13. komnata Luďka Soboty (S02E17) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2007, 26 min

Komentáře uživatelů k epizodě (11)

• DaViD´82

Nudně natočená epizoda tohoto jinak celkem zajímavého cyklu. Dílem zato může nezajímavý osud Luďka Soboty a z části jsou na vinně i tvůrci jelikož nešli až na kost. Byť pravda, že zde není nic čeho by se mohli chytit. V tom případě však nebyl důvod toto natočit.(13.2.2007)

• MM_Ramone

Táto konkrétna epizóda zo série dokumentov "13. komnata" patrí ku tým slabším. Je fádne, nezáživne natočená a ani sám pán Sobota sa tu nijak nesnažil poodhaliť svoju skrytú stránku. Jeho prístup je značne zjednodušujúci, neprístupný a schopnosti redaktora nie sú na tej úrovni, aby spustili mechanizmus úprimnosti u tohto pražského herca. Nakonec sa dopátrali k zisteniu, že "13. komnatou Ľuďka Soboty" je jeho vlastný hrob, ktorý si už stihol zakúpiť. **(6.12.2009)

Luděk Sobota je častým případem baviče, který spíše než veselostí trpí depresemi. K nějakému nadšenému otvítání skrytých bolístek na duši tentokrát nedošlo, ale za smích z doby dávno minulé nostalgicky jednu hvězdu přidám.(16.8.2009)

Mám do konce svého života rád tohoto člověka. Jednak za to období, kdy se mu herecky neskutečně dařilo, a náhoda tomu chtěla, že především "Jáchyme hoď ho do stroje" či "Jen ho nechte ať se bojí", tak bez něho si neumím představit; jednak za to, co v životě zkusil, jaký má náhled na život a že pobavil tolik lidí. A jeho filmy budou lidi bavit dál. A taky ho musím obdivovat, že bojuje s depresemi, což ale obzvláště u komiků je časté. On byl komik, ne bavič. Dneska snad žije jakž takž spokojeně. A přeji mu těch dnů co nejvíc.(21.8.2010)

Trochu psycho komnata. Pan Sobota to nikdy neměl lehké. Ale bez boje žít nejde. Jsem rád, že se snaží a přeji mu dlouhý život.(18.6.2008)

• IllIlIlIIl

Divácká přitažlivost závisí zejména na osobnosti, o které zrovna díl je. Ale přesto hodnotím tento cyklus jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. 50%(29.11.2008)

Tento cyklus dokumentů (medailonků či profilů) o neřestech či potížích známých osobností hodnotím jako celek, jako projekt. Pravda, některý dokument je lepší než jiný, ovšem to jistě záleží na tom, jak dobrý, špatný, či pestrý příběh si pro nás připravil daný protagonista. [8/1O] Luděk Sobota: neznám / vadí mi / neutral / mám rád(12.4.2007)

• wosho

Problémem této komanty je její zpracování. Nudné, nudné, nudné!! Navíc lidé z nejbližšího okolí lidového komika L. soboty mluví o něm velice nezáživně. Celkově velice podprůměrně odvedené téma.(7.12.2009)

Každý má asi svou 13. komnatu a nejinak je tomu u skvělého baviče a komika Luďka Soboty. Skvělé nahlédnutí do smutné části života člověka, který svůj čas na Zemi věnuje humoru.(1.6.2012)

• pravo

Neviem prečo sa v rámci ČSFD práve u tohto cyklu dokumentov rozhodlo pre hodnotenie jednotlivých epizód a nezaviedol sa iba jeden profil pre celý cyklus ako je na ČSFD zvykom u jednotlivých seriálov. Nezdá sa mi, že jednotlivé diely majú natoľko rozličnú filmársky odvedenú prácu a to že každá epizóda ma iné obsadenie je v podstate u dokumentárnych seriálov vcelku bežná vec. Pri prečítaní zopár komentárov som nadobudol pocit, že tu už ani nejde o filmové hodnotenie, ale ide o hodnotenie jednotlivých osôb, ktoré sú hlavnými hrdinami jednotlivých epizód. Samozrejme nemienim míňať svoj čas sledovaním kadejakých polozabudnutých či novoobjavených hviezd českého šoubiznisu a tak často tento seriál nesledujem, ale ak sa objaví osobnosť, ktorú poznám a viem či tuším, že jej osud je zaujímaví, tak si to rád pozriem. Ale pozerať každý týždeň na to akou chorobou či iným trápením musela prejsť nejaká celebrita mi príde dosť odpudzujúce. Ak by som mal uviesť hodnotenie jednotlivých dielov v závislosti od závažnosti tajomstva a osobe, o ktorú ide, tak by som musel použiť celú škálu hodnotenia, ale ako neuzavretý celok, ktorým Česká televízia s koncesionárskych poplatkov iba nafukuje množstvo pôvodného českého dokumentu by som hodnotil maximálne ***.(10.4.2008)

Nové info o Sobotovi, kdo ho má rád doporučuji,(24.3.2008)