Americký sen (neoficiální název)

The American Dream

Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2010, 30 min

Tad Lumpkin, Harold Uhl

Jess Harnell

Už roky mi vŕtajú hlavou otázky o vzniku peňazí a z toho vyplývajúcich problémoch a tento krátky film mi veľa z nich zodpovedal. Navyše, nemusel som sa snažiť nezaspať ako pri Money as Debt, pretože tento snímok je zjavne určený pre ekonomických analfabetov ako som ja a tak vysvetľuje hovorovou rečou, je vtipný a (možno až trochu príliš) preplnený filmovými odkazmi a akciou. Škoda tých konšpiračných téz, ktorým sa dokument nevyhol.(3.9.2011)

Mnoho věcí film zachytil pravdivě. A ačkoliv to je už nějaký čas co jsem snímek viděl, pamatuji si že jsem cítil smrdutý dech jakéhosi chlapa... Ten chlap se jmenoval Marx, a jeho dech byl cítit socialismem. Film upozorňuje na nedostatky kapitalismu. A to je něco za co se nemůžu úplně postavit. Přesto doporučuji. Jelikož ten chlap co cestuje časem je oficiálně nejdrsnější animovaná postava vůbec! A to je víc než dost důvodů.(19.5.2018)

• pytlik...

Připadá mi, že teorie v tomto snímku jsou stejně chytré a důvěryhodné jako teorie chemtrails (že nás letadla schválně práškují), nebo že všude kolem nás létají ovládací paprsky a jedinou ochranou proti nim je zabalit si hlavu do alobalu (k téhle poslední teorii bych dodal, bacha na to, alobal lesklou stranou směrem ven, nikoli dovnitř - jinak ovládací paprsky proletí hlavou, odrazí se na protistraně od lesklé strany, proletí hlavou znovu, odrazí se zase od protistrany atd. - zkrátka dojde k akumulaci energie uvnitř hlavy a následnému výbuchu a rozprsku, kterému ani alobal nezabrání, pokud tedy není utažen speciálně pevně). Ale abych tady neplácal - pokud je FED v soukromých rukách a jeho vlastník může tisknout peníze po libosti, připadá mi jako nesmysl, aby se snažil o co nejvyšší daně a co nejvyšší úrok a tedy dusil ekonomiku. Neboť si může natisknout peněz, kolik chce, na úrocích ani daních není závislý. A v jeho zájmu je naopak silná měna a silná americká ekonomika, neboť pouze tak může vládnout celosvětově a po jeho měně - dolarech - je ve světe zájem.(19.7.2012)

• Miller

Jsem libertarián. Nemám rád centralizaci moci na určité místo. Nemám rád banky. Nemám rád vládu. Nemám rád Rotschildy, Rockefellery atd. Mám rád kapitalismus. Mám rád globalizaci (ne globalismus!). Tenhle film je tak něják proti všem těmto věcem. Chvílemi mi to přišlo kapitalistické, ale celkově spíš socialisticky. Je to víceméně propaganda socialismu a toho, že nepotřebujeme největší a nejlepší vynález všech dob - peníze. S Ronem Paulem tohle nic společného nemá. Nemá rád FED a americkou vládu, ale jinak má ostatní věci rád.(29.11.2017)

• d-fens

:)) kreslený Zeitgeist ... ale dramatický spád to má dobrý, a je to aj vtipné... takže odpad nedám :) ... ak máte záujem o "absolútne pochopenie sveta" v instantnej forme, tak na tejto adrese by to malo byť aj s cz titulkami ;) http://dotsub.com/view/53e9d2c1-66db-4b80-9b7b-1d876ae40763(2.2.2011)

• - V historické citaci Thomase Jeffersona zaznělo slovo „confusion“, což znamená zmatek. Ve filmu je však toto slovo zaměněno za slovo „profusion“, což znamená hojnost. (orkadimenza)

• - V snímke môžeme nájsť odkazy na známe filmy ako Mechanický pomaranč (1971) či Návrat do budúcnosti (1985). (firewind)