Babička (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1986, 31 min

Jan Urbášek

Jaromír Zaoral

Babička jako správný generál a hlášení podřízených skutečně nemají chybu, namátkou: Žárovky nikde nesvítí, pro jistotu jsem je všechny povolil. (...)Maso by se nemělo kupovat. Masíčko má běhat po dvorečku, nebo čekat v chlívku, až na něj přijde řada. A když není maso? Tak šustka (škubánky s mákem) přijdou k chuti... Libuše Havelková zahrála nesnesitelnou babičku skvěle.(9.1.2012)

Jak to dopadá, když rodině začne organizovat život svým osobitým způsobem čiperná babička. Tohle zažít bych opravdu nechtěl. Na druhou stranu - opravdu nesnesitelná babka si svůj osud také docela užila. Pěkná, i když ničím výjimečná bakalářská povídka.(10.11.2012)

• Tommassi3

Libuše Havelková se své role nezdravě šetrné tchyně zhostila dokonale, příběh z pera scénáristy Jana Míky sice nepostrádá jistou úsměvnost, ale jinak tato záležitost ostravského studia České televize působí naprosto odfláknutým dojmem.. Vyznívá navíc velmi trapně přesně pasujíc do doby svého vzniku.. Hodně mdlý bakalářský příběh..(3.6.2013)

• Marthos

Jak Libuše Havelková coby nešetrně šetrná babička proměnila jednu spokojenou rodinku v komplexní racionalizační brigádu. Ani drobek nazmar! (20%)(28.5.2017)

Mikrokomedie o svérázné matce a babičce v jedné osobě. Někdy je špatný nápad si nastěhovat maminku do domu a pak zjistit, že vám začne organizovat život. O tom jste určitě nikdy nesnili.... 45%(18.6.2015)