Monika je v nejlepších letech mezi třicítkou a čtyřicítkou, má úspěch nejen v reklamní agentuře, kde pracuje, ale i v manželství se sklářským výtvarníkem Petrem, navíc má chytrou a zdravou dceři Lucii, se kterou jsou jen běžné starosti. Krátce poté, co se Moničina fotografie objeví v novinách i v televizi díky ceně za nejlepší reklamní spot, začnou se v jejím životě dít zpočátku drobné a nenápadné, posléze tragické události. Jakoby náhodou se potká s kamarádkou z domu, kde v dětství bydlela. Neviděly se strašně dlouho, tvář si Monika docela přesně nevybaví. Připomenou se jí ale holčičí hry na střeše domu, vzpomínky, které dávno raději zapomněla, ale jejichž stín začne víc a víc vstupovat do jejího života. tehdy si tři malé holky hrály na střeše, honily se a hádaly o deníček, až Eva před očima Táni a Moniky spadla... Táňa po letech budí dojem skromné, oddané a nenáročné ženy, která chce své dávné kamarádce pomáhat. Plánovaně si ale získává přízeň Lucie, svede Petra, stane se jeho milenkou a ničí postupně Monice všechny jistoty. Když Petr zjistí, že Monika je těhotná, nechce se už s Táňou scházet. Urychlí tak její odhodlání se pomstít. jako rukojmí si zvolí Lucii... Monika zatím hledá důkazy o tom, kdo je vlastně Táňa, aby našla překvapivé svědectví o své i její minulosti... (oficiální text distributora)

Ony

Ono to nevypadá špatně a Pavlíčkova hudba tam pěkně sedí. Děj je ale nesmyslně přetížený vedlejšími motivy a místy ujíždí kamsi do nepochopitelna (otec? manžel??). ()

Gekacuk

Zajímavý český psychothriler. Pokud diváky neodradila úvodní hudba, naskytla se jim možnost sledovat, jak jedna šílená žena systematický ničí svou kamarádku z děctví. Jde ovšem podívanou natočenou za levný peníz a tak třeba závěrečná scéna je dost odfláknutá. A jak vlastně skončil manžel hlavní hrdinky? A proč po jeho osudu nepátrá? Freimanová a Krbová byly skvělé. Kamera filmu spíše uškodila. Roztřepané a rozostřené záběry se mi nelíbily. ()

Terva

Příběh mladé ženy, které nic neschází ke štěstí. Má hezké manželství, zdravé dítě a úspěch v práci. Ale jen do chvíle, než do jejího života vstoupí přítelkyně z dětství odhodlaná její pohodu za každou cenu zničit...... Režie i scénář - Jaroslav Brabec. Produkce - Věra Laštuvková. Hudba - Michal Pavlíček. Kamera - Jaroslav Brabec. Hodnocení - odpad - v tomto případě vůbec nechápu. ()

honajz

Na české poměry za to málo peněz od FTV Premiéra (TV Prima) velice slušně natočený thriller o setkání bývalých spolužaček, z nichž jedna má vše, druhá nic, a té první začne postupně závidět. V hlavních rolích Ljuba Krbová a Veronika Freimanová. Jen ta rozkomíhaná kamera - tehdy supr dupr vysoce moderní - leze i dnes na nervy. ()

Kodrcik83

Důkaz že i v česku se dá natočit výborný thriller s ostrým dějem.Herecké výkony Ljuby Krbové a Veroniky Freimanové byli velice dobré,celkově měl film super atmosféru.Škoda,že ho Prima neodvysílala někdy v poslední době,nebo ho někdo nevydal na DVD.Stál by za to.....a možná by smetl kdejaké filmy,které dostali několik českých lvů.Mě se film velice líbil,byl to herecký koncert 2 zajímavých hereček....dávám 5 hvězd at se to někomu líbí nebo ne!!!! ()