V překladu "Vlčí děti Ame a Yuki". Film je o rodičovské lásce a celkem pokrývá děj třinácti let. Příběh začíná u devatenáctileté Hany, která na vysoké škole potká a zamiluje se do "vlčího muže". Jejich láska je vzájemná a vede až ke svatbě, po které se jim postupně narodí dvě děti, holčička Yuki a chlapeček Ame. Všechno je v pořádku a nikdo nemá o existenci "vlčích dětí" ani ponětí. Když ale Hanin manžel nečekaně zemře, rozhodne se Hana přestěhovat se na venkov, daleko od města, a tam vychovávat své děti. (Moiraine)

Hem.m

Pro mě toto byl velmi nepříjemný film. Nemám rád, když se musím dívat jak je nějaký hodný člověk v nesnázích, i když je jen animovaný. Vždy mě to bodá u srdce. Né, že by mi to bylo líto, to ne, ale není mi to příjemné.. Jinak musím uznat, že film je hodně povedený, taková moderní matka v nesnázích. Od teď už nemám tak nutkavou potřebu zabíjet vlky. ()

Koda

Já nemůžu... rozhoduji se k čtyř hvězdičkám, ale asi 10 minut jsem se vážně rozhodoval, jestli to hodnocení nezměním. Žít jako vlčí dítě má své výhody i nevýhody. Můžeš se předvádět, umíš skvěle lovit, umíš rychle běžet, ale když lidé přijdou na to, že vlastně máš schopnost se přeměnit, vyděsí se a už s tebou nepromluví. Abych nějak rozvedl tohle anime, tak jak furt říkám, anime mě vždycky dokážou něčím neuvěřitelně překvapit. Anime vlastní takovou obrovskou moc, že dokážou vtáhnout člověka do takového reálného života, který se vlastně děje takovým pomalým tempem a je právě vhodný k tomu, aby se člověk rozkoukal... a to právě člověk potřebuje. Bohužel se stává, že u klasických animovaných filmů se hlavně režiséři snaží o to, aby ten příběh přešel k tomu hlavnímu aktu, kdy se něco děje, kdy třeba aktéři bojují, kdy postavy už hledají klíč k splnění mise. NE! Anime je právě ten úplný opak toho, a já jsem vlastně na to přišel... zde se japončíci snaží o to, aby ten děj filmu šel prakticky od začátku, kdy se rodina sejde, kdy se děti narodí a příběh se snaží odpovídat na velmi důležité otázky, na které třeba jiné animované americké filmy zapomínají, a to je třeba průběh života toho, kdy se máma potkala s vlčím manželem a jak vlastně zemřel, proč se rodina přestěhovala, proč děti byly nemocné, proč se vlastně staly vlky, dokonce i diskuze jiných rodin s tou konkrétní obsahuje tolik důležité informace, jak vlastně máma přišla k práci... to všechno připadá zde úspěšně odpovězené a to jsou prostě body k dobru (logicky tam nebudou házet scény z porodu, to už by bylo moc). Příběh na mě z počátku působil takovým smíšeným pocitem, nevěděl jsem, co si z toho filmu mám vzít. Jasně, otec zemře, děti vyrostou, odejdou a film skončí. Jenomže tady je obrovské au! Jsou to vlci a teď si říct - Budu radši člověkem, nebo vlkem? Než se k tomuto bodu dostanu, musím samozřejmě zmínit celý ten průběh života, kdy děti ještě byly malé a postupem času začaly chodit do školy. Trošku mi to připomínalo film Můj soused Totoro - taky, stará chatka, 2 děti a rodič. Velmi starostlivá matka, kterou jsem celou dobu obdivoval za to, že se v průběhu farmaření nerozbrečela a i když jí asi 3x nevyrostla úroda nevzdala se a nakonec štěstí přišlo i na ní. Dále musela snést problémy dětí, když hledala Ameho před utopením, nebo ze školy a snažila se o to, aby její děti byly úspěšné. A tady právě oceňuji výborný nápad toho, že Ame už nechce být člověkem a chce vládnout horám. To přesně vyvrcholila ta poslední scéna, kdy byla bouře a mamka se nemohla dostat do školy kvůli tomu, když hledala Ameho, který utekl. Osobně si myslím, že příběh s Amem byl vynikající... aleeeee trošku jsem zklamaný z toho, že jsem malinko doufal v to, že Yuki bude mít se Souheem více prostoru ve škole. Ten konec byl bohužel víc odfláknutý a možná jsem doufal i v to, že Ame se omluví mámě, když ho začala hledat, nebo před jeho rukami zemře. Fakt jsem doufal v neuvěřitelný ending a jasným 5 hvězdám, ale nakonec z toho plynul jiný průběh. Jak říkám, mě by nevadil v této chvíli 3 hodinový film. Každopádně film jako takový byl neuvěřitelný, fakt jsem na poslední chvíli změnil hodnocení, ale já prostě se omlouvám, zřejmě bych si to spíš domyslel trošku jinak. () (méně) (více)

Ceres

Hosodův styl mě velmi baví a již v pořadí 3. filmem dokázal potvrdit své kvality. I když v pár ohledech mě mohlo vytáčet chování Yuki a pak spíše Ameho, tak právě ta lehkost celého příběhu s momenty, které jsou doslova pro mě meditační, mě na Hosodovy a animé obecně baví. Tenhle film sice nedosahuje kvalit předchozích dvou filmů, zvláště Dívky, která skákala v čase, tale i ak jde o nesmírně krásnou podívanou. ()

Starletka

Jednoduchý, ale emocionální příběh, místy dost krutá realita mísící se s fikcí, příroda, nádherné scenérie, romantika, zajímavé postavy a jejich plynulý, uvěřitelný vývoj, pěkná animace a hudba. K dokonalosti mi ale ždibec chybí, takže u mě z "trilogie" pořád vede Toki wo Kakeru Shoujo. 9/10 ()

Pitam

Přesně ten typ filmu, u kterého si děti užijou barvy, legraci a hravost, ale dospělí přitom sedí při sledování občas jako přikovaní a se skelným pohledem se marně snaží udržet slzy dojetí. Jenže to není žádným prvoplánovým citovým vydíráním, ale podobně, jako je tomu třeba u některých filmů studia Ghibli, i zde má člověk pocit, že se mu chce brečet prostě jen tak, protože život je zároveň tak krásný a někdy tak strašně smutný. Občas plný barev, ale občas vám v něm převládne jen ta šedá, nebo černá. Občas jste šťastní, jindy máte pocit, že vás ta tíha existence a smutku zadupe do země. A přesně takový je tenhle film. Ukazuje vám krásu, která je schovaná i v tom největším smutku, jaký člověk prožívá. A ukazuje lásku, která v tomto případě překoná opravdu úplně všechno. To a ještě mnohem víc je zabaleno do hávu kouzelné animace a mně nezbývá, než shrnout film jedním slovem - NÁDHERA! ()