I hory mohou odejít

Mountains May Depart

Čína / Francie, 2015, 120 min

Zhangke Jia

Zhangke Jia

První dvě části jsou takřka famózní, třetí část to zabíjí. Zhangke bohužel poslední dobou tíhne k didakticismu a tezovitosti, což tady dlouho kompenzuje jemně odstíněné herectví, skvělá kamera i střih nebo práce s různými formáty obrazu, ale pak už mizí i tohle. Hraje roli i to, že angličtina čínským hercům nejde do úst, což se dá vykládat i jako záměr, ale podle mě to nefunguje. Zatím asi nejvíc rozporuplný film 50. MFFKV.(8.7.2015)

• Chrysopras

Slibně rozehraný motiv se rozplyne a zvláště 3. část mě zrovna nenadchla... 50. KVIFF(13.7.2015)

[KVIFF 2015, Horizonty](8.7.2015)

1/3 filmu byla špičková, 2/3 ĺepší průměr, 3/3 tak trošku nuda .... Ale zajímavé a tak krásně odlišné ... 50. MFF Karlovy Vary(16.7.2015)

• Neemaj

S nadšením mohu konstatovat, že má volnomyšlenkářská čest u tohoto čínského Dallasu, jak jsem se rozhodl tento film nazývat, neutrpěla, neboť jsem prozřetelně, a také znaven ubíjející atmosférou letošního festivalu, odešel predčasně, asi ve 2/3 filmu. Naštěstí, jak jsem se nedávno doslechl, se tento film do českých kin nedostane, a tak se zřejmě nebude konat další den lumíků!(24.7.2015)