poster

Šťastní to lidé: rok v tajze

 • Německo

  Happy People - Ein Jahr in der Taiga

 • anglický

  Happy People: A Year in the Taiga

Dokumentární

Německo, 2010, 90 min

Hudba:

Klaus Badelt

Hrají:

Werner Herzog
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  *****

  V různých dobách na různých místech se takto žilo. A i dnes se takto ještě někde žije. Dokument Šťastní to lidé ukazuje život v nedotčené a nezkažené krajině, kde ještě platí zákony přírody. Člověk tu žije ve sepětí se zvířaty, rostlinami a celkově divokou přírodou. Klade pasti, živí jej ryby, prodává kožešiny a je závislý sám na sobě a na tom, co mu tvrdý kraj "vydá". Pozoruhodný počin.(25.12.2013)

 • Terva
  *****

  Spolupráce Vasjukov a Herzog se povedla. Tito dva maníci natočili nádherný zimně letní dokument.(18.4.2014)

 • corpsy
  ****

  Jedna z prvých vecí čo ma napadla, bol Flahertyho legendárny NANUK - ČLOVEK PRIMITÍVNY. Herzogovi ŠŤASTNÍ ĽUDIA ho v mnohých prípadoch pripomínajú. Všetka česť a klobúk dolu ani nie tak filmárom, ale ľudom, o ktorých bol dokument natočený.(13.2.2014)

 • vorheese
  ***

  Člověk se tu něco zajímavého dozví, ale v emociální rovině je ten film mimo. Pointa šťastných lidí je divákovi spíš oznámena, než aby jí z dokumentu sám vycítil. Navíc oznámena tak dementním hlasem/přízvukem, že je z toho místy až groteska.(8.4.2014)

 • Dragoni
  *****

  Příroda sibiřské tajgy je krásná i drsná zároveň, stejně jako její obyvatelé, kteří dokáží žít bez výdobytků moderní doby, ale stejně jako tomu bylo i jinde v Rusku, i sem se dostal alkohol. Země lovců zvěře, kteří žijí podle svých pravidel, daleko od civilizace a jejich zbytečností, společně po boku svých věrných psů, kteří jsou pro lovce po dlouhou dobu jedinými společníky v nelítostné studené divočině. Jeden z mála dokumentů, který vám ukáže autentické techniky lovu, pokládání pastí a tvrdého života trapperů. 85 %(20.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace