Christmas in Connecticut

Komedie / Romantický

USA, 1945, 102 min

Trochu sklamanie ale inak príjemny vianočný romcom. Škoda až prílišného idiotplotu, ktorý sa síce v oldieskach odpúšťa jednoduchšie, než pri novinkách, ale aj tak vadí. Možno to chcelo svižnejšie tempo aké vedeli dodávať Hawks, Cukor alebo Wilder. Hore to ťahá najmä skvelá postava Felixa a tradične super Barbara Stanwyck. 7/10(9.12.2017)

Není to úplně čistých pět hvězd, ale vzhledem k tomu, že z většiny ostatních vánočních klasik jsem byl zklamán, si tentokrát dovolím velkorysejší hodnocení. "Christmas in Connecticut" jsou od první do poslední minuty energickou screwball komedií, postavenou na střelených postavách (maďarský strýček), divácky oblíbené koncepci předstírání (postavy se z donucení vydávají za někoho, kým nejsou) a herecky přesném obsazení (další z mimořádných výkonů Barbary Stanwyck). Tento neúplný výčet mi postačil k tomu, abych si snímek zamiloval a přiřadil ke dvojici "It's a Wonderful Life" a "The Shop Around the Corner", tedy k filmům, ke kterým se budu s radostí každý rok vracet. 9/10(30.12.2010)

Tohle je romantická komedie, která mě bavila. V tomto období se točily v Hollywoodu celkem zajímavé a vtipné věci, což je i po letech poznat, protože ty filmy nijak nezestárly a jsou nadále zábavné a vtipné. Ten příběh je sám o sobě tak kouzelný, navíc si ho všichni herci skutečně užívají, což jen dává filmu tu správnou atmosféru.(9.6.2015)

Vianoce v Connecticate sú menej známym vianočným filmom ako sú: Caprov Život je krásny alebo Alone Home,keď som naďabal,čo chcem nové staré vidieť,voľba padla na tento snímok,kde som zbadal meno Barbara Stanwyck,tak hor sa do dobrodružstva v jednom dome,v ktorom sa cez najväčšie sviatky stretne viacero ľudí,ktorí každý z nich chce niečo iné... Vojak Jefferson Jones sa nachádza v nepeknej šlamastike,ktorá ho zavedie do špitálu,odkiaľ prichádza na zotavenie do baráku,kde bude redaktorka kulinárskeho časopisu Elizabeth(Stanwyck) čeliť viacero výzvam cez pomoc vtipálka gurmána a kuchára Felixa,ktorý je ďalšou dôležitou postavou,ktorá sa pamätá.Rázny šéf Liz sa bude tomuto všetkému prizerať,aby zhodnotil svoju talentovanú odborníčku na jedlo...Musí mať muža,decko,aby zapôsobila,ale veci sa majú inak. Ako mi bolo jasné od začiatku,že toto blbina nebude,to som sa jasne presvedčil a užíval si spanilú jazdu,čo sa všetko môže prihodiť v jednom dome,kde sa taja nejaké dôležité fakty,ale humor spríjemňuje dianie,ktorý nakoniec všetko vysvetlí s neodolateľne pôvabnou Barbarou,ktorú by som chcel vidieť,čo sa bohužiaľ už nestane,len cez snímky,v ktorých ma fascinuje jedna žena,ktorá síce nikdy nedostala Oscara,ale jej úlohy potvrdzujú pravidlo,že Academy Awards nie je všetko,preto v budúcnosti chcem vidieť jej ďalšie snímky,či som sa nezmýlil,zatiaľ na pár napočítaných snímkov,ktoré som doteraz videl,viem,že mýliť sa v jej prípade nebudem.Očarujúca pôvabná herečka,ktorá má menšiu konkurenciu v jej časoch,ale dnes nie.(12.4.2014)

Ach, tá staromilská morálka... páčilo sa mi ako rodiaci sa vzťah Elizabeth a toho námorníka podliehal týmto starým zásadám. Film, ktorý dokáže navodiť príjemnú vianočnú atmosféru a ktorý je plný skečov, vtipných situácií, milého strýka kuchára a hlavne skvelej B. Stanwyck. Jej herecký prejav ma vždy dokáže opantať. Silný nadpriemer. 85/100(15.1.2018)

• - Kulisy domu v Connecticute sú tie isté, ktoré boli použité vo filme Leopardia žena (1938). (Michal74)

• - Štúdio pôvodne oznámilo, že hlavnú ženskú úlohu bude hrať Bette Davis. Po dvoch mesiacoch ju však nahradila Barbara Stanwyck. (Michal74)

• - Úlohu nápadníka Elizabteh Laneovej (Barbara Stanwyck) mal pôvodne hrať John Alexander. (Michal74)