poster

Objetí hada (festivalový název)

 • Argentina

  El abrazo de la serpiente

 • Slovensko

  Objatie hada

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Embrace of the Serpent

Životopisný / Historický / Dobrodružný / Drama

Kolumbie / Venezuela / Argentina, 2015, 125 min

Režie:

Ciro Guerra

Předloha:

Theodor Koch-Grunberg (kniha), Richard Evans Schultes (kniha)

Producenti:

Cristina Gallego

Střih:

Etienne Boussac
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StaryMech
  ****

  RADEK99 je stručný a myslím výstižný - přidávám jen odkaz na dva pravděpodobné knižní předky (Conradovo "Srdce temnoty" a Waughovu "Hrst prachu") a citát, který se skrz ústa amazonského Indiána trefuje do nás bělochů a kterým jsem se cítil osobně zasažen : "Jsou jako mravenci. Všechno snědí a umírají tlustí."(30.10.2016)

 • Pevek2
  *****

  Prolinajici se cesty dvou bilych vedcu a jednoho samana do nitra pralesa jsou postavene ze zaznamu skutecnych cestovatelu a rekonstruovany do jakesi polohalucinogenni iniciacni vize, ve ktere se na brezich veletoku vynoruji davno zanikle kultury i silene vize stretu puvodni civilizace s tou kolonizacni. Za vrchol v tomto ohledu povazuji obe setkani s misionarskou stanici. A cernobila vizualita to co jsem popsal jen akcentuje.(18.7.2015)

 • Rhod
  ****

  Veľmi zaujímavý počin troch krajín, ktoré nie sú vo filmografii až tak doma (resp. neboli). Dej sa odohráva v dvoch líniách (minulosť a súčasnosť), ktoré na seba nadväzujú. Pre mňa bolo zaujímavé aj sledovať kultúru tých amazonských ľudí, ako vedia v strede divočiny prežiť bez ujmy, kde na každom kroku číha nebezpečenstvo. Vďaka tomu, že sa zachovali cestovateľské zápisníky, bolo na čom dejovo stavať, aj keď niekedy mi to už prišlo trochu natiahnuté. Ani tu neopomenuli blázna, ktorý začal o sebe tvrdiť že je svätý, mal niekoľko stúpencov za sebou, pričom zväčša išlo o tyraniu členov (niečo podobné ako Dignidad), len je to o to viac prekvapujúce, že si dokázal nájsť stúpencov niekde v džungli. Inak celkovo pekný príbeh s neznámymi hercami/nehercami.(3.5.2016)

 • mac000
  ****

  Je zde vše, co by film se silnou myšlenkou o pomíjivosti pozemského života měl obsahovat, ale příliš dlouhá stopáž filmu ubírá na působivosti, divák ztrácí místy pozornost a začíná si přemýšlet o jiných věcech. Potom jej zase dějový zvrat vrátí k filmu a přiměje vytrvat až do konce. Ale má příběh filmu nějaký konec?(2.10.2016)

 • Sarkastic
  ***

  Pomalé, rozvláčné, táhnoucí se…doplňte si další synonyma. Na Objetí hada opravdu není jednoduché se dívat, zůstat u něho a zbaběle neutéct. A kupodivu ne snad proto, že by to nebyl zajímavý film, to prr, ať už řečenými myšlenkami či tím, co ukazuje, má divákovi co nabídnout. Ale to hypnotické, až uspávající tempo je místy vskutku vražedné a „krapet“ sráží i výše zmíněné klady (s kterými je nasnadě pochválit také solidní řemeslnou stránku). Velkorysá stopáž tomu rozhodně nepřidává a totéž se dá říct i o užití černobílého obrazu (větší autenticita, avšak za jakou cenu). Snímek jsem tak s menšími obtížemi dodíval, ale oči se mi nebezpečně klížily hned několikrát. A to jsem netušil, že si pro mě tvůrci připravili ještě závěrečný bonbónek v podobě halucinogenního konce (to už to zřejmě nevydržel ani samotný natáčecí štáb). Symboličtí motýlci mě pak už vskutku moc nevytrhli. S typově podobnými filmy zpravidla nemívám větší problém, ale tentokrát to zkrátka úplně neklaplo a víc jak slabší 3* opravdu dát nehodlám. Meditativní film, místy ovšem až moc.(21.7.2016)

 • - První kolumbijský film nominován na Oskara za nejlepší cizojazyčný film. (Hal_Moore)

 • - Tvůrci pracovali s rozpočtem ve výši 1 400 000 $. (Hal_Moore)

 • - Děj je založen na zážitcích a poznámkách skutečných cestovatelů. Přesto se jedná o fikci. Ani posvátná rostlina Chakruna neexistuje a byla vytvořena pro film kombinací různých rostlin z území Amazonie. (FrediaK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace