Večer pod lampou

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Slovensko, 2011, 230 min

Diskusná relácia verejnoprávnej RTVS s moderátorom Štefanom Hríbom - naživo. (oficiální text distributora)

MichelSmith

Moja oblúbená relácia väčšine tém síce nerozumiem ani hovno navyše ma nezaujímajú,ale niečo ma núti vydržať až do konca,asi pocit tej hlbky ked iba dôležite prikyvujem hlavou,že ten rozklad atomových protonov a rozpínavé oteplovanie vesmíru asi vážne nejako súvisí s klesajúcou pôrodnosťou v Číne a s tým súvisiacou zvýšenou poptávkou po gay anime porne... ()

klúčik

Ak sa táto relácia nevenuje politike, tak je celkom dobrá . Ale ak sa venuje politickým záležitostiam je jednostranná . Bojím sa , že keď nájdem hríb v lese tak to bude iba modrák... 15% ()

jakeer

Štefan Hríb ide proti prúdu - snaží sa Slovákom prinášať inteligentnú diskusiu. Popri výplodoch súkromných televízií to je v súčasnosti malý zázrak. ()

Burdock

Viděl jsem jen pár dílů, většinou s českými politickými komentátory jako hosty, a pokaždé skvělý dojem. Přijde mi, že je to jedna z nejlepších talkshow o české politice, když zrovna je o české politice :) ()

Scevola

Dovolim si povedat ze toto je jedna z mala slovenskych relacii, ktora dosahuje europsku uroven. Ci mate Hriba pre jeho vyhranene postoje radi alebo nie, treba uznat ze to vie robit. Vhodne upravene studio, snimanie kamier, volba hosti a vedenie diskusie a kladenie otazok a vsetci akoby sedeli u vas v obyvacke. Kombinacia tychto veci posuva tuto relaciu na inu uroven. 10/10 ()

Angelino

O objektivite Hríba sa už ani nepolemizuje, ale kto ho nemusí, nečíta jeho komentáre ani časopis kde je šéfredaktorom. Pod lampou je však malé svetlo v programovom repertoári STV. Zaujímaví hostia, zaujímavé témy, často aj rôznorodé pohľady a väčšinou aj veľmi kultúrna diskusia. ()

janeke

vzhľadom na totálnu prevahu trashu v dielni slovenských televíznych programov, v hnilobnej zmeske nepríčetných pabludov (o varení chleba s maslom, o tom jak kamila varí a pridáva "ingrediencie", o tom, jak bezchrbticový úchylák Vilo nájde a za uši dotiahne tých najväčších chudákov široko-ďaleko a počas sliedenia na onkológii mu nabehne na konto slušná suma za vysielanie v prajmtajme... atď - tých príkladov je čím viac, tým viac...) sú "debaty pod lampou" pravdepodobne jedinou viditeľnou snahou (aj keď nie vždy podarenou) ČOSI naozaj povedať. Štefan Hríb by mohol byť hoci aj trápny, či naivný, alebo trápne naivný, to je jedno. Dôležité je to, že je schopný vyrobiť trojhodinový (!) formát, pri ktorom mi je mnohokrát ľúto, že už končí. Super debaty: Najmenšie častice hmoty, Veľký a malý vesmír, Higgsov bozón, Antihmota v Cerne. ()

Maslord

Táto relácia vyplnuje čas STV2 najväčším dielom a je jedným z najsledovanejších programov STV vôbec. Áno ako mnohí iní ani ja nemusím Hríba pre jeho politické názory, preto je dobré že sa drží vždy témy a je objektívny (skor v dieloch venujucim sa vede, politicky vnucuje nazory, preto ho neznasam). Niektoré diely sú možno nudnejšie a niektoré zas vynikajúce, ale to aj kvôli tomu že sme kažký iný a každého zaujíma niečo iné. Ale práve toto je obrazom že Večer pod lampou skutočne rôznorodý. Určite si zaslúži maximálne ohodnotenie. ()

Shredo

Pokračovanie starej dobre Lampy, ktorá sa nijak nelíši od staršieho otecka a zachováva si svoju odbornosť. ()

-soch-

Niektoré diskusie slabšie, iné zas veľmi silné. Výborná debata sa týkala Korupcie na Slovensku, kde zahviezdil Peter Schutz. Dĺžka diskusie mi neprekáža, keďže hostia podávajú jednu myšlienku aj pätnásť minút a tak prípadný "odskok" do kuchyne po chlebíčky vôbec nezaškodí, aj keď nejakého ospalého diváka to môže okolo pol jedenástej už pekne uspávať. ()

dakarin

Některé díly byly skutečně vynikající a člověk zapomněl sledovat čas i navzdory délce pořadu ;-) Byl to pro mě před lety zajímavý objev, že i v dnešní době se někdo pokouší jít racionálně hlouběji do problémů. Štefan Hríb to samozřejmě (snad bezděky) někam vždy směřuje, ale mírou objektivity vícekrát příjemně překvapil :-) PS: nad ostatní vynikaly Lampy s Grygarem... ()

sehe

Štefan Hríb a jeho hodne zaujímaví hostia, tentokrát všetko o príčinách vzniku zemetrasení a cunami.Táto publicistická relácia má určite najlepšieho kameramana v Slovenskej TV. ()

klichem odpad!

"Vsade som bol, vsetko viem, vsetko som videl... Bla bla... Poviem to este raz s vacsim dorazom aby ma poculi aj ti co boli nahodou pred tym srat... Vsade som..." Štefan Hrib. ()

brasek

Vedecká Lampa bola a vždy bude zaujímavejšia ako tie politické. Samozrejme každému sa páči niečo iné a každý si raz za čas nájde svoju tému. Pre mňa je táto relácia (resp. jej predchodkyne) vždy spríjemnením štvrtkového večera. ()

PanJam odpad!

Nič som proti tomuto programu nemal. Až doteraz. Na youtube som videl jeho názor po niekoľkých rokoch na vojnu v Iraku. Hodnotí ju ako vysoko kladnú a podobne. Človek, ktorý verí že dvojičky padli kvôli teroristom, ktorý verí že George Bush urobil skvelé rozhodnutia, pritom za jeho vládnutia Američania konali vo svete najväčšie svinstvá. No proste jeden grc tento jeho názor a keď takáto ovca podporujúca zverstvá od Americkej vlády a jeho feťácke názory a on moderuje takúto show, tak nič iné ako odpad ani nemôžem dať. ()

tatka

Pán Hríb našťastie nepodľahol móde politickej, náboženskej a inej hyperkorektnosti. Nie je len moderátorom, je aktívnym členom diskusie so svojimi názormi, pohľadom na vec. A to je veľmi dobre, lebo to núti myslieť, vnímať, argumentovať, naštvať sa, súhlasiť alebo nesúhlasiť. Pod touto lampou sa nedá v kľude sedieť, počúvať a podriemkávať. ()

Gates

Hodnotenie sa vzťahuje len na vedecké diskusie, ktoré sú vždy veľmi zaujímavé a na naše pomery veľmi ojedinelé. Na druhej strane, politické diskusie ma vrámci tejto relácie nezaujímajú, keďže je toho plná televízia, takže tieto diely nesledujem. ()