The Thirteenth Guest

Mysteriózní / Thriller

USA, 1932, 69 min

Zdaleka nesdílím nadšení kolegy PeamMr; tak dobrý totiž film určitě není. Ani s tou originalitou to není tak horké. Najdou se v něm podařené momenty, proč si nezaslouží odsouzení, to zase jo: rozjezd je nádherně tajuplný, nechybí kráska v nesnázích (Ginger Rogersová se opravdu povedla), příběhu nechybí zajímavé momenty a snímku atmosféra. Bohužel je tam ale celá řada pitomých elementů - hlavní hrdina (Lyle Talbot) je nesnesitelný a jeho drsňácké chování je míněno vážně, třebaže působí jako parodie; policajt a jeho "komické etudy" stojí taky leda tak za odplivnutí. Navzdory krátké stopáži je pak závěr neuvěřitelně natahovaný. Celkem jde o průměrný film s lepšími momenty; ale to je vše.(29.9.2015)

Tak tahle hororová lahůdka unikla o ocenění "kult." Po měsíci hledání jsem se k tomuto filmu konečně dostal (četl jsem knihu) a jsem za to opravdu vděčný. Mysteriozita asi v tom nejoriginálnějším pojetí ve svém desetiletí s atmosférou vykreslenou jako obrázek s nejtemnějšími barvami. V porovnání s knihou se jedná o velmi důvěryhodnou adaptaci. Doufám, že si někdo všimne mého komentáře a zhlédne tenhle zapomenutý zlatý grál.(16.2.2015)