Lord of the Dance in 3D (divadelní záznam)

• Česko

Lord of the Dance

Lord of the Dance in 3D

Lord of the Dance 3D

Hudební / Dokumentární / Taneční

Velká Británie, 2011, 95 min

Michael Flatley

Nedokáži ani vysvětlit proč, ale od té doby co jsem narazil, a zhlédl představení z roku 97´, jsem toužil po tom, vidět tohle vše na živo. To se mi už dvakrát povedlo (koment u mne v deníku). Z tohoto záznamu jsem byl nadšen. Nelišil se tolik od předchozího, což je dobře. A byl vybroušen k dokonalosti. Sám jsem si vytvořil audio záznam, který neustále poslouchám. Není co bych vytknul. Nedávno se mi naskytla možnost, vše si vychutnat ve 3D. Dokonalé. Fantastické. Nádherné. Tyto slova nestačí k popsání mého zážitku. Kdo neviděl, musí hodně litovat. Sám Michael Flatley tvrdí, že sledovat tento záznam ve 3D je větší zážitek než sledovat živé vystoupení. A musím mu dát za pravdu. Naskytne-li se vám tato možnost, neváhejte. 100/100.(22.1.2016)

Čo sa týka Michaela Flatleyho, jeho umenie a vystúpenia sú úžasné! Som jeho dlhoročným fanúšikom a hneď, ako som zistil túto novinku, bol som nadšený - konečne, po dlhom čase niečo ďalšie - nové! Po zhliadnutí vystúpenia som však ostal mierne sklamaný.. Ono nie, že by to bolo zlé, prakticky stále sa kopíruje jedno a to isté vystúpenie. Avšak toto bolo, ako z úplných začiatkov. Ako (Riverdance, Lord of the Dance, Feet of Flames, Celtic Tyger), boli úplne perfektné vystúpenia s krásnou hudbou, nezabudnutelným stepom, nádhernou a špičkovou choreografiou a celkovo perfektným týmom mladých ludí, ktorí odvádzali dokonalú a synchronizovanú prácu! Ano, v názve síce má RETURN - NÁVRAT, ale čakal by som, že tu budú zaradené aj nejaké nové prvky, prípadne úplne nový image vystúpenia.. Tento koncert - vystúpenie mi pripadalo, ako najchudobnejšie zo všetkých predošlých. Hudba bola krásna, aj výkon fajn, no na kostýmoch si asi záležať moc nedali, na choreografii detto a celková vyzualizácia mi pripadala trochu ochudobnená.. Malou novinkou - oživením, bola digitálna stena vo forme niekolkých stĺpcov na pozadí pódia. A z Michaela som mal miestami pocit, akoby bol už sakra unavený za tie roky a už sa mu moc ani nechcelo predvádzať. Ono má už samozrejme svoj vek a prakticky stále je velmi činný, čo je pri niečom takomto obdivuhodné.. Ale u mňa tentoraz moc neexceloval.(9.12.2011)

Úžasné představení, výborná hudba, skvělé efekty a neuvěřitelné výkony!!! Strašně lituju toho, že jsem si nekoupila vstupenku na představení, když vystupovali v ČR. Po celou dobu sledování mě mrazilo a užasle jsem koukala na obrazovku, jak rychle jim ty nohy kmitají. Snad se do Čech zase vrátí a já budu mít příležitost podobně úžasné představení shlédnout na vlastní oči.(18.3.2014)

Flatley že má 53 let? Tomu se skoro nechce věřit. Show vychází z klasického Lord of the Dance, ale přidává nové prvky a modernější pojetí jak hudební, tak pódiové - k houslistkám se přidává bicí nebo rocková kytara, klasické kulisy střídají velké LED tabule. To nejlepší - základ - ale zůstává stejné ... výborná show.(22.12.2011)

Tato verze je pro mne velkým zklamáním a jak došlo na její nasazení do praxe (živá vystoupení), přestal jsem na ně chodit. Pochopitelně že "obtloustlý" MIchael už tu nepředvádí co dříve (rozsah pohybů), ale především všechny ty světelné a digitální efekty už přesahují únosnou hranici, odvádějí pozornost od samotných tanečníků a často i ruší, a vůbec to celé digitální divadlo zabíjí původního mýtického ducha celé show. Vezmu-li např. svůdnici Morrigan, tak ten baret na hlavě a latexový kostýmek už je vážně za hranicí snesitelnosti, a to nemluvím o tech digitálních tanečnicích co se občas vlní na pozadí, celé to pak vypadá skoro jako upoutávka na noční klub :-) Kdepak, původní verze je původní verze a ta jediná má své kouzlo, tohle u mne nemá šanci ani přes HD kvalitu obrazu i zvuku, vždy budu doporučovat původní záznam - ač audiovizuálně podstatně méně kvalitní, jako show mnohem mnohem lepší.(22.3.2015)