksonové možná je o něčem jiném, budu se muset podívat na onen dokument uvedený v obsahu. Můj čtvrtý film v řadě o této problematice šel zcela mimo mě, a to jsem od něj čekal hodně, protože řekněme vícenásobný autismus pro mne není jen něco, co znám z doslechu.(4.9.2014)

• - Ve filmu byla u dětských herců coby jejich křestní jména použita jejich druhá jména. (..Lucas..)