Malá farma

(TV pořad)
Reality-TV
Česko, 2010, 26 min

Poctivé domácí potraviny, česká kuchyně, život na venkově a spousta zvířat. To jsou hlavní přísady nové dokumentární reality show, kterou začala natáčet Česká televize. Dva mladí lidé z Prahy, Honza a Veronika, se budou pod dohledem kamer snažit vybudovat fungující biofarmu. Ta vzniká za pomoci odborných poradců i ochotných sousedů v romantickém prostředí jihočeského Blanského lesa, na malebné samotě Kuklov u Brloha, kde František Vláčil natáčel nezapomenutelné "Údolí včel".
Seriál má v reálném prostředí vyzkoušet, zda a jak mohou mladí lidé z města žít na venkově. Zjistíme, jestli doma pěstovaná zelenina a chovaná zvířata mají jinou, lepší kvalitu a chuť než potraviny z hypermarketu, a představíme zcela nové i dávno zapomenuté recepty z české kuchyně. Malá farma se stane domovem koz, králíků, perliček, kachen, ovcí, kuřat, prasátek a mnoha dalších domácích i hospodářských zvířat. Honza a Veronika je budou chovat šetrně, v souladu s přírodními principy. Zbývá čas i na společenský život - dožínky, masopust a zabíjačky. A všichni jsou napjatí, zda a jak to Honza s Veronikou zvládnou. (oficiální text distributora)

kulyk odpad!

Sehnat pár infantilních bioblbů, aby někomu vytvořili business, není evidentně problém. A každý máme veřejnoprávní podíl (který budeme splácet celé roky). Jste-li hovádko, inklinující k členství v jakékoliv odrůdě sekt, masochistický jedinec, toužící po statusu otroka, žerete jen všemožná jádra a boby, či chce-li se vám strávit život přehazováním zvířecích sraček, pak je toto pořad pro vás. My ostatní, kteří víme, že přírodu je nutno od člověka oddělit nejméně dvěma vrstvami skla, můžeme jen sípat závistí nad tím, jak umí Berka uplést z hovna zlatý bitch! Jen tak dál, ty zmrde. Příště ti rád přispěju třeba na novou prádelnu. A realitka by se mohla zovat ,,Perme prachy dokola". ()

Big Bear odpad!

Každý koncesionář by měl za podporu tohoto soukromého projektu dostat jednu bio slípku, jednu bio mrkev, jedno bio vejce a jeden kyblík bio mrvy. Tu bio mrvu prosím nepoužít do muškátů ale hodit na hlavu pohlavárů z ČT, kteří v rámci tohoto předraženého projektu dělali reklamu soukromé farmě soukromého lobisty, který pořad celý natáčel pro ČT na klíč. A pokud to dělali nevědomky, tím snad ještě hůř než kdyby to bylo vědomky.... Vyčůranost pochopím, blbost už ne.. Česká klasika :-). Jinak než tohle, tak to raději Dovolenou v protektorátu... ODPAD ()

gudaulin

Byl jsem zvědavý, jak vypadá pořad, který můj oblíbený uživatel Radek99 tak nelítostně sepsul. Dá se na to nahlížet dvěma způsoby - viděl jsem jediný díl, který bych mohl považovat za svého druhu dokument o tom, jak dva mladí lidé z města odešli na venkovskou farmu a pokusili se vrátit k přírodě. Je to natočené i takovým tím stylem podobných dokumentů, které se objevují v nezajímavých časech na ČT2. To by ovšem člověk nesměl vnímat ty banality typu "králíkovi musíte dávat pravidelně napít, jinak vám chcípne žízní" apod. Zahraniční reality show bývají často dryáčnické, ždímou emoce, kde se dá, jsou manipulativní až běda a tohle všechno v Malé farmě schází. Ta je provinční, pomalá a zapomíná na to, že reality show má především bavit. Vlastně bych neměl důvod dát méně než 2*, ale právě ten druhý pohled, že se vlastně jedná o reality show, která by měla pravidelně a opakovaně vracet svého diváka do centra dění, mě utvrdil v tom, že 1* je právě tak akorát. Víc jak jednou bych totiž Malou farmu nesnesl a neunesl. Celkový dojem: 25 %. ()

MM_Ramone

Tento projekt Českej Televízie poskytuje alternatívu ku dnešnému hektickému, uponáhľanému, konzumnému spôsobu života. Ukazuje, že sa dá žiť aj kľudnejšie, harmonickejšie a zdravšie. Stačí vypadnúť z mesta, nezaťažovať sa kariérou, nezhŕňať majetok, ale radšej odísť na vidiek a snažiť sa vyžiť z vlastných zdrojov. Touto cestou sa vybral pár mladých ľudí z Prahy. Veronika a Honza sa pokúšajú, za prítomnosti kamier, vybudovať svoju vlastnú, dobre fungujúcu "Malú farmu". Držím im palce a tak trocha aj závidím. ** ()

Radek99 odpad!

Se znalostí pozadí celého tohoto ,,projektu" naší ,,veřejnoprávní" televize nelze hodnotit jinak. Pan Berka se má... Zákulisí Malé farmy je nejlépe si vygooglovat, bylo o něm napsáno mnohé. Boží mlýny naštěstí ale trochu zaklapaly, protože tato ,,reality show" je nekoukatelná...její mediální dopad je tedy minimální... ()

• Jan Macků a Veronika Olivová byli pro hlavní roli v reality show vybráni v dubnu 2010 ze 42 uchazečů. (ČSFD)