Reklama

Reklama

Svatojánské proudy

Dokumentární / Krátkometrážní
Rakousko-Uhersko, 1912, 2 min

Režie:

Antonín Pech

VOD (1)

Obsahy(1)

Snímek, natočený ze člunu, jedoucího po Vltavě Svatojanskými proudy, se stal prvním českým filmem, oceněným v zahraničí (Velká zlatá medaile na I. mezinárodní filmové výstavě ve Vídni r. 1912). Autor filmu, Antonín Pech, navázal na tvorbu Jana Kříženeckého. V roce 1911 založil se společníky firmu Kinofa a zahájil výrobu dokumentárních a hraných filmů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

swamp 

všechny recenze uživatele

Slapy - Štěchovice po Vltavě ještě v dobách, kdy ono místo nebylo zatopené vodní nádrží - v dobách, kdy bylo kouzelné a obávané zároveň. ()

Reklama

Cheeter 

všechny recenze uživatele

Svotojánské proudy. Jak rád bych se do těch míst podíval. A to už dneska reálně moc nejde. Pokud se člověk nerozhodne zrovna potápět. Ale aspoň díky těmto střípkům víme, jak to tam vypadlo. ()

Earl10 

všechny recenze uživatele

Plavba po vltavském toku za přítomnosti kamery. Poměrně odvážné natáčení nám přineslo řadu záběrů samotné Vltavy, členů posádky či okolních břehů. Poslední jmenované má nádech dobrodružství, jinak se jedná prakticky o směs dokumentárních záběrů. [60%] ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Dobrodružstvá plaveckých príbehov Rýchlych šípov evokujú prosté pohľady na brehy rieky a prúdenie vody nakrútené priamo z lode. Úsporné medzititulky končiace bodkou nahrádzajú komixové bubliny, farebné filtre dodajú atmosféru romantického dobrodružstva. Všetko z čias, kedy splavná rieka nebola prehusteným korzom, skautský tábor tvorili tri-štyri stany a obsluhu lodí tvorili zaslúžilí bradáči - pobafkávajúci znalci toku a nie sotva odrastení mládežníci. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Film získal na 1. mezinárodní filmové výstavě ve Vídni zlatou medaili. (kinopsih)

Související novinky

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

12.11.2015

41. ročník Mezinárodního festivalu filmů o životním prostředí se poprvé koná v Brně a nabídne i novou ambiciózní dramaturgii. Kromě významných zahraničních a domácích hostů představí i velmi kvalitní… (více)

Reklama

Reklama