Šťastný den (neoficiální název)

Your Lucky Day

Krátkometrážní / Akční / Komedie / Thriller

USA, 2010, 18 min

Dan Brown

Místy jde proti divákově plynulému zážitku přílišná snaha o cool záběry, kdy nevíte přesně, co se stalo. Nebo to byl záměr, když se tyto záběry objevují zrovna u střeleb, aby nebylo vidět, kdo trefil civilisty? Těžko říct, každopádně rámci krátkometrážních filmů se jedná o povedené dílo, které dokáže překvapit.(23.8.2010)

Je to hloupé a nevychytané, přesto dosti reálné. V našem "moderním" světě si to dokážu živě představit a vidím taky mnohem více. Film je podán velice špatně, dávám hodnocení jen za nápad a vztah k realitě. Jinak nevím, co bych dodal, kdyby herci dostali možnost k natáčení delšího filmu, tak by nejspíš zemřeli na vyčerpání. Mizérie. Tohle nebyl zrovna potěšující výkon, jaký jsem očekával.(25.7.2013)

• Deftie

Videli ste Posledného skauta? Ako sa tam Willis rozčuľoval nad tým, že mu jeho nadriadený chodí za ženou a vravel niečo v zmysle, že jasné, išiel len tak náhodou okolo a spadol na jeho ženu (samozrejme trochu iným slovníkom)? Tak presne o tom celý ten kraťas bol. Len tak náhodou sa tam všetci pozabíjajú, všetko bolo o neskutočnej náhode. Až natoľko, že ma to neskutočne sralo.(10.12.2010)

Jak je tu již častokrát řečeno, skutečně to vypadá, jako by pan režisér čerpal inspiraci u Tonyho Scotta a v jisté míře také u pana Tarantina:) Your Lucky Day je spojením dynamického, akčního, americky vulgárního a hláškami napěchovaného pohledu mezi skupinku zákazníků malého supermarketu, někdy v nočních hodinách. A mezi chvíle, které všichni zažijí díky jednomu losu. Jenže když se na jednom místě setká výherní tiket s hodnotou okolo 150 miliónů dolarů a zlotřilý lupič, ještě s nevinnými občany a poldou, který byl asi příliš vyklepaný na to, aby dokázal přesně mířit, je jasné, že zažijí "dost podělanej den." A kdo z celé té bryndy vyvázne celý? Uvidíte na konci, který ponechává celý děj otevřený a zároveň tak symbolicky vyjadřuje nekonečný kolotoč událostí, které budou stále následovat dokud... Zábavně odzbrojující je scéna, kdy hlavní lupič vypráví ostatním, co by udělal s vyhranými penězi. "... A vrcholem celýho filmu bude jedna obrovská orgie. A na závěr si to Batman rozdá s Robinem..." :)(27.8.2011)

Na můj vkus trochu moc přímočaré a nedůmyslné, žádná hlubší pointa, žádný zvrat, v každém momentu filmu víte, co se stane v tom dalším. Ale pár dobrých myšlenek tam určitě bylo. Ke zhlednutí zde: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy/stastny-den(22.8.2010)