poster

Šťastní to lidé: rok v tajze

 • Německo

  Happy People - Ein Jahr in der Taiga

 • anglický

  Happy People: A Year in the Taiga

Dokumentární

Německo, 2010, 90 min

Hudba:

Klaus Badelt

Hrají:

Werner Herzog
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Maq
  *

  Zajímavý dokument, ovšem takových jsou spousty. Zobrazený způsob života byl ve skutečnosti po staletí pro severní Rusko docela typický: v létě trocha té zeleniny, a jinak co dá les a řeka. Objektivita filmu trpí prvoplánovou ideou, že tenhle život je receptem na štěstí. Bylo-li by tomu tak, muselo by Rusko být tradičně šťastnou zemí - což je nápad přímo mistrovsky pitomý. --- Univerzální recept na štěstí neexistuje. Tak například pan Herzog je filmař. Ve svých filmech rád ukazuje šťastný život v divočině. Sám ale v divočině žít nechce, jenom o ní dělá filmy. Předpokládám, že to je jeho recept na štěstí.(26.4.2014)

 • ledzepfan
  *****

  Maestro Metadirector(tentokráte ve spolupráci s rusky znějícím jménem :D ) zase a znova vyplodil dechberoucí, krásný a silný dokument, který mě spolehlivě poslal do kolen.... Název mluví za vše..!............PS: Strhávat hodnocení za Herzogův komentář je jako strhnout body pornu, protože tam Asa Akira kroutí prdelkou....(nechápu)(25.2.2013)

 • Charlie84
  *****

  Nezačíná to nikterak převratně...ale od jisté chvíle prostě musíte uznat, že ani Herzogův "anglický" komentář nedokáže přehlušit dojmy z tančících politiků přivážejících pšenici, extra chundelatých lyží a gigantických dřevěných kladiv(prosím použít jako rekvizitu pro Thor 2) pro sběr piniových oříšků. Sofistikovanost postupů straých mistrů nezná mezí, občas si sice vypomůžou skůtrem nebo motorovkou...ale já jim těch pět dám stejně už je proto, že tam žijou a nejsou (aspoň ne všichni) alkoholici:) Jedinečný dokument beze sporu...(29.7.2013)

 • agassi68
  *****

  Toto by mal každý z nás absolvovať aspoň na týždeň. Prestali by sme nadávať na náš proti tomuto prepychový život. Rusi si vždy vedeli poradiť bez rôznych výdobytkov techniky a tu máme možnosť vidieť viacero praktických vynálezov od lyží až po repelent. A nádherná príroda v strede Sibíri nepotrebuje komentár..(14.9.2013)

 • Autogram
  ****

  Šťastní ľudia to svojim spôsobom sú, aj keď nám sa tento spôsob šťastia môže zdať zvláštny kvôli nepredstaviteľne tvrdým podmienkam života. Ale majú úplnú a skutočnú slobodu, pretože nemajú žiadne predpisy, žiadnu byrokraciu, žiadnu vládu, iba svoju prírodu, psy a lovecké schopnosti. Vedia vyrobiť lyže priamo zo zoťatého stromu, postaviť zrub, vychovať loveckého psa a stavať pasce. Nie je to ale úplná divočina, majú aj snežné skútre, motorové člny alebo reťazové píly a v lete raz za štyri roky k nim zavíta nejaký politik s vrecami kukurice získavať ich hlasy, pričom sa stretne s maximálnou ignoráciou. Titulky v dokumente boli fajn, ale zážitok mi dosť kazil akoby nezúčastnený anglický komentár, privítal by som ruský a hlavne originálne ruské hlasy protagonistov, tie mohli byť radšej bez anglického prekladu.(30.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace