Duel

• Slovensko Duel šampiónov
Soutěžní
Slovensko, 2006, 22 min

Účinkují:

Janette Štefánková (moderátor), Michal Ďuriš st. (moderátor), Gregor Mareš (moderátor), Filip Jánoš

Vedomosti premenené na peniaze.  Vo vedomostnej súťaži Slovenskej televízie si pod moderátorskou taktovkou Janette Štefánkovej alebo Michala Ďuriša zmerajú sily, ako to už v dueloch chodí, vždy dvaja protihráči. V troch súťažných kolách majú možnosť porovnať si a premeniť na peniaze svoje vedomosti z najrôznejších oblastí života. Atraktívnou novinkou je bezpochyby okamžité odovzdanie celej finančnej výhry víťazovi v závere relácie. Samozrejme, ak sa nerozhodne hrať a vyhrávať ďalej... (oficiální text distributora)

unclejack

Je pravda , že sa to tak trochu vlečie. Vážne by to chcelo trochu dynamiky a bol by som rád aj za zatraktívnenie zvučky. Dobré na dlhé dlhé popoludnia. ()

tatka

17,45, kávička, Duel, takmer každodenný rituál. No, nie je to Milionár s Gunterom Jauchom, ale vďaka ti, STV, že je tam Gregor Mareš a nie nočná mora Malachovská. Možno by ten Gregor nemusel byť taký mierny a korektný, trochu podpichnúť sem-tam by nezaškodilo. Ale kto stojí na opačnej strane pultu v telke nemusí zdieľať môj názor. ()

chup44

Chvalabohu ze dobrú vedomostnú súťaž v dnešnej dobe debilin Fariem, nákupných maniačok a telenovel typu Burlivé víno. ()

endoskop

Neviem si pomôcť, ale baví ma to. Hlavne vtedy, keď tam súťaží niekto, kto má vedomostí na rozdávanie. A oproti jojkárským súťažiam je z toho menej cítiť komerciu. A k tomu sa môže človej ešte aj niečo naučiť. ()

Tominko12

Duel sledujem od začiatku a videl som väčšinu častí. Je to fajn relax a ešte sa človek aj niečo dozvie alebo si utvrdí vedomosti. Gregor Mareš to zvláda celkom fajn, otázky sú síce niekedy od veci, ale inak to ujde. Vedomostné súťaže sa z televízie vytratili, takže Duel je iba prínosom. ()

durkes

Neviem pozerať túto zaujímavú vedomostnú súťaž kvôli moderátorovi Marešovi. Podobne ako predtým Ondrejková mi ide príšerne na nervy a jeho moderovanie tlačí tento televízny program ku dnu. ()

metalbiker

velmi sa mi paci tato sutaz, ale otrasnym sposobom to kazia moderatori, najma zenska polovicka, ale zato aj ten chlap zaostava len trosku... ()

suomifilm

na to, že je to vedomostná súťaž, je tam dosť veľa strihov, opakovania.... Napríklad keď počujete "vaša definitívna odpoveď", znamená, že sa určite strihalo. Navyše robia omnoho viac chýb a nepresností, ako napr. Páli vám to. ()

Kevi1

Ako mne nevadí, že to beží na Jednotke napriek tomu, že som v zásade proti Jednotke, keďže koncesionárske poplatky sú nedemokratické. Dokonca by som to za istých okolností aj pozerala, pretože to nemá reklamu a tie otázky sú rýchle, čo práve pri vedomomstných súťažiach v telke vyžadujem, no veľakrát už bola "správna" odpoveď nezmyslom a s tým sa nezmierim. A bodka. Mali by to buď stiahnuť z vysielania, alebo si to lepšie naštudovať. ()

Crash master

Pomerne dobrá súťaž, ktorú zráža k zemi moderátor Mareš. Moderátor tohto typu kvízu by mal sa nemal snažiť byť príliž vtipný, hlavne, keď mu to nejde. Ku konceptu súťaže ako takej nemám výhrady, len by to chcelo buď vymeniť moderátora, alebo trochu zmeniť štýl moderovania. ()

vecnaAmbra

Viac menej náhodou to občas sledujem, aspoň niečo normálne popri všetkých tých sprostostiach, ktorými nás slovenské televízne programy v dnešnej dobe zaplavujú. Keďže tu vidím viac komentárov ohľadom moderátora Mareša, dovolím si napísať, že podľa mňa je príjemný a do takejto relácie sedí ako vyšitý a ani tie jeho rozprávania po odpovedi súťažiaceho ( ktoré myslím že súťažiaceho už nezaujímajú) mi neprekážajú, veď aspoň sa človek niečomu priučí. Ale ten čas na rozmyslenie odpovede majú teda riadne krátky, čudujem sa, že spolu s prípadnou trémou to niektorým súťažiacim ide dosť dobre. Ale tak v mojom prípade absolvovanie podobnej súťaže určite nehrozí. ()