poster

Long men fei jia

 • Čína

  龙门飞甲

 • Hong Kong

  龍門飛甲

 • anglický

  Flying Swords Of Dragon Gate

 • anglický

  Flying Swords Of Dragon Gate 3D

Fantasy / Akční / Romantický

Čína / Hong Kong, 2011, 121 min

Režie:

Hark Tsui

Kamera:

Sung Fai Choi

Producenti:

Nansun Shi, Hark Tsui

Střih:

Chi-Wai Yau

Scénografie:

Chung Man Yee

Kostýmy:

Chung Man Yee
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Trustme
  ***

  Velká Čína si žádá velkolepé filmy. Bývaly časy, kdy tyhle filmy točila s opravdovými lidmi, souboji a exteriéry. Možná, že miliarda čínských diváků je pro producenty důvod, proč zplácat zase nějaký další "kung-fu wuxia movie" s nadlidskými schopnostmi qinggong a vsadit na jistotu oblíbenosti mezi asijskými diváky. Bohužel ona okázalost, čím dál více tvořená digitálními prvky (krajina, souboje, krev, stavby) ve mě vzbuzuje dojem, kdy přestávám věřit i samotnému Jet Li, že je bojovníkem, který se umí opravdu šermovat a udeřit mocnou rukou mstitele. Asi jsem stará škola a na tyhle wire fu si nikdy nezvyknu (čest vyjímkám). The Flying Swords of Dragon Gate je klasickým asijským dobrodružným dramatem na pozadí historických složitých čínských dějin plných intrik, kde se člověk musel umět ohánět mečem, aby přežil a nebo, když už to zvládal dokonale, být ochráncem lidu. A tak i v tomto eposu umí kdejaký úředník či žena vymlátit menší armádu. Schopnostmi qinggong (létání vzduchem, seběhnutí po zdech, přemisťování těžkotonážních předmětů..) se tu nešetří a místy je to i pěkná podívaná. Leč Mistr Tsui se kochá svým filmem ve střižně příliš a opomíná škrtat uspávací scény. Škoda, že příběh se tradičně zamotává v postavách, kdo s kým a jak. Jet Li zde létá a vibruje meči jen na několika minutách filmu a přijemným setkáním se starým známým je v úvodu filmu démonický Gordon "36komor" Liu v roli vládního úředníka Wan Yuloua.(3.5.2012)

 • Krabak
  ****

  Mě se tyto filmy prostě líbí. Asijská kultura, přehnané bitvy a efekty a krásné asiatky. Jo, co víc chtít ke spokojenosti. Těm, kterým se líbí podobné filmy by neměli být zklamaní. Kvality Goemona to třeba nedosahuje, ale pro odreagování od běžných filmů plných střelby je to příjemná změna--->80%(17.3.2013)

 • Fr
  **

  ,,RADĚJI ZTRACENÝ V JIANGHU, NEŽ DOSTIŽEN VE SVĚTĚ“..... /// Ty vole, tak už i žluťákům došli nápady! Že scénář…, ale kurvit i choreo? Tak to je sračka! Lítaj všichni a všechno (což by mě zase tolik nesralo, kdyby to mělo nějakej smysl…), orel (či co to bylo za hajzla) se promění v bojovníka, kterýho zplodil sám vynálezce vrtulníku (ostatně ,,jeho“ parchantů je tu mnohem víc…). Milión sedm set padesát tři tisíc, devět set šedesát pět černých vran, přeletělo přes zlatavou poušť a jednu střechu a naštěstí ten příběh začíná bej kapičku snesitelnej (hmm, a co ty vrány? neřeš, možná jich bylo o pár míň, hádat se nebudu…). Jen je třeba přetrpět (protrpět) spoustu kravin a pak může tahle pohádka o pokladu, lásce, jedný zdrhající těhotný , úřednickým strachu z nadřízenejch a zkorumpovaný čínský STB i trochu pobavit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju pavoučí ženy. 2.) Jsem levitující maniak a když ve filmu nelítá i hospoda, tak ho prostě nedám! 3.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ne(12.5.2012)

