poster

Pygmejové, děti džungle

 • Slovensko

  Pygmejovia – Deti džungle

 • anglický

  Pygmies: The Children of the Jungle

Dokumentární / Dobrodružný

Slovensko, 2011, 52 min

Režie:

Pavol Barabáš

Scénář:

Pavol Barabáš

Kamera:

Pavol Barabáš

Hudba:

Martin Tesák

Hrají:

Robert Roth (vyp.), Ivan Bulík
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MeGab
  *****

  Paľovi Barabášovi se podařilo natočit výtečný, vesměs pozitivně laděný dokument, který je oslavou života lidí, s nimiž bychom nechtěli svůj styl života vyměnit ani za nic. Škoda, že si neodpustil závěrečný úprk před ozbrojencem. Nějak nejsem ochoten mu tohle uvěřit. Mám tušení, že to je možná jen vymyšlená dramatická vsuvka.(27.2.2014)

 • Dragoni
  *****

  Další z myšlenkově i dokumentárně skvělých filmů mistra Barabáše, který mi každým svým filmem otevřel nový obzor do tajů skrytých krás naší planety Země. Je zajímavé, že lidé bez ničeho, jsou lidmi šťastnými a ve svém rodném jazyku nemají slovo jako je válka, ale také nemají potřebu po zisku ať již v jakékoliv formě. Další z úžasných dokumentů tentokrát na hranici Konga a Středoafrické Republiky, kde v husté džungli přežívají jedni z posledních Pygmejů, svým vzrůstem nejmenší lidé na světě. 85%(29.9.2013)

 • Biopler
  ****

  Naša nesťastná civilizácia by si mala pozrieť túto rozbušku radosti zo života a uvedomiť si akú krásu ničíme. Pavol Barabáš je špička. To s akou vervou sa s kamerou zmieta v pralese je super. Navyše je to príjemný a skromný chlapík, ktorému stačili tri baterky do kamery, aby vykúzlil obrazy neprebádaných zákutí Konga a špeciálne života Pygmejov. Škoda zbytočných nechutných klišé v rozprávaní Roberta Rotha, navyše ktorého farba hlasu mi k dokumentom o Afrike nie veľmi sedí.(2.4.2012)

 • klochy
  *****

  Posledné chvíle jednej dlhej éry týchto sympaťákov (nielen niektoré zvieratá sú ohrozeným druhom). Pekne myšlienkovo okomentovaný, cesta s toľkým nebezpečenstvom a energiou. Prvý film od tohto obrovského dobrodruha, to treba napraviť. Najlepší film na tohtoročnom festivale expedičnej kamery. A teraz kto je necivilizovaný...(13.3.2014)

 • joker.george
  ***

  Kazily mi to ty nešikovně podané komentáře, které odbíhaly od hlavního centra vyprávění a snažily se o jakousi naléhavou reflexi. Jinak se na to ale koukalo pěkně, stejně tak i poslouchalo, když to tedy bylo k věci, protože nebylo nouze o zajímavé informace. Určitě bych snesl i delší nálož, nucené ukončení však s sebou přineslo nečekané napětí. A dokumentu na atraktivitě přidává to, že byl vytvořen za humny. 3,5*(8.2.2017)

 • - Pygmejovia žili odjakživa v symbióze s prírodou, v ich kultúre a náboženstve Sú zakotvené opatrenia zabraňujúce nadmernému lovu, zbytočnému zabíjaniu zvierat a devastácii prírodného prostredia. [Zdroj: K2 Studio] (Bart)

 • - Pygmeji sa považujú za typických predstaviteľov tzv. prírodných národov, ktoré sa živia alebo donedávna živili najmä lovom a zberom. [Zdroj: K2 Studio] (Bart)

 • - Spoločný názov Pygmej odkazuje na príslušníkov rôznych etnických skupín deviatich afrických krajín. Charakteristická je pre nich výška, ktorá u dospelých neprekračuje 140 - 150 cm. [Zdroj: K2 Studio] (Bart)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace