poster

Rození smolaři

 • anglický

  The Born Losers

Akční / Drama / Thriller

USA, 1967, 113 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $36,000,000Tržby Celosvetovo $-(17.5.2009)

 • Karlos80
  ***

  První ze série snímků o Billy Jackovi (viz Billy Jack 71', Trial of Billy Jack 74' a Billy Jack Goes to Washington 77'), indiánskému míšenci (ehm..nevypadal na to že?), bývalému veteránu z Vietnamu, disponujícímu dovedností bojových umění v tomto sleazy násilném bikerském exploiťáku z roku '67. V této jeho postavě je podle mého mínění vliv Clinta Eastwooda. Spoiler: Zde jde o následující záležitost: Míšenec Billy Jack v kovbojském klobouku, osamocený bojovník za spravedlnost v Big Rock (malé horské městečko někde v Kalifornii), v boji proti krutému gangu motorkářů, kteří terorizují tamnější obyvatele, především pak mladé ženy, které znásilňují. Film z poloviny 60. let je jedním ze série bikerských filmů, která vyvrcholila koncem 60. let patrně nejznámějším snímkem z tohoto žánru a období "Easy Rider" s Jackem Nicholsonem, poté se točily filmy s tímto zaměřením dál, ale tento byl úplně tím nejznámějším. Příběh je založený na skutečném incidentu z 1964, kdy členové "Hells Angels" byli zatčeni pro znásilnění dvou dospívajících dívek v Monterey v Kalifornie. Klady (Bohužel, z mého pohledu jich moc nebylo, krom toho jsem se místy šíleně nudil. Stopáž byla v tomto případě prostě přemrštěná, film měl navíc spoustu hluchých míst.): tak tedy, pěkná kamera, přitažlivá scenérie jižní Kalifornie s pěknými plážemi, pobřežími, kopci, prostě americká klasika. Film je zábavný, dialog a jednotlivé herecké výkony spíše průměrné, ale bylo zde pár světlejších vyjímek (titulní hrdinka, němý motorkář), decentní násilí, přece jenom se psal teprve rok '67, ale když zas uvážím, tak leckdy bylo daleko odvážnější než v některých filmech ze 70. let, celkové akce však bylo ve skoro 120 minutách málo, celé spiknutí je hodně spletité a dává malý smysl. Úvodní scéna na přechodu, zmlácení hlavního hrdiny, nebo scéna u pumpy, to jsou světlejší body tohoto jinak docela zdlouhavého a únavného filmu. Loser ale zábavný! 2,5/5*. Podobné filmy: "Hell's Angels on Wheels", "Black Six", "Losers", "Chrome and Hot Leather" atd..(10.5.2010)

 • fragre
  **

  Bajkerka prohánějící se se v tomto kuse na bílém motocyklu, jsouce oděna pouze v bílých bikinách a v bílém šátečku, sice rozjitřila mou obrazotvornost, ale zbytek děje mou obrazotvornost spolehlivě zabil. Klišé na klišé, a to nepříliš zábavně sehrané.(30.7.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace