Reklama

Reklama

Spavá nemoc

  • Německo Schlafkrankheit (více)

Obsahy(1)

Již dvacet let žijí Ebbo Velten a jeho žena Vera v Kamerunu, kde se Ebbo angažuje v boji proti spavé nemoci. Zatímco on v Kamerunu zdomácněl, jeho ženě se stýská po rodném Německu a jejich dceři Heleně, která tam navštěvuje internátní školu. Až když se blíží návrat domů, uvědomí si Ebbo, jak mu na Kamerunu a jeho tamější práci záleží. Z pověření Světové zdravotnické organizace přijíždí po letech do Kamerunu lékař s africkými kořeny, Alex Nzila. Má zde vyhodnotit Ebbův projekt. I přes svůj africký původ se však narozdíl od svého předchůdce cítí v Africe jako cizinec. A Ebbo, který se nikdy nevrátil domů, se mu vyhýbá, jak to jen jde... Ulrichu Köhlerovi, jehož rodiče pracovali jako dobrovolníci v Kongu, se snímkem „Spavá nemoc“ podařil jak otevřený, tak rozpolcený film, který působivě portrétuje nejen oba muže, ale také celou zemi. (Das Filmfest)

(více)

Recenze (2)

FlyBoy 

všechny recenze uživatele

[GFF 2012, Sydney] Zámerne nezúčastnená, akokeby nekompletne zabraná štúdia dvoch protipólnych pováh a tak trochu aj postihnutie biedneho živorenia v Africkom Kamerune. Na jednej strane nespochybniteľná profesionalita zastieraná zármutkom, na strane druhej iniciatíva hrdúsená mladíckou neskúsenosťou. Personálna pevnosť vs. krehkosť, sila paradoxu a nočný lov na...niečo. Keby došlo ešte k "objemnejšiemu" údelu ako napr. pri "White material", tak by tam tá štvrtá viditeľne svietila už naveky... ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

v obsahu se zmiňuje že film je otevřený a i rozpolcený.Rozpolceně působil scénář.Film na mě působil dojmem že kolem děje postavili tvůrci zeď a za ni nechali diváka jen nahlédnout! ()

Reklama

Galerie (8)

Reklama

Reklama