Malá farma (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2010, 26 min

Igor Chaun
  • lillien

Igor potřebuje někde vyšounit prachy, aby pak mohl duchovně růst a sdílet na jůtůbu se svými druhy Boha, potud docela chápu, že se k tomu upsal. Ovšem něco tak strašně nudného může vysílat opravdu jen veřejnoprávní televize, na tohle se kouká pravidelně kdo? Igore, to už v každém okresním důchoďáku najdeš zajímavější materiál. Už i ten Farmář hledá ženu na Primě byla větší zábava, i s tou mrvou. Achjo, já to prostě odhlásim tu televizi, fakt to odhlásim..(2.6.2013)

• gudaulin

Byl jsem zvědavý, jak vypadá pořad, který můj oblíbený uživatel Radek99 tak nelítostně sepsul. Dá se na to nahlížet dvěma způsoby - viděl jsem jediný díl, který bych mohl považovat za svého druhu dokument o tom, jak dva mladí lidé z města odešli na venkovskou farmu a pokusili se vrátit k přírodě. Je to natočené i takovým tím stylem podobných dokumentů, které se objevují v nezajímavých časech na ČT2. To by ovšem člověk nesměl vnímat ty banality typu "králíkovi musíte dávat pravidelně napít, jinak vám chcípne žízní" apod. Zahraniční reality show bývají často dryáčnické, ždímou emoce, kde se dá, jsou manipulativní až běda a tohle všechno v Malé farmě schází. Ta je provinční, pomalá a zapomíná na to, že reality show má především bavit. Vlastně bych neměl důvod dát méně než 2*, ale právě ten druhý pohled, že se vlastně jedná o reality show, která by měla pravidelně a opakovaně vracet svého diváka do centra dění, mě utvrdil v tom, že 1* je právě tak akorát. Víc jak jednou bych totiž Malou farmu nesnesl a neunesl. Celkový dojem: 25 %.(13.9.2012)

• ivishka

Nevím do jaké míry to je informačně věrohodné v oboru agronomickém ale v tom zahradnickém(např.výsev papriky apod.)je to naprostá blbost...Nejenže slečna vůbec nemá páru jak se vysévá a jakou teplotu semena potřebují ale její nevěrohodný projev a vůbec celá tahle šílená blbost ....je to sice trochu pohled do dnešního farmaření ale tahle věc v této době je maximálně ojedinělá a opravdu málokdo udrží v takové finančně i politicky nepříznivé době tak nákladnou a hlavně strašně dlouhou dobu nevýdělečnou činnost...takže palec dolů.Jedna hvězda za pěkná zvířata a to je tak vše.(4.3.2012)

Viděla jsem všechny díly, na farmě je po dvou letech nová dvojice, která do pořadu vnesla novou energii a pořad se tím pádem stal ještě víc příjemnější a koukatelnějším než byl. Podle mě všichni co tomu dávají odpad nebo velmi nízké hodnocení se nechávají strhnout davem. Podívat se na jeden díl s tím, že tomu přeci nemůžou dát víc jak 2* jak by to vypadalo, je opravdu trapný. Jasně, že to není mistrovský dílo ani inteligentní talkshow, ale velmi příjemná oddychovka, u které člověk může vypnout a podívat se, jak se žije na farmě v Kuklově.(23.9.2012)

Velká vyjímka mezi novými pořady ČT. Tohle se naší veřejnoprávní televizi celkem povedlo. Nápad je dosti takovej nenápadnej, ale určitě originální. Strašně super jsou hlavní hrdinové tohoto pořadu. Kdyby v tomhle učinkovali nějaký trdla, jaké se například objevují v různých reality show typu Vyvolení nebo BigBrother, určitě by to byl hroznej propadák plný trapnosti. Zde je to naopak. Spousta zajímavých rad a mě, jako velkého amatéra ve farmaření, dokáže vždy poučit o něčem novém. Určitě mnohem méně násilná a více originální forma pořadu typu Receptář, či Loskuták(19.12.2010)

• - Jan Macků a Veronika Olivová byli pro hlavní roli v reality show vybráni v dubnu 2010 ze 42 uchazečů.