7 dní v Havaně

• Nizozemsko

7 Days in Havana

Drama / Povídkový

Francie / Španělsko, 2012, 129 min

Sedm dní a sedm příběhů ze slunné Havany v podání sedmi režisérů zní jako velmi odvážný nápad s nejasným výsledkem, což se bohužel také v konečném zúčtování projevilo. Tento povídkový cyklus není špatný, poklidná atmosféra “fidelovské“ Kuby z něho jenom čiší, navíc dává divákovy možnost nahlédnout do každodenních životů normálních obyvatel tohoto krásného karibského ostrova, to vše v doprovodu líbivého autentického soundtracku. Po vyjmenování silných stránek, nutno přistoupit k záporům, jelikož se zákonitě projevila rozdílnost kvality jednotlivých režisérů a zatímco některé příběhy hltáte s otevřenými ústy, u druhých se šíleně nudíte, což ovšem bude dosti o vkusu jednotlivých diváků. Mně nejvíce zaujali první čtyři příběhy a zbylé jsem téměř protrpěl. Nutno vyzdvihnout zejména příběh Belnicia Del Tora, ale také Pablo Trapera, ve kterém skvělý výkon věčně narvaného režiséra předvádí sám velký Emir Kusturica, z jehož výkonu lze usoudit, že to asi ani moc hrát nemusel. Moje hodnocení 60%.(22.2.2014)

• Riddick77

Nevyrovnané, a to dost! Pondělí zábavné, ale zbytečně natahované. Středa, pátek a víkend nadprůměr, zbytek docela utrpení. Castrovskou Kubu nepoznáte (jedna karikatura Fidela je ovšem výjimečně povedená), ale určité kulturní rysy, sociální struktury a vzorce jednání či životní strategie místních obyvatel jsou zde zachyceny poutavě a určitě, alespoň do jisté míry, trefně. Tvůrci si dali záležet, aby ukázali na Kubě stejné symptomy morálního a společenského úpadku, jaké najdete kdekoli na Západě - tudíž různorodé modernity určitě, ale současně i nápadně podobné známky eroze. Chce to mít tu správnou melancholickou náladu na tento druh cestování (film s tímto obsahem a v takové formě), pak se vám MOŽNÁ i na této Kubě zalíbí. Recenze zde. 4/10! [15.08.2012_novinářská projekce_kino Atlas] (16.8.2012)

• kaylin

Rozjíždí se to celkem slibně a skoro to vypadá, že to bude zajímavý náhled na život na Kubě. Hned první povídka jde ale s pointou do háje. Nejlepší je Kusturica, který tentokrát hraje, no a pak už je to film opravdu o ničem, u kterého je skoro jedno, kde se odehrává. Brát tohle jako hold kubánskému hlavnímu městu nemůžu.(12.4.2016)

Nevim, proc maji nekteri predstavu, ze snimek o Kube by mel byt blaznivy a potrhly. Podle me snimek presne vyjadruje Kubanskou atmosferu tak, jak si ji ja z navstevy teto zeme pamatuju. Lide energicti, kteri si uzivaji zivota vsemi smysly, ale zaroven v sobe maji uveznenou nejakou tragiku, snad ze ztraty blizkych, kteri podnikaji nebezpecnou pout na pochybnych plavidlech do Ameriky, snad ze ztraty schopnosti seberealizace, ze ztraty smyslu nejakeho snazeni, kdyz stejne nemohou dosahnout na to, co chteji... a toto vsechno v tomto filmu je. Ano, dilka jsou znacne nevyrovnana co do zpracovani i kvality a ani jako celek nedrzi prilis pohromade, ale atmosferu teto zeme odhaluji verne. A at se jdou vycpat vsichni, kteri maji pocit, ze Kuba je jen nejaka naivni exoticka zemicka plna naivnich exotickych lidicek...(25.11.2012)

• EbiGuetta

TO BYLA TAKOVÁ IDIOTINA!!!!! Kde to vzalo 58 %??? Pondělí: SUPER Úterý: SLABÉ Středa: DEBILNÍ KÝČ Čtvrtek: DEBILNÍCH 30 MINUT CHOZENÍ PO PLÁŽI A HOTELOVÝCH CHODBÁCH. TEN "NOVINÁŘ" MI PŘIPOMÍNAL VRAHA, KTERÉHO PRÁVĚ PROPUSTILI Z PSYCHIATRICKÉHO ÚSTAVU, NENÁPADNĚ VYHLÍŽÍC SVOU NOVOU OBĚŤ. Pátek: NÁZORNÁ UKÁZKA DEBILNÍCH HAVANSKÝCH RODIČŮ SNAŽÍCÍ SE DOHNAT SVOU DCERU DO BLÁZINCE. Sobota: KONEC JSEM NEPOCHOPILA. Neděle: KDYŽ TA BÁBA PROBUDILA CELÝ BARÁK A ZAČALA SOUSEDŮM VYPRÁVĚT O SVÉM "SNU", TAK JSEM SI PRVNĚ MYSLELA, ŽE SI CHCE JSEN SPRAVIT BYT A VYMALOVAT STĚNU. NAKONEC TO DOPADLO CELKEM DOBŘE. NEJHORŠÍ FILM ROKU 2012!!!!!!!!!(23.8.2012)

• - Film sponzorovala společnost Havana club international, která od roku 1878 vyrábí v Santa Cruz del Norte havanský rum. (M.B)