Te shu shen fen

特殊身份

Special ID

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

Čína, 2013, 99 min

Po perfektním traileru, jsem hodně zklamaný ! Čekal jsem Asijskou satisfkaci a dostal jsem tuctový akční film s Donnie Yenem, kde není nic, co bych nikde jinde neviděl. Závěrečných 20 minut jsou však super, kde nechybí automobilové naháněčky se senzační akrobacií a finální fight na střeše byl taky solidní, ale na 4* mi to stále nějak nevychází, čekal jsem více. 60%(31.10.2013)

Tak já trailer neviděl a nevěděl jsem do čeho jdu. Začátek filmu mi přišel jako akční komedie (llavně díky tomu fightu, kdy si z protivníka dělá Donnie spíš prdel a i chování postav tomu napovídalo). Potom film docela ubere a začne se odebírat do krimi/trileru s občasnou bitkařskou akcí. Filmek je dost upovídaný, ale když přijde na řadu akce, tak je na co se koukat. Poslední zhruba půlhodina je hodně našláplá, kde nechybí parádní autohonička a závěrečná bitka, která je fakt super (Přišla mi podobná jako ve Flash Pointu) Příběh je obyčejný a nikterak nepřekvapující. Konec se dá i předvídat .Podle mě je to parádní Martial Art krimi filmek, místy připomínající 80.-90tkový Hong Kongský béčkovky. Co se týče Donnieho, tak čekal jsem dost, ale že bude v takový formě, to fakt ne. Fighty místy připomínají filmy J. Chana (hlavně začátek), místy Tonyho Jaa. Donnie to seká na všechny možný způsoby a styly a tak svižně a místy i hodně brutálně, že jsem valil bulvy. Podle dosavadního hodnocení vidím, že to moc lidí nenadchlo. Za mě musím říct, že jsem hodně spokojenej a celej film jsem se bavil a to i v pomalejších pasážích. Filmek mi hrozně utekl. Celkově to vidím na 90% :)(8.1.2014)

Chen Zi Long (Donnie Yen) přijímá od svého nadřízeného poslední úkol, protože se chce vrátit po dlouhých letech strávených jako policista v utajení do normální služby... Donnie Yen se nezhostil pouze hlavní role, ale byl i jedním z producentů a dělal akční choreografii. Pokud by příběh Special ID (2013) dostal stejnou péči jako akční pasáže, mohlo jít o ultimátní záležitost. Donnie používá zajímavý bojový styl obsahující MMA prvky a potěšil souboj s kaskadérem Kenem Lo, který spolupracoval s Jackie Chanem na mnoha filmových projektech. Vrcholem snímku je dlouhé adrenalinové finále, kde nechybí automobilová honička a zúčtování se záporákem.(1.12.2013)

