Láska a čest

• USA Love and Honor

Vášnivý příběh mladého vojáka, který pomáhá svému nejlepšímu kamarádovi znovu dobýt srdce své přítelkyně. Tajně spolu cestují z Vietnamu domů, během protiválečných protestů. A během toho najdou poprvé pravou lásku... V tomto romantickém dramatu na pozadí války ve Vietnamu a prvního přistání na Měsíci, udělají dva vášniví a pohlední vojáci pro lásku absolutně cokoli – dokonce se tajně vyplíží z bitevní linie a odletí přes půl světa. Když Dalton Joiner zjistí, že se na něj vykašlala jeho přítelkyně Jane, rozhodne se, že se vydá během své týdenní dovolené domů a získá ji zpět. Jeho nejlepší kamarád, Mickey Wright je připravený mu pomoci, jen když bude šance, že po cestě potkají alespoň pár holek. Během sedmi dnů se musejí dostat Mickey s Daltonem do Spojených států, přesvědčit Jane, ať změní názor a zase se dostat zpět do srdce války, aniž by je chytli. Jenže když přijedou do Ameriky, najdou Jane a její zarytou krásnou kamarádku Candace uprostřed protiválečného hnutí. Vojáci budou muset udělat závažná životní rozhodnutí - v červenci 1969 stráví totiž týden zjišťováním pravdy o lásce, cti a odhodlání. (HBO Europe)

sitans

Jeden z lepších filmů, kde je ukázána manipulativní naivita tehdejší americké mládeže, ať už stála na jakékoli straně. ()

iwee23 odpad!

Mám celkem ráda romantiku, ale tohle se zatraceně nepovedlo. A ani sladoušek v hlavní roli to nespraví. Dlouho mi žádnej film nepřipadal jako větší ztráta času, příště si přečtu pár recenzí, než si něco podobného pustím ()

hajner

Klasická americká romantická vymývačka mozgov. No ale u mňa to fungovalo a nenudil som sa pri tom až tak ako som si myslel a vydržal som bez problémov do konca a svetu div sa koniec sa mi páčil aj keď klasické klišé. Nič mi tento film nedal ale pre romantický večer nevidím problém. Naozaj malý kúsok mi chýbal aby som dal 4 stars. ()