Bílý lev

Jihoafrická republika, 2010, 88 min

Philip Miller

Kostýmy:

Darion Hing

Film natočený v prekrásnej prírode Afriky, ktorého príbeh sa točí okolo posvätného a vzácneho bieleho leva. Pre mňa je ťažké zaradiť tento film do nejakej kategórie, kedže je to niečo medzi dokumentom, rodinným filmom a rozprávkou. Každopádne pre všetkých ľudí, ktorý majú vo zvyku sledovať Discovery, Spektrum alebo National Geographic, to môžem vrelo odporúčať...(17.4.2011)

Bílý lev je pro mě nakonec docela zklamáním. Poměrně hodně jsem čekal a tento napůl dokument a napůl rodinný film má očekávání naplnil jen z části. Krásné záběry africké přírody překonaly má očekávání a vysloveně mě nadchly. Bez potíží snesou srovnání s přírodopisnými cykly BBC. Příběh není špatný, ale nesedlo mi podání vypravěče, který diváka celým filmem provází. 62%(28.9.2016)

Skvelý dokument, priemerný rodinný film. Je to príbeh bieleho leva od jeho narodenia, až po jeho dospelosť. Celé sa to odohráva v neskutočne nádherných scenériách prírody, čo je vlastne balzam pre oči. Škoda len, že je to vsadené do príbehu, kde rozprávač nemá patričné kúzlo a cit pre vyprávanie príbehu, čím sa vytráca sila snímku.(11.3.2011)

Parádní kamera a záběry, nádherná příroda a zvířata. Na větší televizi to o to víc vyniklo. Rodinný přírodopisný - hraný film, vyprávěný tak, aby to bylo zajímavé i pro děti, není moc co vytknout. Co víc jste chtěli mít za děj, nechápu nějaké komentáře o nudě, to z toho měl být akční americký film, kde by ještě do toho byla včleněná mafie, přestřelky a podobně? Právě, že to naštěstí bylo tak, jak to mělo být. A vůbec nevadí, že to dopadlo dobře, krása a zároveň krutost přírody tam zobrazena myslím byla i tak dostatečně.(25.4.2011)

Hodně neznámý a přesto strašlivě dojemný film o jednom výjimečném zvířeti, které se v odvážlivé produkci samotné Jihoafrické republiky vydává na výpravu africkou divočinou na vlastní pěst. Samozřejmě, že je to místy až kýčovitě rodinné, ale ze scény s hladovým hadem a největším zvratem ve filmu mi běhá mráz po zádech i více jak 5 let po zhlédnutí. Slovo pozoruhodné je v tomto případě ještě málo dostačující.(20.1.2018)