Osamělost prvočísel

• Itálie La solitudine dei numeri primi (více)

Prvočíslo je ze své podstaty osamělá věc: dá se dělit jen samo sebou nebo jedničkou a nehodí se k žádnému jinému prvočíslu. Alice a Mattia se také pohybují po vlastních osách, každý se svou vlastní tragédií. Jako dítě se Alice kvůli svému panovačnému otci stala obětí těžké lyžařské nehody a následně i anorexie. Při setkání s Mattiou poznává spřízněnou duši a Mattia prozrazuje Alici své strašné tajemství: v dětství nechal svou mentálně retardovanou sestru–dvojče samotnou, odešel na oslavu, a když se vrátil, sestra zmizela. Tyto dvě zásadní události navždy poznamenaly životy Alice i Mattea a jak tak dospívají, zdá se, že i jejich osudy se nezvratně proplétají. (oficiální text distributora)

CinemaView.sk (Gabriel Gröber)

"Nemožno nepripomenúť, že film prekvapujúco pôsobí aj ako voľná replika nezabudnuteľného štýlu Davida Lyncha, čo umocňuje do veľkej miery aj prítomnosť Isabelly Rossellini Lynchovej dvornej herečky. Osamelosť prvočísel čoskoro snáď príde do kín. Bude pravdepodobne patriť k neprehliadnuteľnému…" více

Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

"V každom prípade, na rozdiel od záplavy mnohých iných filmov, nás niektoré scény z diela Osamelosť prvočísel sprevádzajú aj po opustení kinosály a nevdojak inšpirujú k zamysleniu sa nad vlastným životom, rozhodnutiami a ich následkami." více

Filmserver.cz (Vratislav Šálek)

"Osamělost prvočísel je svým způsobem hrozně zajímavý film, který má v sobě skrytý velký potenciál. Ten bohužel promrhali jeho tvůrci tím, že si někdy zcela zbytečně hrají na umění. Náročnější divák tak bude zklamaný, ten běžný zřejmě nepochopí, co tím chtěl básník říci. Škoda." více

25fps.cz (Dominik Dušek)

"I když Osamělost prvočísel může českému divákovi připadat těžko rozluštitelná, doporučuji přemoci předsudky a na film do kina zajít. Do české distribuce se dostane jen málo zajímavých projektů, které publikum mimo festivaly prakticky nemá šanci vidět." více