poster

Romeo a Romeo (festivalový název)

 • Německo

  Romeos

 • Německo

  Romeos... anders als du denkst!

 • Velká Británie

  Romeos

Drama

Německo, 2011, 94 min

Režie:

Sabine Bernardi

Scénář:

Sabine Bernardi

Hudba:

Roland Appel

Producenti:

Kristina Löbbert
(další profese)
 • filmharmony
  *****

  ...stále a mile mě překvapuje německá kinematograie... filmy okrojových témat jsou opravdu výjimečně dobrá... s odvahou se pustili do tématu transsexuality a fakt skvělé... lidské, nepřibarvené, skvělý herecký Rick Okon (skutečně klobouk dolů)... inu láska je blázen a kdož jsi bez předsudků, shlédni a posuď sám(24.2.2014)

 • Jermann
  ***

  (Ostravské ozvěny QFF Mezipatra) Nejstarší příběh na světě .. kluk, co je na holky i na kluky, se zakouká do kluka, o kterém neví, že je to vlastně holka .. mno možná ne nejstarší. Jde o vcelku vážné téma hledání vlastní identity, přesto se ale film nebere zbytečně vážně, což je v rámci většinou nudné a upjaté queer kinematografie velmi sympatické. Jinými slovy jsem mile překvapený, že to nebyla totální sračka.(15.11.2011)

 • Rover
  **

  Rozumím tomu, že jde o téma, které je potřeba zpracovávat, ale už nerozumím tomu, proč se to musí dít takovouhle formou. Romeos je totiž ve všech aspektech průměrným snímkem, který se nesnaží o žádné přesahy. Sledovat Lukasův příběh je jako číst špatnou detektivku, ve které hned po první stránce víte, kdo je pachatelem. Nedočkáme se žádného překvapení, vše jede jako po másle, nebo spíše jako podle šablony. Přitom by šlo téma zpracovat mnohem záživněji - potenciál je nemalý. Líbilo se mi ovšem prostředí Kolína, zamilované pohledy (pro ty mám prostě slabost) a vcelku zábavná blondýnka ke konci. HUDBA: Roland Appel - moderní elektro tepy. Hm, co dodat nevím - podobný přístup se u okrajové kinematografie stává pomalu klišé.(5.11.2011)

 • petangola
  ****

  Pro mne úplně první takto zpracované téma "na plátně". S postavou "Lucase" se sice neztotožňuji, ale musím uznat, že byla zahrána fakt krutopřísně. Délka filmu, chemie mezi těmi dvěma, hudba (!!!) a opravdu zajímavé téma, to jsou ty ****. Když nad tím tak přemýšlím, Volný pád, die Welle, Das Experiment, Goodbye Lenin, Romeos..., německá kinematografie vážně boduje!(4.1.2015)

 • Stanislaus
  **

  Filmů s transsexuální tematikou jsem moc neviděl, nicméně mě vesměs vždy velmi zaujaly - viz Transamerika či Vojákova dívka. Romeové vypadají na první pohled rovněž slibně, jelikož se zabývají transsexuální proměnou u čerstvě dospělého a vším, co s tím souvisí. Osobně jsem měl hodně velký problém sympatizovat s jakoukoli postavou, protože mi přišlo, jako by na hormonech ujížděly úplně všechny - všichni se tam totiž chovali iracionálně až otravně. Zajímavá byla krátká videa s Lukasem, ve kterých se vyjadřoval ke své proměně. Po zhlédnutí filmu jsem si však přišel být tak trochu ochuzen o nějaký hlubší a silnější příběh. Zkrátka snímek, který má dobrý prvotní námět, avšak ztroskotává na samotném zpracování.(16.1.2019)