Reklama

Reklama

Dragon Age: Blood Mage no seisen

  • Japonsko ドラゴンエイジ -ブラッドメイジの聖戦- (více)

Obsahy(1)

Rytířka Oltáře Cassandra se poté, co je Krvavými mágy zavražděn její přítel a mentor, rytíř Byron, vydává na strastiplnou a nebezpečnou misi, jejímž cílem je záchrana země Orlais. S pomocí Galyana, mága kruhu, se snaží najít malou efí dívku Avexis, kterou chtějí Krvaví mágové využít ke zničení Oltáře, čímž by byla nastolena absolutní moc mágů nad celým světem. Vše je zkomplikováno tím, že mezi rytíři a členy Oltáře jsou zrádci, kteří jsou spolčeni s Krvavým mágem Frenicem. Dokáží Cassandra a Galyan včas zachránit Avexis a tím odvrátit zkázu Oltáře? (Stanislaus)

(více)

Recenze (39)

Darneth 

všechny recenze uživatele

Jako zarytý fanoušek DA jsem si nemohla nechat ujít příběh z prostředí ne tak známého Orlais. Cassandra se jistojistě objeví, jako jedna z hlavních postav v DA 3 a už teď se nemohu dočkat, jak se bude její charakter vyvíjet dál. Anime jsem vyloženě nevítala s otevřenou náručí, ale v tomto případě mám dojem, že filmu nikterak neuškodilo. Palec nahoru. ()

T-pack 

všechny recenze uživatele

Dawn of the Seeker je film zasazený do Thedasu, tedy světa Dragon Age a celkem logicky cítí potřebu pár věcí vysvětlit, aby měl co říct i divákovi, který se ve světě Dragon Age vyskytuje poprvé. A dělá to dost nešťastně skrz celkem obsáhlý monolog vypravěče na začátku. Teda, jestli má film takovouhle potřebu vnutit nám expozici tímhle způsobem, to dopadne špatně, řekl jsem si. Pak jsem si však vzpomněl, jak začínají Origins, takže by bylo asi zbrklé soudit jen ze začátku. Díky Stvořiteli, že jsem to neudělal, protože ačkoli to notnou chvíli trvá, film se rozjede a je ke koukání. Určitou roli v tom hraje i animace, která asi nemusí sednout všem, ale já jí zbožňoval hned po několika prvních minutách. Velká škoda proto je, že většina lokací je vizuálně naprosto nezajímavá. Postavy také dvakrát neoslní. Příběh drží pohromadě, ale samozřejmě nejde o nic revolučního. Pro fanouška Dragon Age tedy nad filmem visí otázka jediná: jak si snímek vede jako Cassandřin film? Věru, nic moc. Je to jednoduše povídání z jedné kapitoly v jejím životě, ale postavě jako takové mnoho nepřidává. Skoro naopak. Jen to její konstantně stažený obočí je přítomno (taky jedinej poznávací rys, když je tolik střihlá anime estetikou). Když porovnám se snímkem Paragon Lost, tak ten se mi líbil mnohem víc právě z toho důvodu, že dal Jamesovi novou hloubku. Tudíž je tenhle film technicky celkem hezky zpracovaný a diváka nemusí nudit, pokud ale divák odpustí, že příběh a scénář jsou záležitostí naprostého průměru. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem nehrál počítačovou hru, takže byl tento film pro mě velkou neznámou. Ve výsledku jde o příběhové průměrné fantasy s neokoukanou animací, která sice nebyla vždy stoprocentní, nicméně vzhled draků se mi velice líbil. Občas mě celkem štvala postava Cassandry, ale zažil jsem i mnohem protivnější animované charaktery. Zkrátka devadesátiminutová oddychovka, která neurazí, ale ani nepřekvapí - příběh plyne, člověk se nenudí, ale nic hlubšího to v něm nenechá. ()

VasaX 

všechny recenze uživatele

Bohové! Tragedie tragedií, kterou naštěstí ČSFD ve svém jako vždy marném vyhledávači ani nechce pořádně vyhledat, takže nejkratší cesta byla přes "podobné" u Dragon Age: Redemption (které samo o sobě, i když je hrané, webseriovité a laciné, je mnohem lepší a výstižnější). Dragon Age: Dawn of the Seeker je slabý kýčovitý blábol, naprosto přímočarý, s prapodivně nesympatickou animací. Někdo kdo prohlásí, že "Vizuálna stránka je perfektná, patrí medzi to najlepšie, čo sa v tomto žánri dá vôbec vidieť", pravděpodobně z "tohoto žánru" (neurčitě nedefinovaného), viděl právě jen tohle. Samotná ironie provedení je taková, že celý snímek je jednoduchý jak pro prvňáky, stejně tak líbivý, vlastně bych si myslel že to natočili pro děti, nebýt toho kontrastního násilí a "strašidelnosti" (v uvozovkách, protože pro děti pravděpodobně děsivé, ale jen co se přehoupnou do druhého stupně, tak nad tím nehnou tváří jako Stewart-ová ve Stmívání (nebo v podstatě kdekoli jinde)). Mám anime rád, a nejen anime ale animaci obecně, pohádky, kde jaké kýčoviny mě nadchnou, ale Dawn of the Seeker mě naprosto urazil hned na dvou úrovních - jako diváka a jako nadšeného fanouška herní předlohy. Je to prostě hnusná stupidita urážející atmosféru a kouzlo své předlohy tak, že bych je navzájem dál už raději nespojoval. Nejdřív jsem se polekal, když jsem viděl ten zástup spokojených komentářů. Naštěstí jsem ale mezi všemi těmi lidmi, co pravděpodobně Dawn of the Seeker viděli po návratu z nějaké jistě zábavné akce, kde následkem specifické intoxikace utrpěli dočasnou poruchu krátkodobé paměti a vizuálních vjemů, takové (Seti, maciii,...), kteří mi navrátili víru v dobrý vkus. Co bych řekl na závěr. Dvě hvězdičky dávám ze soucitu, asi jako když postižené dítě pochválíte za něco, co by bylo mizerným výkonem i pro dítě poloviny jeho věku. A jinak z momentů, co se mi na Dawn of the Seeker líbily,... ne, bohužel žádné takové nebyly. ()

Eterninox 

všechny recenze uživatele

Až na poměrně pěkně zachycený společensko-kulturní rozměr světa Dragon Age a místy působivé animace (například Pride Demon na konci) celkově dost mizerná fantasy. Příběh i postavy jsou silně schématické a dějoví aktéři často jednají i mluví naprosto nesmyslně a hloupě. Mě osobně také velmi iritovaly anime tropy navrstvené kolem hlavní hrdinky, jako její schopnost provádět nadlidské akrobatické kousky i v těžkém brnění, s přehledem přemáhat nestvůry, které by měly být schopné klestit armády a ničit města, a také její tendence vyrážet do bitvy bezvýhradně s odhalenými stehny. Celkově tedy Dawn of the Seeker možná potěší skalní fandy Dragon Age nebo teenagerského anime, ale málokoho jiného. 45% ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně, kdy předstupuje Cassandra (Colleen Clinkenbeard) před nejsvětější, Regalyan (J. Michael Tatum) jí stojí po pravé ruce. Když je nejsvětější prohlášena za její novou pravou ruku, mág stojí po její levé ruce. (Geriel)

Reklama

Reklama