Monika je v nejlepších letech mezi třicítkou a čtyřicítkou, má úspěch nejen v reklamní agentuře, kde pracuje, ale i v manželství se sklářským výtvarníkem Petrem, navíc má chytrou a zdravou dceři Lucii, se kterou jsou jen běžné starosti. Krátce poté, co se Moničina fotografie objeví v novinách i v televizi díky ceně za nejlepší reklamní spot, začnou se v jejím životě dít zpočátku drobné a nenápadné, posléze tragické události. Jakoby náhodou se potká s kamarádkou z domu, kde v dětství bydlela. Neviděly se strašně dlouho, tvář si Monika docela přesně nevybaví. Připomenou se jí ale holčičí hry na střeše domu, vzpomínky, které dávno raději zapomněla, ale jejichž stín začne víc a víc vstupovat do jejího života. tehdy si tři malé holky hrály na střeše, honily se a hádaly o deníček, až Eva před očima Táni a Moniky spadla... Táňa po letech budí dojem skromné, oddané a nenáročné ženy, která chce své dávné kamarádce pomáhat. Plánovaně si ale získává přízeň Lucie, svede Petra, stane se jeho milenkou a ničí postupně Monice všechny jistoty. Když Petr zjistí, že Monika je těhotná, nechce se už s Táňou scházet. Urychlí tak její odhodlání se pomstít. jako rukojmí si zvolí Lucii... Monika zatím hledá důkazy o tom, kdo je vlastně Táňa, aby našla překvapivé svědectví o své i její minulosti... (oficiální text distributora)

mira007

Brabcův film asi jeden vůbec z prvních celovečerních filmů soukromé televize Premiera/Prima o dvou kamarádkách, kdy jedna ( manželka Brabce Freimanová ) je spokojená, úspěšná v porevolučních letech a druhá závistivá zoufalec ( Krbová ), která jí to začne kazit. Stylem docela progresivní na svou dobu a s tou dávkou psychologie by asi nic v komerčních televizích dneska ani nevzniklo. Na svou dobu zajímavé, ale na dnešní zároveň dost zastaralé. ()

Gekacuk

Zajímavý český psychothriler. Pokud diváky neodradila úvodní hudba, naskytla se jim možnost sledovat, jak jedna šílená žena systematický ničí svou kamarádku z děctví. Jde ovšem podívanou natočenou za levný peníz a tak třeba závěrečná scéna je dost odfláknutá. A jak vlastně skončil manžel hlavní hrdinky? A proč po jeho osudu nepátrá? Freimanová a Krbová byly skvělé. Kamera filmu spíše uškodila. Roztřepané a rozostřené záběry se mi nelíbily. ()

Terva

Příběh mladé ženy, které nic neschází ke štěstí. Má hezké manželství, zdravé dítě a úspěch v práci. Ale jen do chvíle, než do jejího života vstoupí přítelkyně z dětství odhodlaná její pohodu za každou cenu zničit...... Režie i scénář - Jaroslav Brabec. Produkce - Věra Laštuvková. Hudba - Michal Pavlíček. Kamera - Jaroslav Brabec. Hodnocení - odpad - v tomto případě vůbec nechápu. ()

ravo2

Příšerný film. Příšerný scénář Jaroslava Brabce, příšerná režie Jaroslava Brabce, příšerná kamera Jaroslava Brabce, hudba Michala Pavlíčka slušná. Veronika Freimanová hraje dobře, jenže příšerný scénář už herci zachránit nemohou. Navíc si tady scénárista-režisér-kameraman Brabec často plete natáčení "celovečerního" 1,5h filmu s natáčením 4min hudebního videoklipu. Hlavně když používá zpomalené záběry. ()

allegria

Ačkoli thrillery nejsou moje hobby, tento film mě mile překvapil. To, co tu leckdo kritizuje, mně připadalo zajímavé: kamera, která si hraje s úhlem pohledu, střih, přesná hudba šitá na míru, hra s barvami... A ještě ten bonus - krátký pohled na výrobu skla, které miluju. Co jediné mě pokaždé znechutí, jsou ty filmové soulože jako přes kopírák: stojící muž drsně přirazí ženu zády na zeď nebo strom, drží ji na rukou, za pár sekund orgasmus jako vrata... Šťastné to ženy! Jednou bych to docela chtěla vidět v reálném životě (vidět, nikoli zažít). ()