Reklama

Reklama

Objetí hada

(festivalový název)
  • Argentina El abrazo de la serpiente (více)
Trailer 2
Životopisný / Historický / Dobrodružný / Drama
Kolumbie / Venezuela / Argentina, 2015, 125 min

Obsahy(1)

Amazonský šaman Karamakate, který je poslední z přeživších svého kmene, se během čtyřiceti let setkává se dvěma okcidentálními vědci, kteří se snaží rozkrýt tajemství zázračné a posvátné rostliny chakruny. Spolu s nimi se v nevšedním černobílém snímku vydává na život měnící transcendentální cestu amazonským pralesem. (MFF Karlovy Vary)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (35)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Pomalé, rozvláčné, táhnoucí se…doplňte si další synonyma. Na Objetí hada opravdu není jednoduché se dívat, zůstat u něho a zbaběle neutéct. A kupodivu ne snad proto, že by to nebyl zajímavý film, to prr, ať už řečenými myšlenkami či tím, co ukazuje, má divákovi co nabídnout. Ale to hypnotické, až uspávající tempo je místy vskutku vražedné a „krapet“ sráží i výše zmíněné klady (s kterými je nasnadě pochválit také solidní řemeslnou stránku). Velkorysá stopáž tomu rozhodně nepřidává a totéž se dá říct i o užití černobílého obrazu (větší autenticita, avšak za jakou cenu). Snímek jsem tak s menšími obtížemi dodíval, ale oči se mi nebezpečně klížily hned několikrát. A to jsem netušil, že si pro mě tvůrci připravili ještě závěrečný bonbónek v podobě halucinogenního konce (to už to zřejmě nevydržel ani samotný natáčecí štáb). Symboličtí motýlci mě pak už vskutku moc nevytrhli. S typově podobnými filmy zpravidla nemívám větší problém, ale tentokrát to zkrátka úplně neklaplo a víc jak slabší 3* opravdu dát nehodlám. Meditativní film, místy ovšem až moc. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Silný pohanský film. Transcendentální road-movie. Mesiáš jako falešná modla, křesťanství jako falešné náboženství, prosazované puškou a misionáři s devítiocasou kočkou v ruce... Hledáme, kým doopravdy jsme... Amazonský prales, kde jedinou cestou je ta vodní...nebo duchovní... Lepší film o šamanismu a pohanské podstatě světa už nelze vidět. ()

Reklama

classic 

všechny recenze uživatele

...Ako svoj v poradí 100. FILM v kalendárnom roku 2018, som zvolil nie zrovna najšťastnejšie v podobe čiernobieleho, amazonského snímku, ktorý ma bohvieako neinteresoval, aj keď vždy oceňujem, že sa tvorcovia v 21. storočí rozhodnú pre takýto, dnes už trochu atypický formát, pričom i o pol-noci nájdem taktiež pár takýchto skvostov, ktorým sa hodí práve tento vizuálny štýl, čo má navodzovať sugestívnu atmosféru. Ja by som skôr povedal, že mu to uškodilo, ako prospelo ?! Film sa snaží udržať si estetickú stránku, keď pozorujem vskutku nehostinné prostredie, v ktorom by sa takmer každý jedinec zbláznil, no mám zdania, že podujať sa na „astronomické” 2 HODINY sledovania tohto tzv. filmového diela Cira Guerru je asi rovnaké šialenstvo, ako ísť do pralesa s mačetou, s ktorou by som si vysekal cestičku. Nevravím, že je snímok zlý, len je extrémne nudný, keď som sa nudil, ako pes v malom, uzavretom priestore. Neodporúčam jeho sledovanie, ktoré by možno vo farbe bolo o čosi viac znesiteľnejšie... ! ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Najsilnejší spirituálny filmový zážitok za dlhú dobu. Táto amazonská road-movie hovorí o objaviteľoch, tradíciach, kmeňoch, strete dvoch kultúru( pohanskej a kresťanskej/ bielej a indiánskej, mierumilovnej a násilnej). Príbeh sleduje dvoch cestovateľoch v dvoch rôznych časových obdobiach hľadajúcich vzácnu kvetinu. Stretávanie šamanistických praktík, meditácií, zbavenia sa bremien zo sveta tam vonku, príbehy o odvahe a sile pralesa, kanibalistický kresťania a nádherná atmosféra pralesa, hôr a rieky. Ciro Guerra natočil vizuálne a myšlienkovo pútavý film od ktorého som nedokázal odtrhnúť oči. Za týmto všetkým sú pravdivé príbehy. A aj napriek svojim ťaživým a nepríjemným miestam, zostáva pocit spirituálneho pohladenia. ()

Listeroman 

všechny recenze uživatele

Amazonský Stalker, akorát ještě nudnější...Navíc tu chyběla pořádná atmosféra, kterou bych si u podobného filmu představoval (jako např. v Apocalypse Now, Dersu Uzala, nebo v už zmiňovaném Stalkerovi). Té šamanské filozofie z pralesa taky mohlo být víc...Film měl zajímavý námět, ale to je bohužel všechno. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (3)

  • První kolumbijský film nominován na Oskara za nejlepší cizojazyčný film. (Hal_Moore)
  • Tvůrci pracovali s rozpočtem ve výši 1 400 000 $. (Hal_Moore)
  • Děj je založen na zážitcích a poznámkách skutečných cestovatelů. Přesto se jedná o fikci. Posvátná rostlina Chakruna, tak jak je vyobrazená ve filmu, neexistuje. Byla vytvořena kombinací více druhů vyskytujících se v Amazonii. (FrediaK)

Reklama

Reklama