Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hluchoněmý Barfi se zamiluje do dívky jménem Shruti, která se však na nátlak rodiny provdá za „zdravého“ společensky zajištěného muže. Po mnoha letech se pár setká znovu, ale Barfiho srdce už patří jiné ženě, která se mu nešťastnou náhodou ztratila. Spolu se Shruti se ji pokusí najít a zároveň tak opět prověří i vlastní city. Okouzlující romantický snímek, inspirovaný poetikou filmů B. Keatona nebo Ch. Chaplina, dokládá, že pravá láska nezná společenských mezí ani
kategorií „normálnosti“. (MFF Cinema Mundi)

(více)

Recenze (21)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Po zhliadnutí tohto filmu mám skutočne zmiešané pocity ohľadom konečného dojmu. Na jednu stranu zaujímavý scenár s kvalitným posolstvom a nápaditými osudmi hlavných postáv, na druhú stranu pre mňa absolútne neatraktívne podanie zaobalené v grotesknom obale á la Charlie Chaplin (čo absolútne nie je moja šálka čaju). Dej spočiatku úplne vlažný a postava Barfiho mi išla skôr na nervy svojou infantílnosťou, ale potom sa to celkom slušne zamotalo a nabralo to konečne nejaký dramatickejší spád. Celkovo mám však pocit, že keby to bolo podané ako klasická dráma (bez toho groteskného štýlu), tak by to malo u mňa oveľa väčší úspech. Každopádne, Ranbir to zahral skvelo, a Priyanka taktiež, Ileana bola v tomto prípade skôr takou ozdobou... 3* ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Indie letos do oscarového (textový editor zarputile přepisuje na ovarového) klání vyslala „Bollywood“. V hlavní roli Priyanka Chopra, a… dál zajisté nemusíme pokračovat. Chcete-li čistoskvoucí záběr, pusťte si film z Bombaje. Podmanivá hudba, nádherné tváře, srdcervoucí lovestory, trocha duhy a několik záběrů ve slunečním svitu, nikde ani smítko. Otravná stopáž. Takhle to v Bollywoodu bylo a bude. A tentokrát i groteska. kult pro Cinema Mundi, 2013. ()

Reklama

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Strašně mi chybí v současné kinematografii vizuální gagy a groteska. A mám pocit, že to byl schopný zreplikovat akorát Jackie Chan a to už je docela dlouho. Tohle je prostě indická romantická pocta Chaplinovi, Busteru Keatonovi a Haroldu llodovi s přímými citacemi. Proč to prostě nenapadlo někoho v Hollywoodu? Prostě něco jako Hugo Cabret od Scorseseho, akorát s groteskou. Hlavně je to parádně vymyšlené, protože je ústřední hrdina hluchoněmý a fakt si s tím film krásně hraje. Možná to má jak je u Indů zvykem až moc vrstev. Co jsem v titulcích koukal, že tam hrála Priyanka Chopra, vůbec bych jí nepoznal. Škoda, že na západě je jenom za ozdobu a ona umí i hrát. Byl jsem nadšený 9/10 ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Bollywoodský film, který se vyznává z lásky k Charlie Chaplinovi a Buster Keatonovi? U toho jsem nemohla chybět. Aneb Ranbir Kapoor na jisté cestě za oceněním Filmfare, které ale bohužel minulo Priyanku Chopru ve prospěch Ileany D'Cruz, což je pochopitelné už méně. Protože jak je neoddiskutovatelná dokonalost klauna Barfiho se smutnou tváří kořící ve filmografii mladého Ranbira další mezník, tak autistka Priyanky Chopry je navzdory všemu tou postavou, okolo které se točí celý svět. V Jhilmil by nikdo nehledal sexbombu s křivkami Miss Indie/Miss World. Přesto se v těch velkých kulatých očích zrcadlí tolik emocí, tolik lásky a křehkosti a zranitelnosti, o které by se hereckým elitám všech kontinentů mohlo jen zdát. Zatímco Ileana si zatím prošla svým bollywoodským křestem jen jako ta krásná druhá vzadu. Už dlouho mi nebylo tak dobře, když se potkalo to nejlepší z východu i západu. A proto prosím, pěstujte v *ollywoodech více klasické grotesky. A pokud si všimneme těch 70. let, ve kterých se to odehrává, nabízí se paralela s Om Shanti Om a člověk se pobaví ještě více nad tou policejní byrokracií. #festivalbollywoodskehofilmu ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Film se vyznačuje líbeznými záběry na čajovou krajinu doprovázenými líbivou hudbou, která se ale opakuje, až omrzí. Výborně autoři využili Barfiho hluchotu, když divákovi i ostatním postavám je jasné, že se něco děje, ale Barfi neslyší ani, když se mu nějaké drama odehrává přímo za zády. Skvělým nápadem bylo vrátit se v některých částech snímku do grotesky, kterážto taky byla němá, a Barfiho blbnutí opravdu baví. Třeba fígl, jak utéct policii za pomoci zrcadla, je brilantní. Film si vystačí bez dialogů v dlouhých sekvencích, i v těch, které nejsou groteskní, a funguje neskutečně skvěle. --- Něžně dojímavý je postupně rostoucí cit mezi hluchoněmým mladíkem a mentálně postiženou dívkou. ______ Na škodu byla přílišná stopáž snímku, podivné přeskakování v čase, které je nepřehledné a taky zamotaná až chaotická zápletka s několikanásobným únosem. /27. 7. 2017/ ()

Galerie (25)

Zajímavosti (4)

  • Ranbir Kapoor, ktorý stvárnil hlavnú postavu, bol prvou a zároveň jedinou voľbou pre rolu Murphyho - Barfiho. (MikaelSVK)
  • Väčšina z popredných herečiek Bollywoodu odmietla vedľajšiu úlohu Shruti Ghoshovej, až sa po dlhých vyjednávaniach dospelo k herečke menom Ileana D'Cruz. (MikaelSVK)
  • Než film začne, je možné počuť hlas hluchonemej hlavnej postavy, herca Ranbira Kapoora, a to počas varovania o škodlivosti fajčenia a tabaku. (MikaelSVK)

Související novinky

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží

17.02.2013

Čtvrtý ročník Mezinárodního filmového festivalu CINEMA MUNDI již brzy (27.2. – 6.3. 2013) ovládne moravskou metropoli. Cinefilové i běžní diváci se mohou těšit na nejlepší „oscarové“ kousky za… (více)

Reklama

Reklama