Bílý lev

Jihoafrická republika, 2010, 88 min

Philip Miller

Kostýmy:

Darion Hing

Parádní kamera a záběry, nádherná příroda a zvířata. Na větší televizi to o to víc vyniklo. Rodinný přírodopisný - hraný film, vyprávěný tak, aby to bylo zajímavé i pro děti, není moc co vytknout. Co víc jste chtěli mít za děj, nechápu nějaké komentáře o nudě, to z toho měl být akční americký film, kde by ještě do toho byla včleněná mafie, přestřelky a podobně? Právě, že to naštěstí bylo tak, jak to mělo být. A vůbec nevadí, že to dopadlo dobře, krása a zároveň krutost přírody tam zobrazena myslím byla i tak dostatečně.(25.4.2011)

• predators

Divím se, že ti piškoti při tom vyprávění neusnuli. Sledování bílého lva při cestě tam a zase zpátky v podstatě nenabízí nic vyjímečného! Největším akčním momentem byl lov chovaných slepic a i vyústění v střelbu lvů nemělo žádné grády, nic. Tedy, dramaturgie hodně špatná! Ale na tak nádherné zvíře je radost pohledět, takže za lva ty bodíky. 35%(20.7.2011)

Bílý lev je pro mě nakonec docela zklamáním. Poměrně hodně jsem čekal a tento napůl dokument a napůl rodinný film má očekávání naplnil jen z části. Krásné záběry africké přírody překonaly má očekávání a vysloveně mě nadchly. Bez potíží snesou srovnání s přírodopisnými cykly BBC. Příběh není špatný, ale nesedlo mi podání vypravěče, který diváka celým filmem provází. 62%(28.9.2016)

Film natočený v prekrásnej prírode Afriky, ktorého príbeh sa točí okolo posvätného a vzácneho bieleho leva. Pre mňa je ťažké zaradiť tento film do nejakej kategórie, kedže je to niečo medzi dokumentom, rodinným filmom a rozprávkou. Každopádne pre všetkých ľudí, ktorý majú vo zvyku sledovať Discovery, Spektrum alebo National Geographic, to môžem vrelo odporúčať...(17.4.2011)

Skvelý dokument, priemerný rodinný film. Je to príbeh bieleho leva od jeho narodenia, až po jeho dospelosť. Celé sa to odohráva v neskutočne nádherných scenériách prírody, čo je vlastne balzam pre oči. Škoda len, že je to vsadené do príbehu, kde rozprávač nemá patričné kúzlo a cit pre vyprávanie príbehu, čím sa vytráca sila snímku.(11.3.2011)