foto

Collin Chou

  • nar. 11.8.1967 (52 let)
    Tchaj-wan

Biografie

Collin Chou Siu Long, herec, kaskadér, mistr wushu se narodil 11. 8. 1967 na Taiwanu. Jak už to u hongkongských herců bývá i on použil během své kariéry několik jmen (Collin Chow Siu Lung, Collin Chu, Collin Ngai Sing, Ngai Sing nebo Zou Zhao Long, 邹兆龙). Na počátku ho v titulkách najdete pod jménem Ngai Sing . Bojová umění začal studovat už v pěti letech a jeho první kaskadérská zkušenost se odehrála už ve dvanácti. Ve dvaceti jedna letech se dostal k filmu, z Taiwanu ale záhy odešel do Hong Kongu k slavnému Sammo Hungovi, producentovi, režisérovi a herci jako kaskadér Hungova kaskadérského týmu. Dokonce se stal osobním žákem Sammo Hunga, který záhy rozpoznal jeho talent.

První opravdovou roli získal Ngai Sing ve filmu LICENCE TO STEAL, v produkci (jak jinak) Sammo Hunga a ukázal, že jako kaskadér se umí činit. Když opustil Hungův tým, spolupracoval s mnoha známými režiséry a zahrál si ve filmech, které patřily do vyšší kategorie hongkongské produkce (MY FATHER AS A HERO, THE BLADE, HAIL THE JUDGE).

Na čas se vrátil na Taiwan, kde točil seriály a několik filmů, např. CITY OF DARKNESS. Oženil se s modelkou Wandou Yung a začal používat jméno Collin Chou. Jeho píle přinesla ovoce v podobě zajímavějších, mezinárodních projektů. Diváci znají jeho tvář z druhého a třetího pokračování MATRIXU (Seraph) nebo z filmu FEARLESS, kde ztvárnil postavu mistra bojových umění a otce Huo Yuan Jia (Jeta Li). Jeho poslední velkou rolí je Jadeitový válečník v pohádkové fantasy Jackieho Chana THE FORBIDDEN KINGDOM.

Milada "miklaras" Střítezská

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky