Aussig

všechny plakáty
Trailer

Aussig, černá komedie jejíž příběh se odehrává v Ústí nad Labem, pojednává o vztahu ruského a amerického lektora na místní univerzitě. Oba jsou nuceni bydlet spolu v jednom malém pokoji na kolejích. Vzrůstá mezi nimi velké napětí, které je podněcováno propastnou rozdílností jejich povah a vzájemnými antipatiemi. Rozpory vznikají z banálních hádek a neshod – od přidávání kečupu do jídla až po způsob jak jednat se ženami. Je to, jako by se další studená válka rozpoutala na bojišti jejich těsného kolejního pokoje. (oficiální text distributora)

Trailer

Mylouch

Na formát celovečerního filmu je té nezáměrné neobratnosti, plynoucí z autorské namyšlenosti, drobet zu viel. Navíc ani pokud jde o obrazovou kvalitu nejde o počin, který jsme zvyklí běžně vídat jako profesionální produkt. Základní nápady neuměle stylizované a nedotažené. Celkově charakter studentského filmu s přepísknutou stopáží. 1-2* ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Prostředí 2/10/// +Hana Vagnerová a Ondřej Brzobohatý jistě potěší, stejně tak i titulky, respektive možnost poslechnout si v českém filmu angličtinu -hodně zvláštní a divně se chovající postavy, kamera zabírající převážně nehostinou část Ústí nad Labem, působí to hodně sklíčeně a nepříjemně, rovněž kvalita obrazu vypovídá o levném natáčení/// Začátek byl zajímavý, snad až do doby než jsem si začal říkat "what's going on". Prostě jsem to nechápal. A ten závěr je taky divný. Takže z filmu jsem spíš rozčarován./// Celkem 33%/// ()

slunicko2

Kdo zná Američany, bude se bavit. 1) 36letý Rus Nik Pitetsky (ruský lektor) a 44letý Američan Tony Laue (americký lektor) si film podle vlastních zážitků napsali, zrežírovali a zahráli si v něm hlavní role. 2) Na to, že jde o amatérský počin (údajně stál 300 000 Kč), možná o srandu, zkusit si natočit film, vždyť to není tak těžké, se jim to docela povedlo. 3) Film je výborný, pokud si dělá srandu z Američanů, ale totéž se mu nedaří, pokud jde o Rusy. Inu, autorem předlohy je Rus, kterému zřejmě dostatečný nadhled nad svým prostředím chybí. 4) Soupeření o dívku je logickou nutností, aby se prostě něco dělo, ale zde je už vidět scénáristická bezradnost. Ještě více je to patrné na další zápletce, díky které se z filmu stává pokus o jakousi černou komedii. 5) Zajímavé informace uvádí ve svém komentu spotczek. ()

nellii

Jak je zvykem, filmy na které se chodí povinně se školou, nikdy předem nebudí dobrý dojem. Jinak tomu nebylo ani u Aussigu, tim víc, když jsem se dozvěděla, že se jedná o počin UJEPU natáčený v Ústí nad Labem. Dle mého názoru, by Ústí s přehledem bodovalo na předních příčkách v soutěži o nejhnusnější město v České republice. Zpátky k příběhu, který je podáván jako komedie. Dva lektoři, soupeřící o pokoj, místo a dívku. Některé věci mi ve filmu přišli zbytečné a tak nějak celkově nedotažené. To jsem byla z počátku ochotna filmu odpustit, také jsem se párkrát ve filmu zasmála ( například scénou s prostitutkami), ale bohužel ke konci je film víc než přehnaný a hraje si na černou komedii, ačkoliv k té má hodně daleko. Samozřejmě konec byl pro už jenom světlo na konci tunelu. Na druhou stranu, kamera se mi moc líbila a vzhledem k malému rozpočtu je film velmi dobře zpracovaný. Herci byli ( až na některé, například ředitelka, nebo co to bylo) sympatický a oceňuji účast známých tváří bez nároku na honorář. Ovšem scénař se nedá přehlídnout, a film dělá hlavně příběh. ()

Tommassi3

"Máš štěstí, žes nevyrůstal v Americe.. Určitě bys chodil na terapie !!" ;) Přinejmenším terapeuta budu muset brzy vyhledat já, jako abstinent, pokud ještě párkrát natrefím na podobnou bizarní zvrácenost !! Titulky v českém filmu ?? Proč ?? No, dobře !! Odpudivá czenglish ?? Proč ?? Proboha proč ?? Aussig, jako nechutný slepenec trapné crazy taškařice a home videí, budu vstřebávat nejspíš ještě velmi dlouho !! Naprosto absurdní brutálně za vlasy přitažený příběh s ještě absurdnějšími postavami, které se většinou chovají tak hloupě a prvoplánovitě, až to bolí, přičemž ten střet Američana a Rusa v tuzemském prostředí naprosto černobílýma českýma očima s hlavou plnou předsudků, byť lokace Ústí nad Labem navíc v tomto (ne)řemeslném zpracování vyvolává velmi skličující a odpudivé dojmy, mi přišel velmi dobrý.. Ta neustálá dějová linka s Big Bossem však už hraničí se (sebe)parodií a totálním nevkusem a nabízí otázku, o jakou že tu vlastně jde univerzitu.. Magnuskova univerzita filmového diletantismu, kterou navštěvoval i sám "režisér" ?? Po herecké stránce ansámbl naprosto nesympatických ochotníků v čele s čtyřicetikilovou Vagnerovou coby sebevědomou šlápotou, do níž se oba lektoři pro mě nepochopitelně zamilují, nepřekvapí naprosto ničím, závěr se snaží překlopit "film", který však osciluje na hraně dokumentu pořádného retarda, do roviny černé komedie, leč ani trochu se nevyvedl, a tak zaujme snad jen práce kameramana a ne zřídka vtipné hlášky i některé situace, které sice naprosto nedrží pohromadě, ale občas i slušně pobaví.. Celkově velmi špatná a dost nezařaditelná záležitost !! ()

• Scénář filmu vznikl na motivy povídek Nika Pitetského, který zároveň ztvárnil jednu z hlavních rolí. (skudiblik)
  • Hana Vagnerová a Tony Laue nastupují do starého autobusu MHD. V jednom z dalších záběrů ale vystupují ze scela jiného typu autobusu. (Brůny)
  • Většina filmu byla natočena v prostorách Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. (Brůny)