Ženy na cestách

(pořad)
všechny plakáty
Dokumentární
Česko, 2010, 37 min

Přestaňte o cestování jenom snít a vydejte se s námi na místa, která jste toužili poznat. Nevadí, že neovládáte cizí jazyky či se bojíte létat a v mapě se vůbec nevyznáte. Pojeďte na vysněná místa nejdřív s námi, hned teď – a pak se vydejte ve šlépějích našich Žen na cestách. Poznejte nádherná zákoutí, lákavé pláže, starobylá města i divokou přírodu. Společně s námi navštivte nejen Evropu, ale i Asii a Afriku. Následujte naše dvě odvážné cestovatelky, naprosto odlišné vzhledem i náturou, jak se vydají do širého světa zažít okouzlení z historických památek, ale i exotická dobrodružství. Naše průvodkyně pozvou diváky na Mallorcu, Kapverdy či Rhodos, ale i do Keni, Zanzibaru, Rakouských Alp nebo Maroka. (TV Prima)

MM_Ramone odpad!

Zlatuše a Adéla. Čo to je? Nestačím sa čudovať. Koho napadlo poslať do sveta dve škaredé, prestarnuté, nahlúplne husy a točiť s nimi cestopisný, dokumetárny seriál? Destinácie, ktoré navštevujú sú sice zaujímavé a krásne, ale keď tam vidím niektorú s tých dvoch megier, tak vždy musím urýchlene prepnúť na iný kanál. Jedna pred druhou sa priedbiehajú, v tom ktorá z nich predvedie ďaľšiu trapnosť alebo trepne väčšiu sprostosť. Pod lákavým názvom "Ženy na cestách" si predstavujem niečo úplne iné. Toto je odpad! ()

Marze

Shlédl jsem skoro všechny díly a neviděl bych hodnocení tak nízko, když přistoupíme na to, že jde o druh cestování jak řekne cestovatelka v jednm dílu "pro lidi co mají rádi se plácnout na plazi,  hotely , kramecky, diskoteka". Pozornost je zaměřená na pohodlí, jídlo a fakultativní výlety po turistických atrakcích. Některé působily úchvatně jako největší akvapark na světě v Spojených arabských emirátech. Moc skutečného místního života se nepozná. V mnoha navštívených oblastech působí gangy, drogové mafia apod. Kapustňačka Zlatuše představuje lidovou ženu od rány. S ní cestují takové ty typy nevhodné pro život jako Adéla nebo bláznivá Anife. Tělo ve funkci nádoby na sbírání požitků. ()

Segrestor odpad!

Spíše než erudovaný cestopisný pořad to připomíná teleshopingový odvar. Možná chtěli tvůrci svůj dokument postavit na dvou průměrných Češkách, přičemž jedna má být ošklivá a druhá hloupá. A zjevně se jim to povedlo, mají k průměrnému divákovi zas o krok blíže. Zlatuše navíc splňuje obě podmínky. Je to vlastně vůbec normální, aby v pořadu, který má na danou destinaci nalákat, dali záběry, jak se korpulentní baba drápe z moře a rozteče se do lehátka a vzápětí se ksichtí na nějakou ceduli, aniž by vůbec tušila, co je tam napsáno, nebo záběry jak si kupuje chorizo kdesi na Mallorce a kdáká česky, španělsky ani mierda? Není, není to normální. V TV Kelly Family si na sebe upletli dost velký bitch. Nebylo by lepší vyslat do těchto krásných a zajímavých koutů světa tým zkušených kameramanů a pak to jen nadabovat ve studiu zajímavými a vtipnými komentáři, jak už to tak v cestopisných pořadech bývá? ()

StarsFan odpad!

Asi tak zábavné, jako kdybyste sledovali domácí video člověka, kterého neznáte. Asi tak poučné, jako kdyby ono video natočil někdo, kdo do zahraničí zavítal poprvé v životě a kdo se během celého pobytu téměř nepohnul z lehátka u bazénu. Neberte si to špatně, nápad pojmout dokument jinak než natočením několika hezkých scenérií, ke kterým ve studiu profesionálně namluví komentář nějaký herec, rozhodně není špatný; ostatně Stephen Fry cestující po Americe je toho důkazem. Bohužel k tomu ale potřebujete průvodce, který je inteligentní, který umí lidi zaujmout a jehož putování bude vyznívat více individualistickým dojmem než "strávil jsem dva týdny ve Španělsku s cestovní kanceláří". ()

castor

Teplo, moře, písek, jídlo, zvyky.. Když přišla Prima s (ne)kulinářským projektem Čápi s mákem, hlas lidu tam mezi známými ksichty zastupovala jistá paní Lída – neustále z něčeho vykolejená, tupá a nevychovaná husa, která zákonitě nemohla dokončit základní školu („Mám z nich radost. Nemajů rypáky nahoru.“). Nikdy bych netušil, že něco takového chodí mezi námi. Obdobně bezprostřední Zlatuše v pořadu, který stejně jako výše zmíněné Čápi kopíruje (tentokrát) cestovatelské klenoty veřejnoprávní televize, mi Lídu živě připomněla. Duo průvodkyň bohužel neřekne nic kloudného, přesto alespoň vidíme lokality a s nimi spojené zajímavosti, ke kterým se většina z nás jen tak nedostane. Proto bych hned neházel do propadliště televizních dějin, kamera nás totiž zavede na lákavá místa, komentář také není úplně zlý, a když nebude dramaturgie házet další klacky pod nohy, za ty dietní dvě hvězdy bych se ani nestyděl. První pořádným klackem, nebo spíš kládou, je nicméně čerstvá přítomnost uječené Anife „nic neumím“ Vyskočilové.. ()