Malá farma (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2010, 26 min

Igor Chaun
  • kulyk

Sehnat pár infantilních bioblbů, aby někomu vytvořili business, není evidentně problém. A každý máme veřejnoprávní podíl (který budeme splácet celé roky). Jste-li hovádko, inklinující k členství v jakékoliv odrůdě sekt, masochistický jedinec, toužící po statusu otroka, žerete jen všemožná jádra a boby, či chce-li se vám strávit život přehazováním zvířecích sraček, pak je toto pořad pro vás. My ostatní, kteří víme, že přírodu je nutno od člověka oddělit nejméně dvěma vrstvami skla, můžeme jen sípat závistí nad tím, jak umí Berka uplést z hovna zlatý bitch! Jen tak dál, ty zmrde. Příště ti rád přispěju třeba na novou prádelnu. A realitka by se mohla zovat ,,Perme prachy dokola".(13.11.2012)

Velká vyjímka mezi novými pořady ČT. Tohle se naší veřejnoprávní televizi celkem povedlo. Nápad je dosti takovej nenápadnej, ale určitě originální. Strašně super jsou hlavní hrdinové tohoto pořadu. Kdyby v tomhle učinkovali nějaký trdla, jaké se například objevují v různých reality show typu Vyvolení nebo BigBrother, určitě by to byl hroznej propadák plný trapnosti. Zde je to naopak. Spousta zajímavých rad a mě, jako velkého amatéra ve farmaření, dokáže vždy poučit o něčem novém. Určitě mnohem méně násilná a více originální forma pořadu typu Receptář, či Loskuták(19.12.2010)

Ja som v tých asi 3 zhliadnutých epizódach žiadnu reality-show rozhodne nevidel, ani ma nenapadlo, že tu na csfd to nájdem pod takýmto označením. Skôr je to svojský typ dokumentu z (akože) každodenného života jednej usadlosti. No a keďže urbanizáciu spoločnosti vnímam ako hlavný globálny problém (od ktorého sa odvíja množstvo ďalších), mne sa na toto "soft-farmárčenie" pozeralo naozaj dobre. Neviem či som zažil väčšie prekvapenie z toho, že niekto takýto tv-program zrealizoval, alebo z toho, že má tak veľmi nízke hodnotenie :-/. Pretrhnutie pút medzi človekom a pôdou je zdanlivo nezaujímavé, pre mňa je to však zásadná téma môjho "filozofického svetonázoru", preto tento dokument hodnotím vyššie ako väčšina (a to nie som rozhodne žiadny ekofanatik... dokonca ani to GMO, Monsanto, farmafirmy a pod. mi nijak extra nevadia:) P.S.:(pozrel som si aj tunajšiu fotogalériu - a videl som iba diely s tou "angličankou"(?), takže ak im predchádzalo niečo iné, to nehodnotím!)(25.1.2014)

• Hannibal1913

Tak nám původní dvojice nevydržela... Ale co si budeme povídat - dalo se to čekat. Rozmazlení Pražáci toto nemůžou vydržet po celý život... Hurá pořídíme si selátko, telátko, kuřátko a budeme se mít skvěle. Ale né! Nemůžete to prasátko přece zabít! Vždyť je to naše malá hodná holčička, ta není na papání, to je přítel rodiny... Sračky sračky sračky.(1.7.2012)

• Radek99

Se znalostí pozadí celého tohoto ,,projektu" naší ,,veřejnoprávní" televize nelze hodnotit jinak. Pan Berka se má... Zákulisí Malé farmy je nejlépe si vygooglovat, bylo o něm napsáno mnohé. Boží mlýny naštěstí ale trochu zaklapaly, protože tato ,,reality show" je nekoukatelná...její mediální dopad je tedy minimální...(6.1.2011)

• - Jan Macků a Veronika Olivová byli pro hlavní roli v reality show vybráni v dubnu 2010 ze 42 uchazečů. (Elwanelyn)