Ženy na cestách (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2010, 37 min

Jiří Mádle

Michal Novák
  • rakovnik

Chcete-li odratit někoho od cestování, pusťte mu tento seriál. Dvě ženy, jedna hloupá a druhá hloupá a ošklivá na placených zájezdech, kde se diví každé kravině a vůbec netuší, kde jsou a co tam vidí. Jejich popis navštívených míst je na úrovni paťáka ze základky, který na to má ale právo. Možná se dočkáme (sic!) dětí na cestách, aby to bylo roztomilejší, než ta kulatá panímáma, která se drápe tu na sopku, tu na pláž, tu na velblouda či jiného chudáka..."Sbalili jsme černocha, hm." "Viděla jsem fatamorganu! No fatamorgana je jako když jste na poušti a máte žízeň a vidíte jakoby vodu a to je ta fatamorgana!" (jako by nebylo lze vidět fatamorganu na rozpálené silnici kdekoli v ČR) Dalších úžasných zjištění je tento seriál plný. Fakt nevím, jestli chtějí někoho nalákat na cesty tím, že s cestovkou vyplivnou na různá místa tyto obyčejné ženy. Navíc si myslím, že obyčejní lidé na takové zájezdy ani nemají peníze a po shlédnutí tohoto pořadu asi ani nemají chuť.(16.1.2012)

• Parisée

Nevím, jestli to má být seriózní odpověď na cestopisné pořady jiných televizí, nebo má Prima své publikum prostě jen za pitomce...Krom jiného pořad degradují dvě průvodkyně, jejichž projev je neprofesionální, ba přímo buranský, ale především je zbytečný. Mluvený komentář mi připomíná spíš katalog cestovní kanceláře - nezajímá se o zemi samotnou, jako spíš o to, jak můžete co nejrychleji utratit vaše peníze.(29.1.2012)

• jasanka

Nápad to není úplně špatný. Větsinou se cestopisné dokumenty soustředí jen na suchá fakta, ale tento pořad měl za cíl ukázat průměrného českého turistu (nebo spíš průměrnou turistKu, kterých se stále víc) a to, jak cestu bude přímo na místě prožívat on(a). Chtělo by to ale určitě vyměnit (nejlépe obě) "průvodkyně". Co mi taky vadí, je to, že se pořad tváří, že jsou všude opravdu jen ony dvě ženy (např. v arabských státech), a přitom je jasné, že je s nimi neustále přítomný celý štáb (s muži). No a další minus je samozřejmě zmiňovaná reklama.(29.1.2012)

• sigf07

Kdyby tohle propagační video běželo na obrazovce v kanceláři nějaké cestovky, neřeknu ani slovo. V televizi do ale nemá co dělat. Čenský bez přestávky mele informace z cestovní brožurky a do toho na obrazovce poskakují dvě nány. Bez toho, aniž by pronesly jediné slovo -komentovaly okolní památky, přístup místních k turistům nebo prostě NĚCO. Cokoliv. Veselé historky z natáčení třeba. Místo toho mi jen názorně předvedou, že v Tunisku se pijí koktejly, prodávací bubínky a jiné cetky, hraje se tam golf a člověk se může vykoupat ve whirpoolce. Na to, že má pořad asi 40 minut jsem se o zemi nedozvěděl nic, co by se nedalo shrnout do dvou vět. Přitom prezentovat místní kulturu, historii a jiné zajímavosti by měl být hlavní účel cestopisu. EDIT: V druhém (středoamerickém) díle nedošlo k žádným změnám a já to po deseti minutách vzdal. Nikdy více!(9.2.2011)

• johhny007

NORMÁLNÍ REKLAMA !!!==== Tak jsem se na to podíval,protože nic jiného nešlo v televizi na co bych čekal,ale hned jak jsem to viděl,tak jsem tomu nepřišel na kloub.Je to normální pořád,který celej zaplatili partneří nějaké ta pojištovna a ck. Takže,pro Primu dání něčeho je jedno čeho na TV hlavně,že nemusí hledat nic nového.... a partneři z toho mají dost dobrou reklamu... Jinak ta Zlata nebo jak se jmenuje je tam normálně záměrně = další reklama! Jinak baba z Ostravy co se s ničím netentuje nejvtipnější asi bylo jak se tam v obchodech dorozumívala Česky no... Možná to trochu zachranuje Olšovský(9.1.2012)