Sacha (Gad Elmaleh) čerpá energiu pre život z troch vecí: priateľov, hry na klavír a večierkov. Každú noc hrá v džezovom klube a svoj deň obvykle končí nadviazaním krátkodobého vzťahu s peknou ženou. Napriek tomu však stále nenašiel tú pravú, má strach z detí a žije iba pre dnešok. Charlotte (Sophie Marceau) je dvakrát rozvedená úspešná kariéristka s tromi deťmi, v živote ktorej láska zdanlivo nemá miesto. Obaja sú takí rozdielni, že sa ani nemali nikdy stretnúť. Osud to však plánuje inak a Charlotte počas jedného daždivého popoludnia náhodou Sachu stretne. Životy ich oboch sa navždy zmenia a je z toho láska na prvý pohľad. Otázkou zostáva, či je tejto lásky dosť aj pre Charlottine deti. (Incantator)

lineker

Málokdy se donutím koukat na romantickou komedii a málokdy, mne dokáže nadprůměrně bavit. Dvojici bohémský hudebník, "asketická" podnikatelka se to podařilo. Důvodem zřejmě byla stále půvabná Sophie Marceau, implementace roztomilé dětské partičky, fajne hudba, anebo prostě tohle všechno dohromady. ()

Sejkorka

Začnu takhle, marně jsem ve filmu (i závěrečných titulcích) hledal  Bérénice Marlohe. To ona mne přivedla k tomuto filmu, protože ve filmografii Sophie Marceau mně neupoutal nepřeložený název filmu "Štěstí nikdy nepřijde samo". A přitom ten název jasně vypovídá o smyslu filmu. SM je 45 let, ale sluší jí to pořád, i v roli Charlotte, (v podstatě) 2 x rozvedené matky tří dětí. Velkým překvapením je však  Gad Elmaleh (Sacha , dosud jsem ho zaznamenal pouze v Allenově Půlnoci v Paříži z roku 2011)), který hraje naprosto přirozeně, určitě je i dobrý muzikant. Ti dva se do sebe zamilují, člověk tomu fakt musí věřit. V půli filmu to bylo na 5* , ke konci to ovšek tak nějak sklouzlo, ale 4* u mne film uhájil. I pro tu hudbu, která je skvělá. ()