Tombstone (1993)

Nuž v tomto filme asi jediné čo stálo za reč bol krásny kukuč Dany Delany. Zdá sa mi, že mr. Cosmatos režisérsky tento film dosť nezvládol. Príbeh nemá vôbec spád a v druhej polovici sa úplne rozpadne. Dejové linky nemajú kontinuitu, naväznosť situácii vôbec nefuguje. Skrátka, Mess of a Plot. Zrejme to nebude len tým, že som nikdy nejakým veľkým fanúšikom westernov nebol. Ale jeden skvelý western ma spontánne napadá. 54 %

Tísňové volání (2018)

Že film ? Skôr rozhlasová hra. Frustrovaný policajt s čiernym svedomím a headsetom na hlave sedí v miestnosti a telefonuje. 85 minút. Z času načas, zo zúfalstva niečo vo svojom okolí roztlčie, ale nikomu z kolegov to nevadí. Čo tento policajt robil bola absolutne nezodpovedná partizánčina. Neviem presne ako to na takejto 112ke funguje, ale som presvedčený, že takto určite nie. Takáto jednoosobová samokovbojka to je proste holý nezmysel. 40 %

V pasti (2018)

Začiatok bol v celku fajn, ale potom sa ukázalo, že to nebol bohvieaký nápad, pretože poslepiačky sa tažko behá po lese, vesluje po rieke, topí sa v nej, šoféruje auto a strieľa na ľudí. Ťažko tomu uveriť. A o tom to celé je. O uveriteľnosti situácii a chovaní sa ľudí v nich. Nakonci je zo, btw. skvelej Sandry, mama. To bolo pekné, ale inak ten nemastný, neslaný hepyend za moc nestál. Fajn je akurát, že sa z toho nevykľul akčák so smiešnymi digitálnymi príšerkami a že zlo ostalo nevidené aj pre mňa. Keď postapo, tak The Road, tam som veril všetkému. 55 %

Pátrání (2018) odpad!

Nie, toto určite nie. Tento spôsob skajpovej "filmariny" sa mne zdá byť veľmi nešťastný a úplne ma míňa. Dívať sa 100 minút na fasbúkové posty ma fakt nebaví. A odhliadnuc od nestráviteľnej formy, aj zápletka, v ktorej je nakoniec vrahom záhradník, bola úplné fiasko. p.s. Verím že onlajn závislactvo už vedia liečiť. 15 %

Studená válka (2018)

Muzika je nádherná, obrázky ešte krajšie. Polský stalinizmus kontra parížska dekadencia. Budovateľská pieseň kontra free jazz. Takýto príbeh, najbardziej smiertelnej milošči, sa racionálne vysvetliť nedá, ale nech bolo správanie hrdinov akokoľvek podivné, koniec bol veľmi silný. Škoda, že sa tvorcovia aspoň trošku viac nevenovali životu v totalitnom režime. Dnešní mladí, alebo ľudia na západe netušia, čo to bol za život, za veľkým železným plotom. Poľský folklór, francúzke najazzlé šanzóny, sovietske častušky, americký rock´n´roll, karibské rytmy, všetko tam bolo a bolo to krásne. Nad týmto filmom asi netreba príliš rozmýšľať. Treba si ho proste len esteticky užiť. A ja som si ho užil. Ale Ida bola väčšia šupa. Príbehom, aj postavami. 75 %

BlacKkKlansman (2018)

White power-Black Power-Shit here, America-first-Donald-Trump-Puke there. Téma je silná a dôležitá, náckovia rastú všade na svete vrátane Slovenska, ale tento film mňa moc nechytil. Tie afro-hér-katy boli lovely, ale inak BlacKkKlansman moc neobstál ani ako policajný thriler, ani ako komédia. Dosť som sa nudil. Príliš okaté okopávanie Donalda Trumpa (bodaj by ho trafili do gúl poriadne !) sa mi nezdalo moc chytré. Film nemá spád, ani napätie, pretože z kukluksklaňákov nešiel vôbec strach. A fakt sranda bola asi len keď nigrocop pri fotení objal dvoch náckov a tých z toho skoro vykotilo. Skrátka, staré dobré Mississippi burning to stále istí. Vďaka aspoň za to ELP v závere. Za tento Blackbuster len slabšie tri***. 62 %

Starman (1984)

Jasné, vidieť tento film dnes prvý krát, tak sa asi len zasmejem. Také prázdne scenário. Ale ja som ho videl prvý krát keď som mal asi 17, teda veľmi dávno a vtedy to bola bomba. Sci-fi to nie je a ak je, tak len také na oko. Starman je láv story a tá funguje aj dnes perfektne. Kto by to do Carpentera povedal. A Karen Allen, ktorú som vtedy miloval, je v tomto filme k zožraniu aj dnes. 71 %

Odpojit (2012)

Nedávno som to videl. Chlapec a dievča, párik, sedeli oproti sebe v kaviarni a 20 minút spolu neprehovorili. Celú dobu len uprene čučali do svojích ťamťungov. Disconnect je ozaj kvalitná a hlavne uveriteľná dráma presne tak, ako to mám rád. Mozaika úprimných, ľudských a navzájom sa pretínajúcich príbehov, ktoré zväzuje rovnaký motív. Pripomenulo mi to moje obľúbené Traffic, Crash alebo Magnoliu. Výborné je, že postavy nie su namaľované na čierno-bielo. Pretože hold každý sme nejaký a každý robí v živote chyby. Na konci som mal trochu strach aby príbeh neskĺzol do nejakého lacného všeobecného polepšenia sa, ale chvalabohu nestalo sa. Skvelé. 80 %

Mandy - Kult pomsty (2018)

Harvey Keitel raz v jednom rozhovore povedal, že ak nemáš príbeh, nemáš nič. Podpisujem. Hoci ma Panos Cosmatos onehdy svojím super pomalým, halucinačným acid tripom za čiernu dúhu dosť dostal, s Mandy sa mu to nepodarilo. Starless, nesmrteľných King Crimson v úvode, sadla perfektne. Ale keď sa v druhej polovici stane z Nicholasa, Zorro-Rambo-pomstiteľ, film stratí aj to málo čo mal. Skvele prepracovaná vizuálna orgia a psychoidná muzika, mne nestačí. Ja sa potrebujem chytiť aspoň čohosi, čo by sa dalo nazvať príbehom. A v tomto je Mandy, veľmi veľmi chabá. Dobrý fór by bol, keby pod záverečné titulky hrala 70tková hitovka. 53 %

Nejvyšší nabídka (2013)

Film sa na prvý pohľad tvári veľmi inteligentne a prvá polovica zaujme. Bohužial ale, ako sa neskôr ukáže, ten príbeh samotný nie je nič viac ako jeden veľký blábol. V závere, keď sa všetko postavilo na hlavu, mi ostal len slaný pocit prespríliš prešpekulovanej a v podstate neuveriteľnej konštrukcie. "Najhoršia sexuálna úchylka je zdržanlivosť." Goeffrey mal si radšej ostať úchylákom. p.s. Kde sa dá predať taká zbierka pekelne vzácnych a známych obrazov. Tipujem niekde medzi Marsom a Jupiterom. 54 %