Americký sen (neoficiální název)

The American Dream

Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2010, 30 min

Tad Lumpkin, Harold Uhl

Jess Harnell
  • Thommy91

Tak tomuhle chybí už jen ilumináti a chemtrails :D Tento krátkometrážní, animovaný počin oprávněné postrádá označení "dokumentární", jelikož faktů v něm zazní opravdu pomálu. A ty, které už zazní, jsou zkomolené domněnkama. Je smutné, kolik lidí tohle dílko uvrhne do víry, že je to opravdu možné. Místo těchhle hoax masáží doporučuju radši strávit 10 minut nad učebnicí makroekonomie a zjistit jak to vlastně funguje.(3.4.2019)

No jsou tam věci, se kterými se úplně neztotožňuji, ale na některé věci mi to upravilo pohled a ukázalo i něco, o čem jsem neměl ani zdání. Třeba o vraždu na JFK jsem se v poslední době celkem zajímal a překvapilo mě, kolik si za svoje období udělal "nepřátel" podepisováním "nepřípustných" zákonů. Nevím, zda byl zabit právě kvůli tomuhle, ale je pravda, že je to vše poskládané tak, aby to na sebe hezky pasovalo. Nicméně je zajímavé, že i 11. září by se do tohoto filmečku dalo skvěle zapracovat...(11.4.2012)

Názorný příklad toho že banky vykradaji jen zloději-amatéři-neštastníci-zoufalci, zloději profesionálové banky zakládají a ještě mají monopol na to, vytvářet money z ničeho a uměle tak zadlužovat všechny občany a země na světě! Doporučuji spíše pak starší animák "Money as a debt", který je líp udělaný. Jj, nevím co je na tom konspiračního, snad stále JFK případ, zbytek je dnes už holej fakt, pytliku... měl by si se opláchnout horkou vodou:-)(23.7.2013)

Už roky mi vŕtajú hlavou otázky o vzniku peňazí a z toho vyplývajúcich problémoch a tento krátky film mi veľa z nich zodpovedal. Navyše, nemusel som sa snažiť nezaspať ako pri Money as Debt, pretože tento snímok je zjavne určený pre ekonomických analfabetov ako som ja a tak vysvetľuje hovorovou rečou, je vtipný a (možno až trochu príliš) preplnený filmovými odkazmi a akciou. Škoda tých konšpiračných téz, ktorým sa dokument nevyhol.(3.9.2011)

Kdo chce víc, nemá nic ! Aneb příběh o tom jak soukromé bankovní instituce vydělávají na našich snech, práci a ještě si tisknou vlastní peníze, které nám pak i s úrokem půjčují. Dnešním trendem společnosti a to nejen v USA, ale i u nás je půjčovat si peníze, jen abych měl lepší auto než soused, reklamy na půjčky, hypotéky atd:. jsou všude a běžnému člověku vsugerují svou správnost a jen málo lidí se zamyslí nad tím, že takhle by to fungovat nemělo a nikdo se už nezeptá odkud banka bere peníze a myslí si že jejich úspory jsou v bezpečí jako tomu bylo v jejich dětských ledech když si házeli peníze do kasičky. Dokument je podán vtipně a nápaditě, ukazující zajímavé historické osobnosti i milníky. Zajímavý pohled na krizi a důvod jejího vzniku, který přináší hodně faktů, zajímavých otázek i odpovědí a také odkaz pošramocené Americké hrdosti, zapříčiněné konspirací ze starého kontinentu. 75 %(27.9.2011)

• - V historické citaci Thomase Jeffersona zaznělo slovo „confusion“, což znamená zmatek. Ve filmu je však toto slovo zaměněno za slovo „profusion“, což znamená hojnost. (orkadimenza)

• - V snímke môžeme nájsť odkazy na známe filmy ako Mechanický pomaranč (1971) či Návrat do budúcnosti (1985). (firewind)