Rock života

• Slovensko Rock života (festivalový název) (více)
všechny plakáty

Olda Říha, zakládající člen a šéf skupiny Katapult, v roce, kdy mu zemřeli jeho dva hudební kolegové – Jiří „Dědek“ Šindelář a Karel „Káša“ Jahn. Příběh rockera, kterému se rozpadl vlastní svět a musí tak v pokročilém věku začínat od nuly. Rány osudu přitom vnímá jako přihrávky. Katapult se navzdory svojí jednoduchosti, anebo možná právě díky ní, stal legendou: dvojnásobný Zlatý slavík, téměř 40 let na pódiích, cca 7000 koncertů a milión prodaných nosičů. Písně skupiny se hrají v médiích i u táboráku, řada jejich textů zlidověla jako součást obecné češtiny: někdy příště, hlupák váhá, a co děti… Rock života není jen hudebním dokumentem či bilancujícím portrétem, ale hlavně setkáním s životní sílou obyčejného Oldy, který dokázal neobyčejné věci a stojí si stále za svým jako pařez. (oficiální text distributora)

milford

Režisérovy otázky byly občas fakt na hlavu, ale alespoň ukázaly pravou povahu Oldy a to že ho fakt málo co rozhodí. Celkově vynikající pohled do zákulisí Katapultu, který kazí ony rejžovy otázky. A je škoda že není zfilmovanej celej koncert v kostele, atmosféra tam musela být mimořádná! ()

90125

No nic moc teda. Riha a Katapult by si urcite zasluzili o kus lepsi dokument ako je tento. Film tape v kecoch a prazdnom filozofovani. To filozofovanie je sice kus Oldricha Rihu, ale je predsa na reziserovi, aby si posunul herca tam kam potrebuje. V prvom rade je Riha o muzike a tej je v tomto filme sakramentsky malo. Evidentne pan reziser toho moc o bigbite nevie, to je dost jasne citit s jeho nemotornych otazok. Prial by som si, aby "material Oldrich Riha" dostal do ruk zrucnejsi a pripravenejsi dokumentarista s invenciou a s napadmi. 50% ()

Lockeroom

Dost mě to bavilo, nemám co vytknout.........Zpočátku mě iritovaly "přiblblé" otázky režiséra Gogoly, ale pak jsem jim přišel na chuť a docela mě začaly bavit a musím říct, že režisér odvedl dobrou práci. Nejvíc se mi líbily scény Olda na pařezu v liliích a Olda obdivující obrázkovou knihu Josefa Lady. Katapult je velice podceňovaná kapela, ale ti kluci měli a mají ten rock ´n´roll v srdcích a takových lidí tu nikdy moc nebylo a teď už nejsou skoro žádní. Vzpomínám si, jak dobová kritika tehdy vynášela do nebes jazz rockové a art rockové sračky, které jsou dnes víte kde, a nikdo si na ně nevzpomene, zatímco Katapult je stále stejně oblíbený..... Hodně zdraví a úspěchů. Oldo :-) ()

Cvrčíno

Člověk by si myslel, že když někdo točí dokument o hudbě (hudební skupině, hudebníkovi), alespoň v základech by měl tématu rozumět. V tomhle případě se to nepovedlo. Když pominu půlku totálně hloupejch otázek, dorazilo mě tvrzení autora, že ty starý kytary a bedny maj asi špatnej zvuk. Olda je nabubřelej strejda, kterej sebe a svojí kapelu za necelou hodinu a půl stihl přirovnal k Ozzymu, Kissákům a Stones. Basák Andy se naštěstí nestihl moc projevit, protože to by teprve byly perly... ()

gerojmanus

Tak nejslabší článek dokumentu o tomhle legendárnímu frontmanovi kapely Katapult je režisér Gogola, kterej jako by netušil, že točí dokument o rockerovi. Občas jsem se divil, že mu Říha jednu nepráskne. Jinak ale před ním smekám, takhle ztratit kapelu během roku, to musí bejt už silná nátura to rozjet znovu. ()

sun.eagle

Katapult znám jen podle těch největších hitů a nijka zvlášt jsem se o kapelu nezjímal natož abych navštívil koncert. Samozřejmě že jsem ještě zaznamenal v médiích smutné zprávy které kapelu postihly ale to je tak všechno. A přesto všechno jsem se po náhodném přepnutí kanálu na tenhle dokument nedokázal odtrhnout a se zájmen dokoukla do konce. Jestli se stejným zaujetím sledovali i fanoušci kapely si netroufám tvrdit. ()

1234Horymir

Bohužel, jako dokument je to opravdu dost podivné. Já bych měl na Oldu Říhu spoustu dotazů, ale žádný z těch autorem položených a ještě s vlezle vynucovanou odpovědí na ně, mě spíš odrazovaly. To měl Olda svatou trpělivost, že to neukončil. ()