Ženy na cestách (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2010, 37 min

Jiří Mádle

Michal Novák
  • R´Hell

Všichni si určitě pamatujeme doby, kdy nám učitelka v hodině jazyků pustila videokazetu o nějaké zemi, o které vyprávěl neskutečně nezáživným způsobem člověk, jehož hlavním cílem bylo zřejmě zprotivit destinaci všem, kteří měli alespoň částečný zájem se tam podívat. Ženy na cestách jsou výjimečným exemplářem, který tyto časy strávené s časopisem pod lavicí velmi působivě připomene. Lidé na Primě se buď úplně zbláznili, když uvěřili tomu, že pořad stejného rázu, jaké se produkovali před dvaceti lety bude fungovat a nebo tu zapůsobila vůně peněz od sponzora-cestovky. Něco mi říká, že to bude ta druhá možnost. Jinak si nedokážu vysvětlit, k čemu jsou tam ty modelky, které za celou dobu neřeknou ani slovo. Za to Čenský se namluví až až. ---->>> komentář je k verzi 2010/2011. Změněnou verzi pořadu se Zlatuší a Adélou v roce 2012 nesleduji (raději).(19.1.2011)

• H.Gordon

Alespoň se něco dozvím. Je to zajímavý, poučný pořad. Ovšem, když Zlatuše otevře pusu, tak to celý pořad snižuje o krásných 50 % . Tohle se snažím přehlídnout. Nebýt vypravěče, tak ty ženské nic neví. Dokonce neumí ani pořádně anglicky. No, at už jsou jakékoliv, tak zbytek je fajn. Samozřejmě na objektiv a na toulky s kamerou to nemá.(27.1.2013)

Tenhle pořad hodnotím z pohledu běžného turisty a hodnotím to vcelku kladně. Není v něm nic naaranžované a přibarvené víc, než to ve skutečnosti je. Zlatuše má oslovit spíše starší generaci a Adéla zase mladší. Tenhle pořad není žádné české péčko, aby ho moderovaly nějaké cool žáby z výběru české miss. Je to pořad o turistice a pro turisty, který je i o tom, co nás v různých zemích světa čeká a na co se máme připravit.(24.2.2012)

• gabin(a)

Kryndypindy! První díl nové série jsem jakž takž zkousla, říkala jsem si, že je fajn dát do kvazicestopisu "ženu z lidu" , která nikde nebyla, a ne modelku nebo provařenou celebritu. Lidí jako Zlatuše, co se nedomluví, mají strach, že se ztratí apod. je určitě hodně a já jsem toto pojetí cestopisu brala jako pozvání pro ně. Aby se nebáli a vyrazili za hranice všedních dnů, nejlépe s Eximem nebo kdo si to zadal:-) Adéla mi přišla už jako prototyp toho trochu zkušenějšího turisty. Netušila jsem ale, že tyhlety dvě tam budou pořád!!! Myslela jsem, že příště tam bude prostě někdo jiný, takže při dalším dílu jsem byla notně otrávená a teď už to nesleduju vůbec, staveniště Dubaj a podobné destinace mě fakt nezajímají a navíc se bojím, že by třeba nedejbože mohly vyrazit na Azurové pobřeží a dělat nám tam ostudu. Po přečtení komentářů jsem se ještě rozpomněla na tu původní verzi, kdy jsem viděla nějaké dvě kikiny, jak se motají v Mexiku nebo kde a vím, že jsem tehdy dlouze zavyla a pak to hned vypla:-)(16.2.2012)

• jasanka

Nápad to není úplně špatný. Větsinou se cestopisné dokumenty soustředí jen na suchá fakta, ale tento pořad měl za cíl ukázat průměrného českého turistu (nebo spíš průměrnou turistKu, kterých se stále víc) a to, jak cestu bude přímo na místě prožívat on(a). Chtělo by to ale určitě vyměnit (nejlépe obě) "průvodkyně". Co mi taky vadí, je to, že se pořad tváří, že jsou všude opravdu jen ony dvě ženy (např. v arabských státech), a přitom je jasné, že je s nimi neustále přítomný celý štáb (s muži). No a další minus je samozřejmě zmiňovaná reklama.(29.1.2012)