Zásadový a hrdinský policista Bajirao Singham vede policejní stanici v jedné malé vesnici na předměstí Goa. V Goa však tvrdou rukou vládne místní mafiánský boss Jaykant Shikre. Singham i Shikre si zkříží cesty a není jasné, kdo se stane vítězem. (ROBOTER)

heihatchi

Hmm, asi můj první film z Bollywoodu. Kvalitu má vcelku dobrou - akce, vtip taktéž, žádná přehnaná romance (až na ty písně). Dávám čtyři hvězdy, ale chybělo málo a mohlo to dopadnout jinak. ()

darkreider

Indovia majú svoj žáner ošahaný z každej strany a veľmi precízne skladajú hudobné motívy k ťažkým spomalovákom a úplne prepáleným fajtom. A ja im to žeriem aj s navijakom. Je to vážnejšie (veľmi nadnesené vyjadrenie) ako Enthiran a ucelenejšie, čo je možno škoda, pretože poriadny indický WTF je tá najsprávnejšia cesta. Bol som prekvapený neortodoxným záverom a nudu som cítil hlavne na začiatku, keď sa predstavovala idea tohoto indického skvostu. Keď sa film rozbehol, rozumej autá začali lietať a v amoku sa trhalo pouličné osvetlenie, bolo to to pravé Amalaki. Nesmrteľný mačo bijec má svoj song, trejdmarkový úder a aj jeho epesný knír by vám bez zaváhania dokázal zlámať všetky kosti a to celé v spomalenom zábere. ()

Jan.S.Harold

Na Singhamovi mě fascinuje ta propastná kulturní vzdálenost v pojetí Řádu. U nás „na Západě“ je vlastně řád to, co je dobré, a v podstatě to, že je všecko v prdeli, je zapříčiněno selháními jednotlivců. Naše heroické postavy pak přinášejí řád zpátky a jejich hrdinství je de facto v tom, že řád naplňují do krajnosti, proti všem a neuhnou z něj ani v největší krizi. U Singhama řád nefunguje z principu a úplně naopak – je potřeba ho na chvíli „vypnout“ a hrdinství se manifestuje individuálním činem jednotlivce zcela mimo řád, který uvede svět do správných kolejí, dokud se řád zase neobnoví. Navíc ten individuální čin je z pohledu našich hodnot naprosto odsouzeníhodný, právě tím, že neguje všechna pravidla. Ve dvojce je tohle vidět taky, takže ten archetyp heroicity mimo kosmos je tam zjevně držen. Ale jako... wow! ()

snek888

Singham! ... Singham! :-) chodím po bytě a bojovným pokřikem volám:"Singham!" :-) Singhamovi prostě nelze nefandit. Tu melodii z hlavy určitě dlouho nedostanu. První polovina by mohla být kratší a rozebírání Singhamova vztahu prostřednictvím písní je tam podle mě tak trochu navíc. Ale písně asi k atmosféře indického filmu patří. Bylo to vtipné, akční, indické a zasazené do souboje dobra s korupcí - výsledek nelze popsat slovy, musíte to vidět. ()

Voorhees

Nejvtipnější parodi na všechno Hollywoodské klišé! Nikdy jsem se u filmu nesmál 2 hodiny v kuse :D A Jestli to bylo myšleno snad vážně tak ještě líp!! ()

boo-boo

Scéna na móle je čosi neskutočné. Antigravitačné bitky, podozrivé flashbacky, vyplieskanie remeňom. Ešte viac popcornu a menej dialógovej vaty a bola by z toho srdcovka ako hrom. ()

anyonecek

Taková směsice několika filmových žánrů dohromady. V tomhle filmu opravdu vůbec nic nechybělo. Konečně i Indové točí nějaký bláznivý komedie (VTIPNÉ KOMEDIE), které jsou od hlavy až k patě nereálné a musím uznat, že tohle se mi hodně líbilo. Byly tu skvělé herecké výkony, parádní kamera a pravdivé poselství pro diváky. Pokud někdo hledá opravdu skvělý film u kterého se pobaví a zároveň pokochá nad nějakými nereálnými fighty, tak tohle můžu určitě doporučit. ()

Kapikova

Po mnoha bollywoodských love filmech mne tenhle nenudil zdlouhavými love scénami (a ty dva songy jsem přeskočila) ale naopak jsem si užívala akční scény (přijdou vám naprosto v pořádku, pokud se na ně nedíváte z měřítka našich filmů), vtip i nápad. Korupce a mafie jsou v Indii bujaré problémy a když vezmu v potaz, jak velký vliv dokážou mít bollywood filmy na Indy, doufám, že se třeba i z tohoto filmu někdo poučil a inspiroval ( I když mne konečně brutální řešení poměrně překvapilo, vzhledem k tomu, že většina bolly filmů končí skoro na nebe vzetím všech charakterů, včetně těch zlých). Celkově pro mne byl film příjemná změna a na Ajaye Devgana se dívá poměrně dobře (jsem hrozně ráda, že do toho neobsadili Salmana Khana...). ()

cobislav

Byl jsem velice překvapen jak jsem se dokázal zasmát na netradičním Bollywoodském vtipu a bitkařských scénách, kde seká protivníky po desítkách, ovšem kýčový konec, kde se lidé společně sepnou pro společné dobro mě teda zklamal. ()

Kkahunaa

Singham (Ajay Devgn) je neúplatným policistou, který by mohl mít v západní kinematografii jediného protivníka – Chucka Norrise, jenže ten neumí tančit. Singham je nezničitelný, neodolatelný, je správný. Jeho knír nikdy nezpustne. Jeho charisma je jako svit milionu hvězd, které prozáří i neproniknutelnou vesmírnou tmu. I on však nyní musí čelit hrozbě – mafiánskému bossovi, který ovládá celý tamní kraj. Podaří se mu vrátit čest policejního sboru? ()

2rady

//65%// Ako už bolo niekoľkokrát spomínané Singham je indický Chuck Norris. Zábavný, s neskutočnými WTF akčnými scénami nad ktorými len neveriacky krútite hlavou a v kútiku duše dúfate, že najbližší biják z Hollywoodu sa chudobnejším bratrancom z Indie nechá inšpirovať. Filmu však nesmierne ubližuje jeho prepálená 2 a pol hodinová stopáž, keby to stiahli na svižných 90 min tak by to bolo o hviezdu naviac. ()

migez

Ak čakáte od filmu Singham seriózny akčný film, tak budete jednoznačne sklamaní, ak sa však uspokojíte s druhotriednymi hereckými výkonmi, indickým originálnym dabingom a neskutočne zaujímavými akčnými scénami tak nemeškajte a film si rozhodne pozrite. Ako oddychovka, s troškou indickej kultúry, s bolywoodskymi hitmi, mierne natiahnutým časom a miestami trápnym humorom, ale veľmi dobre obstojí v porovnaní s béčkovými hollywoodskymi akčnými komédiami, pretože akčné scény v tomto filme rozhodne majú niečo do seba. ()

tehol

Už úvodni song mě doslova odexplodoval, co se dělo pak, když přišly akční scény to už snad ani nevím. Bajirao Singham a Jaykant Shikre, tato dvojice je ode dneška pro mě synonymem pro ty nejnesmiřitelnější rivaly. ()