Čechy – země stovek rybníků (TV film)

• Česko

Bohemia: A Year in the Wetlands

Dokumentární

Česko / Rakousko, 2009, 50 min

Jiří Petr

Příroda na Třeboňsku v hlavní roli. Nádherně nasnímané.(29.1.2012)

Zaručeně to nejlepší a nejzajímavější, co jsem o Čechách prozatím viděl. Překrásně záběry přírody, které mohou směle konkurovat dokumentům z rodiny BBC. Sympatických 50 minut je skvělou cestou do rozsáhlého ekosystému Jižních Čech. Po shlédnutí si jen přeji to vše zažít na vlastní kůži. Aktualizace: Můžu potvrdit, že příroda kolem Třeboně je nádherná.(4.9.2015)

Příjemný dokument o třeboňských rybnících a mokřadech, který mapuje především tamní faunu, ale dozvíte se i něco o tradičním rybníkářství a rybářství. Nádherné záběry přírody v různých ročních obdobích jsou doplněny zajímavými informacemi (např. jsem vůbec nevěděl, že tak "ryze česká" ryba, jakou je kapr, pochází z Asie). Díky našim předkům se teď můžeme pyšnit takovýmhle pěkným kusem přírody.(6.1.2012)

Na tenhle dokument jsem narazil v televizi a jen jsem zíral na jeho krásy. O to příjemnější bylo zjištění, že se jedná o krajinu českou.(6.1.2012)

Naprosto dokonalé záběry na krajinu Třeboňska i záběry detailů fauny, zvláště ptactva. Bravo!(19.1.2012)