Aussig

Česko, 2010, 88 min

Tony Laue

Tony Laue
  • feryk

Proč proboha Aussig? Má to být komedie odehrávající se v ústí... ehm.. fajn, areál chemičky a hnusné okolí staré zástavby je taky ústí, ale vydávat to za něco, co neni? Studenti ujepu a ti, co ústí neznají dají možná pár hvězdiček, ostatní musí dát odpad. Marně jsem ve filmu hledal nějaký smysluplný děj a humor. Příjezd na západní nádraží vydávaného za hlavní nádraží?? wtf? To má být ten humor? Angličan který používá německá slovíčka? Hraní ve stylu home videa? Pokud chtěli udělat film o smyšlené univerzitě ve smyšleném městě, neměli to nazývat ústí, pak by to možná vyznělo celé jinak. Takhle jde jen o amatérský počin, který je objektivním měřítkem strašná sračka a jeho jediný vývod je to, že z ústí dělá hnusnější město, než ve skutečnosti je.(2.8.2014)

• nellii

Jak je zvykem, filmy na které se chodí povinně se školou, nikdy předem nebudí dobrý dojem. Jinak tomu nebylo ani u Aussigu, tim víc, když jsem se dozvěděla, že se jedná o počin UJEPU natáčený v Ústí nad Labem. Dle mého názoru, by Ústí s přehledem bodovalo na předních příčkách v soutěži o nejhnusnější město v České republice. Zpátky k příběhu, který je podáván jako komedie. Dva lektoři, soupeřící o pokoj, místo a dívku. Některé věci mi ve filmu přišli zbytečné a tak nějak celkově nedotažené. To jsem byla z počátku ochotna filmu odpustit, také jsem se párkrát ve filmu zasmála ( například scénou s prostitutkami), ale bohužel ke konci je film víc než přehnaný a hraje si na černou komedii, ačkoliv k té má hodně daleko. Samozřejmě konec byl pro už jenom světlo na konci tunelu. Na druhou stranu, kamera se mi moc líbila a vzhledem k malému rozpočtu je film velmi dobře zpracovaný. Herci byli ( až na některé, například ředitelka, nebo co to bylo) sympatický a oceňuji účast známých tváří bez nároku na honorář. Ovšem scénař se nedá přehlídnout, a film dělá hlavně příběh.(8.2.2012)

• Tommassi3

"Máš štěstí, žes nevyrůstal v Americe.. Určitě bys chodil na terapie !!" ;) Přinejmenším terapeuta budu muset brzy vyhledat já, jako abstinent, pokud ještě párkrát natrefím na podobnou bizarní zvrácenost !! Titulky v českém filmu ?? Proč ?? No, dobře !! Odpudivá czenglish ?? Proč ?? Proboha proč ?? Aussig, jako nechutný slepenec trapné crazy taškařice a home videí, budu vstřebávat nejspíš ještě velmi dlouho !! Naprosto absurdní brutálně za vlasy přitažený příběh s ještě absurdnějšími postavami, které se většinou chovají tak hloupě a prvoplánovitě, až to bolí, přičemž ten střet Američana a Rusa v tuzemském prostředí naprosto černobílýma českýma očima s hlavou plnou předsudků, byť lokace Ústí nad Labem navíc v tomto (ne)řemeslném zpracování vyvolává velmi skličující a odpudivé dojmy, mi přišel velmi dobrý.. Ta neustálá dějová linka s Big Bossem však už hraničí se (sebe)parodií a totálním nevkusem a nabízí otázku, o jakou že tu vlastně jde univerzitu.. Magnuskova univerzita filmového diletantismu, kterou navštěvoval i sám "režisér" ?? Po herecké stránce ansámbl naprosto nesympatických ochotníků v čele s čtyřicetikilovou Vagnerovou coby sebevědomou šlápotou, do níž se oba lektoři pro mě nepochopitelně zamilují, nepřekvapí naprosto ničím, závěr se snaží překlopit "film", který však osciluje na hraně dokumentu pořádného retarda, do roviny černé komedie, leč ani trochu se nevyvedl, a tak zaujme snad jen práce kameramana a ne zřídka vtipné hlášky i některé situace, které sice naprosto nedrží pohromadě, ale občas i slušně pobaví.. Celkově velmi špatná a dost nezařaditelná záležitost !!(7.8.2013)

Pro studenty UJEPu (alias svobodná univerzita) jistě srdcová záležitost, pro ostatní samozřejmě sračka. Potěší lokace, po kterých chodíme denně do školy i představa, že by se tohle na naší univerzitě skutečně dělo (studentský klub, jako je fabrika bych si skutečně nechal líbit). Laciný, dokumentární až amatérský styl dává filmu punc nezávislosti.(12.2.2013)

• Santino7

Buď ma absolútne minulo, čo týmto filmom Laue sledoval a jednoducho som ho nepochopil, to je možnosť prvá. Pravdepodobnejšia je však tá druhá, a to že tento film je skutočná fraška "se vším všudy". Humor väčšinu času viac trápny než vtipný, kamera biedna, dialógy chabé, príbeh nulový (donekonečna omieľané dialógy o "big bossovi z Ameriky" ma vážne nebavili), pointa žiadna... A v podobnom duchu sa niesli aj výkony ústredného hereckého dua Pitetsky-Laue, ktorých herecké remeslo zjavne minulo v plnom rozsahu. Vlastne ani neviem, načo som to pozeral a ako ma mohla úvodná scéna s ceduľkami zaujať a následne to dopozerať až do konca (t.j. vyslobodenie). Nechcem byť až prehnane nepríjemný ale podľa môjho názoru sú takéto filmy viacmenej zbytočné, šancu by si zaslúžili možno iní. Bodík dávam iba ak za ojedinelý náznak humoru - ktorý aj tak neustále vychádza iba zo vzájomného nepochopenia, jazykovej bariéry a podobne, čo tiež časom omrzelo - a výber prostredia, ktoré bolo zakomponované vcelku fajn. Ako celok to však pokladám za jedno veľké tápanie a tiež absolútne zbytočný počin, bez ktorého by sa český film jednoznačne a v kľude zaobišiel. 1/5(3.8.2014)

• - Většina filmu byla natočena v prostorách Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. (Brůny)

• - Scénář filmu vznikl na motivy povídek Nika Pitetského, který zároveň ztvárnil jednu z hlavních rolí. (skudiblik)

• - Hana Vagnerová a Tony Laue nastupují do starého autobusu MHD. V jednom z dalších záběrů ale vystupují ze scela jiného typu autobusu. (Brůny)