Sůl života

Salt of Life, The

Komedie

Itálie, 2011, 90 min

• bassator

46th KVIFF 2011 - HORIZONS - Horizonty (Gianni e le donne / THE SALT OF LIFE / Sůl života)(15.7.2011)

• Fikus.xf

Navzdory oznámené komedii jsem se zasmál dvakrát. Skvěle vykreslená matka v úvodu u notáře byl jedním ze silnějších a úsměvnějších momentů, pak se ale film v zásadě lehce ubíral ke konci a bez důrazu na nějaký klíčový konflikt plul nekomplikovaně dál. Komedie to určitě nebyla, spíš odlehčený film.(22.7.2011)

Milujem tento štýl talianského humoru, kde sa stretávajú tri generácie, každá tak trochu žijúca vo svojom svete, ale zároveň spojená tými otravnými a láskyplnými cestičkami zároveň. Pri spontánnej scéne zapíjania viagry vodou z krhly som sa skoro zadrhol.(21.7.2011)

Snad bych dal filmu i čtyři hvězdičky, byl to pohodový film, na který se koukalo dobře. Kamarád Gianniho přesvědčí, že by neměl na svůj život rezignovat a vyhodit si občas z kopýtka s mladou dívkou, jenže Gianni je trošku neobratný a trošku staromódní. A tak film nemůže skončit jinak než skončil. Pochopením, že stáří je tady a je marné něco na něm měnit. Hvězdičku jsem ubral vzhledem k tomu, že mi too občas připadalo, že film přešlapuje na místě...(24.5.2019)

Fakt, "malý" totálně italský film o týpkovi, co ještě nechce být "starej". Hezky natočené, veselé, i přesto, že se to Giannimu s mladýma holkama (a vlastně s ničím) zase tolik nedaří, ale jiskřička naděje tam je ;-) .(13.7.2011)