Na delší dobu již ohlašovanou novou pecku Donnieho Yena jsem se samozřejmě strašně těšil. Ale ne tolik jako na některé zde nejmenované další "martial arts" akční řežby, které mají ve 2013 -2014 vyjít (každý ví, o co jde ...). Z nějakého důvodu jsem se bál zklamání... Dnes se mi do rukou dostala krásná koukatelná verze a já od první minuty koukal na film s vytřeštěnýma očima a užíval si ho takovým neuvěřitelným způsobem, že jsem nechtěl, aby ten film někdy skončil!! Začnu asi takhle ... vizuální stránka je úžasná! Krásný barvičky, co záběr, to nádhernej pohled na barevnej Hong Kong, prostě je na co se koukat, člověk si říká "Wow, tohle je fakt atraktivní film s úžasným lookem!!" Po tomhle nádherně vymalovaným městě pobíhá "nádherně vymalovanej" - potetovanej Donie, kterej vypadá tak na 35 let, úžasně hraje, vypadá neskutečně cool, je plnej života a energie, která z něj přímo čiší z filmu ven na diváka (v tomto mi připomněl mistra Bruce Leeho ...). Perfektně hraje, perfektně!! Tajnej polda mezi grázlama. Rube se od začátku do konce se všema, co mu příjdou do rány. Do toho nááádherná krasotinká policistka, se kterou má Donie skvělej vztah typickej samozřejmě pro HK produkci, nejdřív po sobě jdou jak psi a pak jsou skvělí přátelé ... Ve finále gengstři vztáhnou ruku na Donieho rodinu a prozradí se jeho tajná identita, místo toho, aby se ukryl, jak je zvykem a po vzoru pecky Flash Poit (2007) rozpoutá posledních 25minut stopáže ještě větší peklo, než frčí do té doby ... Film je neuvěřitelně rychlý a nabušený, ale není to střihem ani zrychlováním, vlastně nevím čím, ale má šííílenej spád, po té zásadní dějové smičce, která je samozřejmě naprosto předvídatelná (ale divák se na ni přece tolik teší!!), přeřadí film z plných otáček 3.stupně na čtvrtý a rozjede akci a mega souboj v té nejlepší kvalitě ... Najednou je konec ... ani nestačíte pobrat, co se to všechno dělo, kolik grázlů Donnie střískal během filmu, připadáte si, jakobyste viděli teprve trailer. Tak rychlý, dynamický a nabušený film je!!! A teď něco k choreografii "fightů". Ono to nevypadá ani moc na Hong Kong v klasické podobě, zapomeňte na vyklidněného Ip Mana a jeho wing chun ... Donnie si bere evidentně inspiraci z Bruce Leeho (a šikovně na něj odkazuje ... beru to jako poctu mistrovi), ale také prvky od Tonnyho Jaa. Přidává však obrovskou porci soubojů na zemi, jiu jitsu, vale-tudo, prostý zápas, streetfight bez jakýchkoliv pravidel ... Tvrdé, brutální, efektní, neokoukané. Vychutnal jsem si každý jeho zákrok, každý pohyb, každého složeného grázla ... Choreografie je na absolutním vrcholu zatím viděného v pouličních fightech a nemám k ní jedinné slovo kritiky ... Navíc žádnédráty (!!) Ten film je v rámci žánru dokonalý. Jeho jedinná chyba je, že má konec ... Připomínal mi hodně 70.kové japonskékarate-masárny s legendárním Sonny Chibou, u kterých jsem chtěl víc a víc a aby nikdy neskončily ... Donnie mi tento pocit po letech vrátil ... BOMBA!!!!(7.11.2013)

|53%| Tak jsem zkusil něco trochu nového. Donnie Yen určitě natočil spoustu dobrých akčnáků a já jsem ostuda, že mi ty filmy unikaly. Zkusil jsem teda něco novějšího a asi jsem měl začít od jeho starších filmů. Tohle nebylo vůbec špatné, jen mi to prostě moc nesedlo. Nebo také nejsem na tento styl filmů zvyklý, nevím no. Obyčejný průměrný rádoby akčnák, ikdyž tu spíše šlo především o souboje. Děj to má, je celkem dobrý, ničím ale nepřekvapí, žádný zvrat to nemá, prostě obyčejnost. Nejvíc mě překvapilo, že souboje postrádaly nějakou tu drsnost a tak. Bylo to takové dost mírné. Ale natočené souboje byly dobré i choreografie (ne teda nejlepší), ale dalo se na to hezky dívat. Hlavní hrdina se pral dobře a i jeho postava ve filmu byla dobrá, i humorně provedená. Takže i ta humorná či mírně komediální stránka filmu nebyla špatná. Ale prostě doladovat by se dalo snad ve všech směrech. Hudba byla taková normální. Záporáci si můj respekt vůbec nezískali. Nevím, co k tomu mám dále dodávat. Prostě průměrná oddychovka, která neurazí, ale určitá zbytečnost už tu cítit je. Můj názor.(20.11.2014)

• - S filmem byl spojován i populární čínský herec Wenzhuo Zhao. Ten ale po sérii několika nešťastných výsledků filmové produkce z produkčního týmu vycouval. Po dalším nabádání dokonce odmítl v natáčení pokračovat. Jeho kritický postoj si vyžádal hned dvě tiskové konference, kde se zmiňovaly jak nepatřičné úpravy scénáře bez jeho vlastního vědomí, až k jeho osobní nespokojenosti s lidmi zapojenými v produkčním týmu. (Conspi)

• - Donnie Yen se nezhostil pouze hlavní role, ale byl i jedním z producentů a dělal akční choreografii. (Rominator)

• - Do hlavní role se dle původních záměrů tvůrců počítalo s akvizicí čínského herce Jackyho Wu. Ten ale v době předprodukce utrpěl poranění nohy, které si vyžádalo časově náročnou zdravotní rehabilitaci. Ta zapříčinila kolizi s jeho dalším filmem, a tak Jacky od nabídky upustil. Roli naopak hned na poprvé přijal Andy On. (Conspi)