Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poctivé domácí potraviny, česká kuchyně, život na venkově a spousta zvířat. To jsou hlavní přísady nové dokumentární reality show, kterou začala natáčet Česká televize. Dva mladí lidé z Prahy, Honza a Veronika, se budou pod dohledem kamer snažit vybudovat fungující biofarmu. Ta vzniká za pomoci odborných poradců i ochotných sousedů v romantickém prostředí jihočeského Blanského lesa, na malebné samotě Kuklov u Brloha, kde František Vláčil natáčel nezapomenutelné "Údolí včel".
Seriál má v reálném prostředí vyzkoušet, zda a jak mohou mladí lidé z města žít na venkově. Zjistíme, jestli doma pěstovaná zelenina a chovaná zvířata mají jinou, lepší kvalitu a chuť než potraviny z hypermarketu, a představíme zcela nové i dávno zapomenuté recepty z české kuchyně. Malá farma se stane domovem koz, králíků, perliček, kachen, ovcí, kuřat, prasátek a mnoha dalších domácích i hospodářských zvířat. Honza a Veronika je budou chovat šetrně, v souladu s přírodními principy. Zbývá čas i na společenský život - dožínky, masopust a zabíjačky. A všichni jsou napjatí, zda a jak to Honza s Veronikou zvládnou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Byl jsem zvědavý, jak vypadá pořad, který můj oblíbený uživatel Radek99 tak nelítostně sepsul. Dá se na to nahlížet dvěma způsoby - viděl jsem jediný díl, který bych mohl považovat za svého druhu dokument o tom, jak dva mladí lidé z města odešli na venkovskou farmu a pokusili se vrátit k přírodě. Je to natočené i takovým tím stylem podobných dokumentů, které se objevují v nezajímavých časech na ČT2. To by ovšem člověk nesměl vnímat ty banality typu "králíkovi musíte dávat pravidelně napít, jinak vám chcípne žízní" apod. Zahraniční reality show bývají často dryáčnické, ždímou emoce, kde se dá, jsou manipulativní až běda a tohle všechno v Malé farmě schází. Ta je provinční, pomalá a zapomíná na to, že reality show má především bavit. Vlastně bych neměl důvod dát méně než 2*, ale právě ten druhý pohled, že se vlastně jedná o reality show, která by měla pravidelně a opakovaně vracet svého diváka do centra dění, mě utvrdil v tom, že 1* je právě tak akorát. Víc jak jednou bych totiž Malou farmu nesnesl a neunesl. Celkový dojem: 25 %. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Tento projekt Českej Televízie poskytuje alternatívu ku dnešnému hektickému, uponáhľanému, konzumnému spôsobu života. Ukazuje, že sa dá žiť aj kľudnejšie, harmonickejšie a zdravšie. Stačí vypadnúť z mesta, nezaťažovať sa kariérou, nezhŕňať majetok, ale radšej odísť na vidiek a snažiť sa vyžiť z vlastných zdrojov. Touto cestou sa vybral pár mladých ľudí z Prahy. Veronika a Honza sa pokúšajú, za prítomnosti kamier, vybudovať svoju vlastnú, dobre fungujúcu "Malú farmu". Držím im palce a tak trocha aj závidím. ** ()

Reklama

lillien odpad!

všechny recenze uživatele

Igor potřebuje někde vyšounit prachy, aby pak mohl duchovně růst a sdílet na jůtůbu se svými druhy Boha, potud docela chápu, že se k tomu upsal. Ovšem něco tak strašně nudného může vysílat opravdu jen veřejnoprávní televize, na tohle se kouká pravidelně kdo? Igore, to už v každém okresním důchoďáku najdeš zajímavější materiál. Už i ten Farmář hledá ženu na Primě byla větší zábava, i s tou mrvou. Achjo, já to prostě odhlásim tu televizi, fakt to odhlásim.. ()

kulyk odpad!

všechny recenze uživatele

Sehnat pár infantilních bioblbů, aby někomu vytvořili business, není evidentně problém. A každý máme veřejnoprávní podíl (který budeme splácet celé roky). Jste-li hovádko, inklinující k členství v jakékoliv odrůdě sekt, masochistický jedinec, toužící po statusu otroka, žerete jen všemožná jádra a boby, či chce-li se vám strávit život přehazováním zvířecích sraček, pak je toto pořad pro vás. My ostatní, kteří víme, že přírodu je nutno od člověka oddělit nejméně dvěma vrstvami skla, můžeme jen sípat závistí nad tím, jak umí Berka uplést z hovna zlatý bitch! Jen tak dál, ty zmrde. Příště ti rád přispěju třeba na novou prádelnu. A realitka by se mohla zovat ,,Perme prachy dokola". ()

PedroPo 

všechny recenze uživatele

Malá farma je ve svém důsledku opravdu reality show. Asi aby bylo dosaženo dostatečného efektu veřejnoprávnosti, byl přidán ještě přídomek "dokumentární", leč obešel bych se i bez něho. Jen je to reality show česká, dokonce z České televize, což bohužel značně determinuje celý výsledek. Casting byl velmi dobře provedený, mladý pár si totiž poprvé zkusil žít pohromadě a výsledkem jsou velmi časté spory, ke kterým přispívá také charakter obou zúčastněných - Honza, starší a často přemoudřelý "pantáta" a Veronika, u které občas nevíte, jestli je opravdu tak hloupá nebo se jen snaží zajímavě ptát a hrát před kamerou. Její snaha zachránit prasnici před porážkou nebo "ochranitelské" zásahy u dalších zvířat jsou dojemně vtipné. Nebudu tady hodnotit pozadí celého projektu, které po jeho startu proběhlo médii, jen bych se naštval. Snad budou čeští investigativci stejně agilní, až se cyklus v roce 2013 uzavře, protože by bylo dobré zjistit, co se s tou vybudovanou značkou děje dál a zda si někdo přilepšil, či ne. To co mi u celé série vadí, je nedotaženost některých věcí - pokud se dva mladí lidé snaží rozjet fungující hospodářství a ekonom jim na statek přijde poradit s rozvahou až někdy v desátém dílu, nevypovídá to moc o promyšlenosti celé akce. Je to asi jako kdybyste si z porodnice vezli novorozence a cestou se stavili v knihkupectví pro knížku Čekáme dětátko. Navíc je zde zařazeno celkem dost scén, které jsou nahrané a připravené, bohužel "herecké" výkony jednotlivých představitelů je sráží hluboko pod značku snesitelnosti. Tak proč jsem dal nakonce 3*? Protože to vlastně velmi dobře ukazuje život na vesnici a vše s ním spojené (nehodnotím profesní správnost, jen chování a okolnosti) a vlastně je to někdy hodně poučné. Jen by mě zajímalo, jak si oba dva mladí představitelé poradí s tím, až jim vyprší smlouva, produkce je vykopne ze dvora a jim zbude pes, 3 perličky, které si přivezli z Prahy a kočka. Takovouhle změnu v životě by teprve bylo dobré sledovat v rámci reality show... ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Jan Macků a Veronika Olivová byli pro hlavní roli v reality show vybráni v dubnu 2010 ze 42 uchazečů. (ČSFD)

Reklama

Reklama