poster

Myung ryoung-027 ho

 • Severní Korea

  명령 027호

 • anglický

  Order No. 027

Akční / Válečný / Dobrodružný

Severní Korea, 1986, 77 min

Režie:

Ki Mo Jung
 • kebom
  ***

  Exotické béčko, ale nenudil som sa. Z kinematografie KĽDR mám odsledovaných len niekoľko filmov, ale tento je ešte z tých lepších a pozerateľných.(15.2.2018)

 • Raztubyl
  ***

  Klasické akčni béčko se vším všudy, včetně vybuchujícího konce a neprůstřelných hrdinů, jen s jedním velkým rozdílem - tady totiž hodni komunisti pobíjejí zlé kapitalisty. Hrdinové jsou špioni jež prošli zvláštním výcvikem, kde se učili přeskakovat jedoucí auta a jsou vyslání na nepřátelský jih. Jihokorejci jsou banda zarostlých gamblerů, kteři bijou děti a neumi se prát ani střílet. Akce je natočena dost podivně, většina akčních scén je totiž zrychlená tak že vypadá jako by je někdo přetáčel. Což je škoda, protože létající soudruzi občas předvádí slušné kousky, díky zrychlení ale boje vypadají spíš jak scény z grotesky. Parádní je ale jedna scéna z jihokorejského města, která misty vypadá jako přestřelka z westernu, i s útěkem na střeše parního vlaku.(11.6.2011)

 • JFL
  *****

  Velká homoerotická epopej o tom, že vojna není kojná, ale armáda ano, otevírá tabuizované téma vnitřního utrpení generálů, kteří musejí zůstávat v týlu a nemohou rozrážet vlny patosu a oddávat se mučitelskému heroismu s vojáky, které vyslali na bojiště. Stylově tento severokorejský válečný akčňák stojí rozkročený mezi ubíjející didaktičností propagandy (vždy ctnostní a vzorově upravení hrdinové Kimovy armády versus jihokorejští neoholení zlouni, kteří v každé scéně kouří a opírají se o flašku) a popcornovostí italských válečných brakovek typu "Inglorious Bastards", v nichž se tvůrci evidentně silně inspirovali.(1.1.2016)

 • Niktorius
  *

  Místo tohoto pokusu o film si raději pusťte libovolné propagandistické video se severokorejskými vojáky předvádějícími bojová umění (třeba tohle) - uvidíte prakticky tytéž techniky a požitek z jejich provedení vám nebude kazit vrcholně diletantská režie ani zoufalá snaha o filmové vyprávění.(25.12.2014)

 • Kkahunaa
  **

  Ryze propagandistický, akční filmový počin, který se zřejmě snažil držet tempo se svými hong-kongskými či americkými kolegy. Střihově nedotáhnutý film, který střídá žánrové pojetí stejně jako hlavní hrdinové kostýmy (přes převahu akce, se zde míchá špionážní drama, válečný film, do očí bijící reklama na KLDR či zpěvohra). Za zmínku stojí bojové scény, které jsou přeplněné úsměvnou jednozvukovou stopou úderů a které jsou zároveň kamerově zrychlené, to aby snad “severním” hrdinům dodaly nadlidštější rozměr oproti “jižním” nepřátelům (a ti jsou zde jasně definovaní). Nejen díky tomu, s připočtením toho správného (severního) úhlu pohledu, jsou bojovníci Oddílu 27 opravdu nepřekonatelní, ale zárověň i dojemně lidští.(14.10.2015)