poster

Pátrání po klasických autech (TV seriál)

 • USA

  Chasing Classic Cars

Dokumentární

USA, 2008, 30 min

Hudba:

Dave Porter

Hrají:

Wayne Carini
 • Ydrosten
  ***

  Perfektní pořad pro milovníky starých aut. Já osobně řidičák nemám, ale to mi nebrání se dívat na takové pořady jako jsou Top Gear, Autopravovna ( Chip Foose ) a podobně. Jediné co mi na tomto pořadu vadí, jsou komentáře a rozhovory : " Tady máte vaše auto " ~ " Teda to jste mně dostaly. Opravdu se vám to povedlo " ~ " Jo, to auto k vám úplně patří " ( doprovodný hlas moderátora : Byl opravdu dojatý a Já mu na to řekl že se to auto k němu hodí. To mu udělalo raddost. Bylo vidět že je rád ) ~ " Jsme rádi že se to dostane do dobrých rukou " ~ " Jo, budu jej prohánět po silnicích " ( doprovodný hlas moderátora : řekl nám že ho bude prohánět po silnicích. A já jsem rád že jsem mu udělal radost ) ~ Určitě je v dobrých rukou. Mám radost i za něj a těším se že se znovu uvidíme., třeba na nějaké soutěži " ( doprovodný hlas moderátora : řekl jsem mu že ho rád uvidím na nějaké soutěži, a že si s ním určitě přijdu potřást rukou ) A to se tam mele 80% všech dílů. Takže pokud se dokážete přenést přes americký styl uvádění do děje - kdy každý po každém všechno 2x zopakuje a ještě vám to 3x připomenou - tak je to příjemný pořad o krásných autech. Kolikrát je mi i líto těch lidí, kteří se z takovým autem očividně neradi loučí.(20.11.2014)

 • sator
  ***

  Krásná auta klidný a férový obchodník, zajímavé...nicméně po čase stereotypní,nahlédnout do postupu renovace by bylo zajímavé...(10.8.2014)

 • Fiftis
  *****

  Keby bolo toto skôr v kategórií TV-program (čo by aj malo byť), tak si to okamžite dám do TOPky. Pre mňa, ako milovníka veteránov z 50.rokov nemôže byť nič lepšie na pozeranie. Tento mini seriál je natočený kvalitne a má jedného sympatického dedka, ktorý behá po Amerike a zháňa veterány. Je zaujímavé sledovať, aké je ťažké znáňať v dnešnej dobe náhradné diely na tieto už 70 rokov staré automobily. O niektoré autá sa ich minulí majitelia starali pekne a boli až prekvapivo zachovalé a niektoré kúsky boli nájdené v katastrofálnom stave, niekde v stodole, celé hrdzavé a pokryté hrubou vrstvou prachu. A práve v takýchto prípadoch bolo milé vidieť, ako to auto po oprave ožilo a urobilo novému majiteľovi radosť.(25.12.2019)

 • helloween93
  ****

  Povedený seriál běžící na Discovery HD o chlápkovi, jenž hledá staré vozy, restauruje je a poté většinou prodá. Někdy si s daným vozem stihne i dojet pro výhru na nějaký sraz historických vozidel. Tenhle Wayne Carini, já osobně mu říkám "Týpek", prolejzá snad všechny stodoly v USA, jenom aby našel nějaké staré vozidlo. :)(3.11.2012)

 • STiG24
  ****

  Krásná ukázka americké lásky k legendárním retro automobilům, která je však více byznysem než láskou. Ale co je na tom špatného, když umíte kus zrezavělého šrotu proměnit v prvotřídní klasiku z let dávno minulých? Pravidelný pozorovatel se dozví, jak probíhají automobilové aukce a že práce restaurátora je plná kompromisů a obětování.(1.11.2013)