poster

Urbanized

 • Česko

  Urbanizováno

  (festivalový název)
 • USA

  Urbanized

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2011, 85 min

Režie:

Gary Hustwit

Střih:

Shelby Siegel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Monoxid
  ****

  Nejsem si tak úplně jistá, za jakým účelem tenhle dokument vznikl, ale řekla bych, že je to něco jako reklama na urbanismus. Jsou nám představeny některé problémy některých světových metropolí a některá jejich řešení. Tak v první půlce jsem se bála, že to bude nekritická oslava sociálního inženýrství, a o to víc mě „potěšilo“, když byly někde představeny dva naprosto rozdílné pohledy na věc, nebo nastíněný problém, jehož řešení rozděluje obyvatelstvo na dvě nenávistné poloviny. Ale poselství je jasné: Čím víc pohledů, tím lepší řešení. A (osobně jsem postřehla) necálovat soukromé výmysly pořád z veřejných peněz... Inu, století urbanismu je tu! (Btw., narozdíl od mnoha zde přítomných si nemyslím, že by to byl dokument pro odborníky a „ty, co se věnují urbanismu“. Ti, co se věnují urbanismu, mají o takových problémech načteno a nakoukáno mnohonásobně víc a ještě s teoretickým podkladem. Tohle je dokument pro laiky, protože právě běžných občanů se urbanismus dotýká nejblíž.)(25.6.2013)

 • kaylin
  ****

  Nejsem zrovna z těch lidí, kteří znají každého architekta, ale myslím, že dokážu ocenit, když je budova zajímavá, když má pěkné prvky, když něčím vyniká. Tohle je ještě zajímavější pohled, který ukazuje, jak města rostou, ale také to, jak se smršťují. Najdete zde názory, které vás třeba nikdy nenapadly, ale stojí za to o nich přemýšlet.(8.6.2017)

 • Ace.Anita
  ***

  Tenhle dokument mi udělal hned dvojnásobnou radost: 1.Můžu machrovat v hospodských debatách (v nichž obecně moc nevynikám) o nekoncepčním rozrůstání satelitů: "Jojo, urban sprawl se tomu říká!" 2. Až se mi zas někdy bude zdát o maturitě a vytáhnu si téma My future home, budu jim vykládat o tom, že chci žít v kondomiu.(17.7.2012)

 • Petra46
  ****

  Urbanismus mě osobně, mimo jiné, velmi zajímá (taky ho částečně studuji) a do budoucna bych se mu určitě chtěla věnovat. Na dokument jsem se tedy očividně těšila. Ovšem má očekávání nebyla zcela naplněna. Místo fungujícího dokumentu plného zajímavých informací se mi dostalo pětaosmdesáti minut jakýchsi neucelených skoků z jednoho konce světa na druhý. Námět je dobrý, nechybí ani spousta významných osobností oboru, co ovšem zchází je nějaké propojení a konečné vyústění.(24.5.2012)

 • easaque
  ****

  tento dokument je spíš určen těm, kteří se zajímají o mederní trendy v urbanistice měst. Pro mě - jako amatéra a neználka - byl docela poučný. Líbil se mi na slabší 4* hvězdičky a jako hodinový dokument by byl asi vhodnější. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](1.3.2013)

 • - Architekti a občanská sdružení tento film promítali komunálním politikům z českých radnic. Stalo se tak například v Českých Budějovicích. (ondey)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace