poster

Bílý lev

Rodinný / Drama

Jihoafrická republika, 2010, 88 min

Režie:

Michael Swan

Scénář:

Michael Swan

Kamera:

Michael Swan

Hudba:

Philip Miller

Kostýmy:

Darion Hing
(další profese)
 • k.rakonos
  *****

  Parádní kamera a záběry, nádherná příroda a zvířata. Na větší televizi to o to víc vyniklo. Rodinný přírodopisný - hraný film, vyprávěný tak, aby to bylo zajímavé i pro děti, není moc co vytknout. Co víc jste chtěli mít za děj, nechápu nějaké komentáře o nudě, to z toho měl být akční americký film, kde by ještě do toho byla včleněná mafie, přestřelky a podobně? Právě, že to naštěstí bylo tak, jak to mělo být. A vůbec nevadí, že to dopadlo dobře, krása a zároveň krutost přírody tam zobrazena myslím byla i tak dostatečně.(25.4.2011)

 • predators
  **

  Divím se, že ti piškoti při tom vyprávění neusnuli. Sledování bílého lva při cestě tam a zase zpátky v podstatě nenabízí nic vyjímečného! Největším akčním momentem byl lov chovaných slepic a i vyústění v střelbu lvů nemělo žádné grády, nic. Tedy, dramaturgie hodně špatná! Ale na tak nádherné zvíře je radost pohledět, takže za lva ty bodíky. 35%(20.7.2011)

 • Evander
  ***

  Bílý lev je pro mě nakonec docela zklamáním. Poměrně hodně jsem čekal a tento napůl dokument a napůl rodinný film má očekávání naplnil jen z části. Krásné záběry africké přírody překonaly má očekávání a vysloveně mě nadchly. Bez potíží snesou srovnání s přírodopisnými cykly BBC. Příběh není špatný, ale nesedlo mi podání vypravěče, který diváka celým filmem provází. 62%(28.9.2016)

 • MikaelSVK
  ***

  Film natočený v prekrásnej prírode Afriky, ktorého príbeh sa točí okolo posvätného a vzácneho bieleho leva. Pre mňa je ťažké zaradiť tento film do nejakej kategórie, kedže je to niečo medzi dokumentom, rodinným filmom a rozprávkou. Každopádne pre všetkých ľudí, ktorý majú vo zvyku sledovať Discovery, Spektrum alebo National Geographic, to môžem vrelo odporúčať...(17.4.2011)

 • ecceHOMMO
  ***

  Skvelý dokument, priemerný rodinný film. Je to príbeh bieleho leva od jeho narodenia, až po jeho dospelosť. Celé sa to odohráva v neskutočne nádherných scenériách prírody, čo je vlastne balzam pre oči. Škoda len, že je to vsadené do príbehu, kde rozprávač nemá patričné kúzlo a cit pre vyprávanie príbehu, čím sa vytráca sila snímku.(11.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace