Objetí hada

(festivalový název)
  • Argentina El abrazo de la serpiente (více)
Trailer 2

Amazonský šaman Karamakate, který je poslední z přeživších svého kmene, se během čtyřiceti let setkává se dvěma okcidentálními vědci, kteří se snaží rozkrýt tajemství zázračné a posvátné rostliny chakruny. Spolu s nimi se v nevšedním černobílém snímku vydává na život měnící transcendentální cestu amazonským pralesem. (MFF Karlovy Vary)

Trailer 2

mac000

Je zde vše, co by film se silnou myšlenkou o pomíjivosti pozemského života měl obsahovat, ale příliš dlouhá stopáž filmu ubírá na působivosti, divák ztrácí místy pozornost a začíná si přemýšlet o jiných věcech. Potom jej zase dějový zvrat vrátí k filmu a přiměje vytrvat až do konce. Ale má příběh filmu nějaký konec? ()

siloalampa

Ak nepatríte k "hľadačom" právd a vecí, o ktorých ani neviete, že existujú, alebo môžu existovať, zďaleka sa filmu vyhnite. Ja som si ho bez očakávaní pustil len ako ochutnávku tesne pred polnocou a môžem povedať, že sa do mňa celý zahryzol a už ma nepustil. Ale o tom sa nedá písať, to treba prežiť. Najlepšie to asi vystihuje slovo "fascinujúce". P.S. Som biely kresťan s miernou nadváhou, ale hodnotím iba film, nie myslenie, či tradície tamojších kultúr. A hlavne s letmým úsmevom na tvári predpokladám, že PRAVDA je vždy niekde uprostred. Ako tu tak čítam hodnotenia a komentáre, ktoré tu presviedčajú o nejakom satanizme, či čom ešte všetkom, mám pocit, že film úplne nepochopili. Mne z neho vychádza, že otvorené srdce treba mať vždy a všade a v každej situácii. Vlastne taká "kresťanská agitka". No vidíte. Aké jednoduché! :) ()

Pevek2

Prolinajici se cesty dvou bilych vedcu a jednoho samana do nitra pralesa jsou postavene ze zaznamu skutecnych cestovatelu a rekonstruovany do jakesi polohalucinogenni iniciacni vize, ve ktere se na brezich veletoku vynoruji davno zanikle kultury i silene vize stretu puvodni civilizace s tou kolonizacni. Za vrchol v tomto ohledu povazuji obe setkani s misionarskou stanici. A cernobila vizualita to co jsem popsal jen akcentuje. ()

kacaabba

Byť jsem křesťan, snímek mne zaujal. Ano, jak i jiní již psali, je to snímek plný obžaloby civilizace, která zničila pralesní indiány. A křesťanství je tam speciálně vypíchnuté. Neznám skutečný příběh obou etnografů, nevím, co si tak přidali filmaři, ale pokud by křesťanství bylo takové, jak je zobrazeno ve filmu, tak bych já sám musel říci: "Fuj, tohle ani za nic!" Díky Bohu, film ukazuje bizardnosti a nikoli křesťanství... <>< <>< <>< Je jedna zajímavá knížka podle skutečné události, která popisuje, že křesťanství a zachování tradičního způsobu života pralesních indiánů je slučitelné - Bručko. ()

chelseaman22 odpad!

Tenhle film vás donutí nenávidět domorodce s pouzdrem na penis uvázaným kolem beder, Těžko ba přetěžko lze stanovit, co že je hlavní myšlenkou tohoto snímku. Těžko pochopit, na co že vlastně produkce vsadila své peníze. Dialogy jsou povětšinou hluché a zbytečné, což v kombinaci s věčně mlčícím domorodcem nelze vydržet déle, než čtyřicet minut. odpad! ()

• První kolumbijský film nominován na Oskara za nejlepší cizojazyčný film. (Hal_Moore)
  • Tvůrci pracovali s rozpočtem ve výši 1 400 000 $. (Hal_Moore)
  • Děj je založen na zážitcích a poznámkách skutečných cestovatelů. Přesto se jedná o fikci. Posvátná rostlina Chakruna, tak jak je vyobrazená ve filmu, neexistuje. Byla vytvořena kombinací více druhů vyskytujících se v Amazonii. (FrediaK)