Nesvatbov

Srdce si nedá poroučet.  Starosta středně velké vesnice se snaží dát dohromady třicátníky, kteří zbyli na ocet. Slovenská vesnice Zemplínske Hámre pomalu ale jistě vymírá. Její starosta, generál ve výslužbě, se ale nechce vzdát. Ke svému boji s třicátnickou samotou používá různé prostředky: nabízí nemalou finanční odměnu za každé nově narozené dítě, nabádá místní rozhlasem k plození dětí a nakonec uspořádá seznamovací večírek pro „nezavrabčené“. Najdou si naši hrdinové konečně životní partnery? Sociální inženýrství 21. století v situačním dokumentárním filmu Eriky Hníkové, který výběrem tématu a způsobem zpracovaní navazuje na předchozí úspěšné snímky ŽENY PRO MĚNY a SEJDEME SE V EUROCAMPU. (oficiální text distributora)

Cinemo.cz (Petra Andrýsková)

"Dokument zcela jistě zaujme tématem, které nabízí. Obraz slovenské vesničky by mohl klidně být vystřižený i z českého venkovského prostředí- místem, situacemi i samotnými lidmi." více

LaCultura.cz (Adéla Zicháčková)

"Hamerčané na rozdíl od postav dokumentu Jany Počtové nemají možnost poznávat nové lidi, není pro ně tolik snadné se jen tak sbalit a odjet do zahraničí. Znepokojivá linka se táhne celým filmem, někdy se vynoří z legrační fasády více, někdy méně." více

Nekultura.cz (Lenka Marešová)

"Erika Hníková, sama ve věku tzv. singles, se ve svém posledním snímku Nesvatbov rozhodla prozkoumat tento novodobý fenomén. Jako singles definujeme člověka po třicítce, který, většinou z vlastního rozhodnutí, žije bez partnera. Často se jedná o lidi dobře finančně zajištěné a obvykle bydlící ve…" více

Topzine.cz (Pavlína Nouzová)

"Kamera je tak skutečná a sugestivní, že nálada, která v tu chvíli v Hamrech panovala, dýchne i do kinosálu. Svobodný třicátník sedí v krásném domě, povzdechne si, že nemá ženu, a s Metaxou v rukách se usmívá: „Tahle lahev bude pro tu, která si mě vybere.“" více