Poirot řídí Orient expres (TV film)

David Suchet on the Orient Express

Dokumentární

Velká Británie, 2010, 45 min

Chris Malone

Nainita Desai

David Suchet

Herec s nejlaskavějšíma očima prý v dětství chtěl být strojvůdcem a láska k vlakům mu vydržela až dodnes. V tomto milém dokumentu můžeme cestovat víc jak 3000 km tímto „palácem na kolech“ a užít si jeho kultivované společnosti – tentokrát ovšem bez knírku a mordů. :) Představitel nejskromnějšího detektiva všech dob nadšeně fotí, směje se, glosuje, zasvěceně se probírá historií, a září štěstím, když může nejslavnější vlak na světě chvíli řídit. Jedna z nejhezčích hodin, které jsem kdy s Poirotem strávila. A navíc skončila v Praze. :)(30.12.2014)

Krásný dokument z roku 2009, který s úctou mapuje historii Orient Expresu na základě jízdy Davida navždy nejlepší Poirot Sucheta z Londýna přes Paříž, Innsbruck, Benátky, Vídeň až do Prahy. Ano, naší Prahy!!! Divák se dozví spoustu zajímavých historických údajů, projde si s Suchetem vlak, může obdivovat veškerý luxus, který tento vlak nabízí. Báječný dokument stejně jako většina Poirotových filmů. Dozvíme se zajímavosti např. že z Londýna vyjede pasažér v jednom typu Orient Expresu nazvaný British Pullman Company, přes kanál směr Calais ho převezou autobusem tunelem a až teprve v tomto francouzském městě pasažér nasedne do tzv. Venice Simplon-Orient Express, což je pozůstatek pravých vozů Orient Expresu, který jezdil už od konce 19. století. Současné vagony jsou originály ze 20. let dvacátého století a jsou kompletně zrekonstruovány. Vlak je dlouhý 400 metrů, má 3 jídelní vozy, 1 barový a 12 lůžkových vagonů, strojvůdci a lokomotivy se střídají na hranicích každého státu. Hudba: Malcolm Laws & Nainita Desai(4.1.2015)

Nádherný dokument. Suchet je prostě pán a je geniální i jako obyčejný průvodce tímto dokumentem, navíc v dabingu Jaroslava Meduny:-). Bylo nádherný sledovat, jak si ho tam všichni strašně vážej, Suchet házel jednu hlášku za druhou, našel si spoustu přátel ale vůbec nejlepší, bylo vidět ten jeho výraz, když mu řekli, že může řídit. První polovina bezvadná, ta druhá sice taky, ale už to bylo takové strašně zkratkovité, delší stopáž by tomu tedy sedla. A záběr Vyšehradu, jaký štěstí... Kdybych to věděl, tak si osobně jedu do Prahy pro podpis... Ten dokument má strašně příjemnou atmosféru, vlak zase strašně kouzelnou atmosféru, Suchet tam pořád mluví o Poirotovi a podívá se snad úplně všude, do koupelen, do kuchyně... Ten vlak je úžasný, každé místo je využité, nedivím se, že to Agathu tak nadchlo, mě totiž taky... Boží, ale bez Sucheta (konečně jsem zjistil, jak se to vyslovuje) by to ale asi nebylo ono... Takhle za plný počet.(1.1.2015)

Mám ráda Hercula Poirota a tenhle dokument se mi moc líbil. Nejenže je David Suchet představitel Poirota, je i charismatický herec,který má cit pro hraní a je to příjemný člověk. Pěkný dokument nás provede Evropou a uvidíme krásnou krajinu, připomenutí starých časů i představení slavného Orient Expresu.(10.1.2019)

Krásný a vřelý dokument, ve kterém je nenásilně podána historie Orient Expressu v souvislosti s historií Evropy, dále se člověk dozví o provozu tohoto pozoruhodného vlaku a ještě se může pokochat pohledy na krásná Evropská města a krajinu. Vše je vyrovnaně a nenuceně promícháno, David Suchet je zde sám za sebe a působí velmi seriózně a sympaticky.(29.12.2014)