Sůl života (festivalový název)

• italský

Salt of Life, The

Komedie

Itálie, 2011, 90 min

• bassator

46th KVIFF 2011 - HORIZONS - Horizonty (Gianni e le donne / THE SALT OF LIFE / Sůl života)(15.7.2011)

Milujem tento štýl talianského humoru, kde sa stretávajú tri generácie, každá tak trochu žijúca vo svojom svete, ale zároveň spojená tými otravnými a láskyplnými cestičkami zároveň. Pri spontánnej scéne zapíjania viagry vodou z krhly som sa skoro zadrhol.(21.7.2011)

Úžasné. Ne nějak originálně natočené, ale přesto. Film si hraje se životními klišé. Příjemně natočený "malý" film. Jen se ptám, může se někdo tak hodný nezbláznit?(11.7.2011)

• Fikus.xf

Navzdory oznámené komedii jsem se zasmál dvakrát. Skvěle vykreslená matka v úvodu u notáře byl jedním ze silnějších a úsměvnějších momentů, pak se ale film v zásadě lehce ubíral ke konci a bez důrazu na nějaký klíčový konflikt plul nekomplikovaně dál. Komedie to určitě nebyla, spíš odlehčený film.(22.7.2011)

Fakt, "malý" totálně italský film o týpkovi, co ještě nechce být "starej". Hezky natočené, veselé, i přesto, že se to Giannimu s mladýma holkama (a vlastně s ničím) zase tolik nedaří, ale jiskřička naděje tam je ;-) .(13.7.2011)