Christmas in Connecticut

Komedie / Romantický

USA, 1945, 102 min

Ach, tá staromilská morálka... páčilo sa mi ako rodiaci sa vzťah Elizabeth a toho námorníka podliehal týmto starým zásadám. Film, ktorý dokáže navodiť príjemnú vianočnú atmosféru a ktorý je plný skečov, vtipných situácií, milého strýka kuchára a hlavne skvelej B. Stanwyck. Jej herecký prejav ma vždy dokáže opantať. Silný nadpriemer. 85/100(15.1.2018)

Trochu sklamanie ale inak príjemny vianočný romcom. Škoda až prílišného idiotplotu, ktorý sa síce v oldieskach odpúšťa jednoduchšie, než pri novinkách, ale aj tak vadí. Možno to chcelo svižnejšie tempo aké vedeli dodávať Hawks, Cukor alebo Wilder. Hore to ťahá najmä skvelá postava Felixa a tradične super Barbara Stanwyck. 7/10(9.12.2017)

Je týden do Vánoc, venku to vypadá jako na jaře, příští týden budu muset vyrazit do přeplněných obchodů a nakoupit dárky pro všechny, což se mi strašně chce, takže proč si aspoň nenavodit příjemnou vánoční atmosféru touto starou komedií? Vánoce v Connecticutu je celkem zábavný film s dobrými nápady, ale tak nějak člověk čeká, jak to všechno asi musí dopadnout a smíchy jsem se pod stolem taky neválel. Veškerý humor pramení ze ztřeštěnosti situace, ale bohužel se tu neobjevují žádné vtipné slovní přestřelky anebo větší množství hlášek. Nicméně na navození vánoční atmosféry je to fajn :-)(17.12.2011)

„Johne, drahý.“ - „Ano, miláčku?“ - „Když mě líbáš, nemluv o trubkách.“ Vánoční film začínající potopením lodi…byl ovšem rok 1945 a doba vzniku se zkrátka promítla. Jinak jde ale o klasickou (předvídatelnou) romantickou komedii, která až na ten sníh, nazdobený stromek a rolničkovou znělku vánočně vlastně příliš nepůsobí (alespoň na mě ne). To však nevadí, protože jak humorem (úvod v nemocnici, vymýšlení výmluv, nejistota „paní domu“, strýčkovy průpovídky atd.), tak romantikou (příjemné jiskření mezi hlavním párem), má film jistě co nabídnout. I když prim postupně začne hrát druhý jmenovaný žánr, a vtipnost si sem tam vybere slabší chvilku, film stále slušně baví a člověk mu i leccos rád odpustí (třeba přeměnu gurmánského námořníka na pana Dokonalého či to „dabované“ dítě). Především díky odzbrojující Stanwyck a pohodové atmosféře to vidím na slušné 4*. „Zvláštní…dítě dnes ráno vypadá jinak.“ - „Nevypadal byste jinak, kdybyste spolkl hodinky?!“ – „Ale je blond. A má zuby. A mluví!“ - „Pane Yardley, nemáme čas dělat inventuru!“(13.7.2016)

Není to úplně čistých pět hvězd, ale vzhledem k tomu, že z většiny ostatních vánočních klasik jsem byl zklamán, si tentokrát dovolím velkorysejší hodnocení. "Christmas in Connecticut" jsou od první do poslední minuty energickou screwball komedií, postavenou na střelených postavách (maďarský strýček), divácky oblíbené koncepci předstírání (postavy se z donucení vydávají za někoho, kým nejsou) a herecky přesném obsazení (další z mimořádných výkonů Barbary Stanwyck). Tento neúplný výčet mi postačil k tomu, abych si snímek zamiloval a přiřadil ke dvojici "It's a Wonderful Life" a "The Shop Around the Corner", tedy k filmům, ke kterým se budu s radostí každý rok vracet. 9/10(30.12.2010)

• - Kulisy domu v Connecticute sú tie isté, ktoré boli použité vo filme Leopardia žena (1938). (Michal74)

• - Štúdio pôvodne oznámilo, že hlavnú ženskú úlohu bude hrať Bette Davis. Po dvoch mesiacoch ju však nahradila Barbara Stanwyck. (Michal74)

• - Úlohu nápadníka Elizabteh Laneovej (Barbara Stanwyck) mal pôvodne hrať John Alexander. (Michal74)