 • sniper18
  **

  Je to veľmi slabý akčný fantasy film od Tsui Harka. Má celkom dobrý príbeh o skupine rebelov, ktorá zachráni kráľovskú slúžku pred nezmyselnou popravou a na úteku pred kráľovskou armádou sa ukryjú v púštnom hostinci, kde sa zoznámia s druhou skupinou a spoločne musia čeliť vojakom, ale zároveň aj chcú nájsť tajomný poklad. Spracovanie je na tom ale mimoriadne zle, tu nefunguje absolútne nič, celková zápletka je dobrá, ale ten scenár je tak neskutočne nezaujímavý, že to už viac ani nejde, hneď po úvodnom prelete mestom začne čistá dvojhodinová nuda s občasnými menšími aspoň trochu zaujímavejšími scénami. Akcie je tu pomerne dosť, ale vôbec ma nezaujala. Rád si pozriem wuxia, v takýchto historických veľkofilmoch, v ktorých nejde o kung-fu mi laná vôbec nevadia, čo by mi nevadilo ani tu, lenže problém je, že všetky akčné scény sú tak neskutočne predigitalizované, že to je až otravné, takže na akciu sa dá pozerať prakticky iba vtedy, ak sa náhodou postavy držia pri zemi a mečom zlikvidujú nejakých tých vojakov, ale akonáhle sa do toho pridajú rôzne lietajúce predmety a podobné doplnky, tak je to už len nuda. Asi jediná pozerateľná akčná scéna je hneď tá prvá a ešte ma celkom zaujala aj zaujímavá situácia s tornádami a to je všetko. Herecké obsadenie je celkom dobré, potešia hlavne Jet Li a Xun Zhou, ale len ako herci, ich postavy ma moc nezaujali a prekvapilo ma málo známe obsadenie vedľajších a záporných úloh, v takejto veľkoprodukcii by som čakal viac známych tvárí. Réžia nie je úplne zlá, viacero nápadov malo potenciál, ale z takéhoto slabého scenára sa z toho ani moc získať nemohlo a technická stránka je celkom slušná, efekty v súbojoch sa moc nevydarili, ale celkový vizuál je dobrý a páčia sa mi aj kulisy. Moc som nevedel, čo od tohto filmu môžem očakávať, ale horšie to už asi ani dopadnúť nemohlo. Predchádzajúca verzia sa mi páčila, mala dobrý dej a zaujímavé postavy, ale toto je len taká veľkolepá preefektovaná hlúposť v štýle americkej produkcie. Tsui Hark si chcel natočiť svoj Hollywood a podarilo sa mu to dokonalo. A nepáči sa mi ani smer, akým sa uberá Jet Li, nemusí hrať len v akčných filmoch, ale v tomto ho teda tiež nechcem vídavať. Podobne zbytočne preefektovaný veľkofilm bol aj jeho predchádzajúci film, Sorcerer and the White Snake, kde ma tiež akcia vôbec nebavila, ale mal dobrý príbeh, zaujímavé postavy a skvelú hudbu. Tento film nemá ani jedno. Tie dve hviezdy sú len kvôli obsadeniu a vizuálu mimo akcie, ale inak je to hrôza. 35%(3.5.2012)

 • VasaX
  **

  Slabota. Klasická wire-fu fantasy, jen zbytečně nadstavená zbytečnými intrikami a plochými vedlejšími zápletkami. Ale i přes to je největší kámen úrazu CGI - nmekvalitní, přehnané, do očí bijící a často nedodělané a nedotažené. Ve výsledku je to bohužel nad poměry nezáživné. Takže z mého pohledu - zklamání.(31.7.2013)

 • - Tsui ustanovil Chucka Comiskeye, jenž dohlížel na vizuální efekty pro Cameronův Avatar, do funkce 3D ředitele pro správu speciálních efektů. Comiskey povede tým 3D posádky z Číny, Koreje, Singapuru, Španělska, atd. (beran-ek)

 • - Ačkoli je tento film založen na příběhu z New Dragon Inn (1992), Tsui popírá, že tento film bude remake staré klasiky. (beran-ek)

 • - Před samotným obsazením hlavní filmové postavy, Zhou Huai'an, čínským hercem Jetem Li (Hero (2002)), byla tatáž role za tentýž honorář, částku činící takřka 12 mil. amerických dolarů, nabídnuta hongkongskému herci Donnie Yen (Kill Zone (2005), Ip Man (2008)). Ten nabídku odmítl se slovy, že si nepřeje vystupovat ve snímcích, v jejich nových zpracováních či v jejich přímých filmových následovatelích, v nichž se v minulosti, často také jako hlavní postava, již jednou objevil. Shodou okolností se herec v roce 2010 objevil v přímém pokračování snímku Ip Man z roku 2008, Ip Man 2: Legend Of The Grandmaster (2010). (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace