Poctivé domácí potraviny, česká kuchyně, život na venkově a spousta zvířat. To jsou hlavní přísady nové dokumentární reality show, kterou začala natáčet Česká televize. Dva mladí lidé z Prahy, Honza a Veronika, se budou pod dohledem kamer snažit vybudovat fungující biofarmu. Ta vzniká za pomoci odborných poradců i ochotných sousedů v romantickém prostředí jihočeského Blanského lesa, na malebné samotě Kuklov u Brloha, kde František Vláčil natáčel nezapomenutelné "Údolí včel".
Seriál má v reálném prostředí vyzkoušet, zda a jak mohou mladí lidé z města žít na venkově. Zjistíme, jestli doma pěstovaná zelenina a chovaná zvířata mají jinou, lepší kvalitu a chuť než potraviny z hypermarketu, a představíme zcela nové i dávno zapomenuté recepty z české kuchyně. Malá farma se stane domovem koz, králíků, perliček, kachen, ovcí, kuřat, prasátek a mnoha dalších domácích i hospodářských zvířat. Honza a Veronika je budou chovat šetrně, v souladu s přírodními principy. Zbývá čas i na společenský život - dožínky, masopust a zabíjačky. A všichni jsou napjatí, zda a jak to Honza s Veronikou zvládnou. (oficiální text distributora)

Romla

Když chcete vidět, jak na sebe banda dementů sprostě řve, tak se dívejte na Vyvolené. Když chcete vidět, jak se dva normální lidi starají o pár zvířat a rostlin, a trochu si u toho odpočinout od všedních starostí, tak se dívejte na Malou farmu. ()

Kubasino

Je mi upřímně jedno, jaké je pozadí Malé farmy a jestli si pan Berka dělá reklamu za koncesionářské poplatky mě fakt žíly netrhá. Promluvte si s dětmi z města a drtivá většina vám řekne, že nevidělo živé prase na vlastní oči. Tento pořad jim takovou možnost sice nenabídne, ale alespoň ukáže měšťákům a jejich dětem, že každý obyvatel vesnice nemusí být vydlabaný vidlák a zároveň přiblíží divákům, jak to na vesnici chodí. Navíc česko-kanadský pár je mnohem sympatičtější, než ten předchozí a alespoň to sem tam vypadá, že je baví, to co dělají. ()

Gatebuster odpad!

Tento pořad ztrapňuje ty co na farmě opravdu žijí a zkresluje pohled na takovýto život. Ti lidé se pouštějí do něčeho o čem nemají ani zdání, kdyby je nepodporovala ČT tak by hodně brzo skončili na chodníku... ()

montrose odpad!

Ty dva vůběc nevědí, která bije. Holka by spíš měla chodit s kámoškama na diskotéky a kávičky a farmaření nechat někomu schopnějšímu. Viděl jsem dva díly a stačilo. Nejvíc mě pak pobavilo, když se zamýšleli nad tím, jestli je použitý provázek bio:) ()

viax

Naprostý otřes. Nemá to koncepci, nemá to vedení, nebýt sympatických protagonistů, je to nekoukatelné. Aha, tak už přišla další dvojice a JE to nekoukatelné. Nemají znalosti, to, že jim občas odborník utrousí moudro, z nikoho farmáře neudělá. A vlastně proč mluvíme o farmě? Moje sousedka má taky pár králíků, slepic, kozičky i ovečky, jak sama říká, měli i koně na práci v sadu a na poli, ale neříkali si farmáři ani sedláci, brali to jako záhumenek po práci v továrně, ona jako účetní, manžel jako výrobní ředitel. Tuhle osůbku by měla kamera sledovat, jak ve svých osmdesáti letech obstarává zvířata, přestavbu domu, denně ujde nejméně 10 km a po večerech sestavuje účetní výkazy. ()

fero27

Velmi se mi líbila první dvojice a bavilo mě sledovat vývoj farmy, i přes některé pro mě nepochopitelně se opakující eko/bio témata. Nevím jestli jsem si natolik zvykl na věčně nespokojenou a uraženou Veroniku nebo na Protheuse, kterého i po dvou letech neopustila chuť do práce a nadšení z budování. Každopádně po změně obsazení jsem zkoukl jen několik dílů, ale už mě to nebavilo natolik abych pokračoval ve sledování. ()