13. komnata Bořivoje Navrátila (S04E36) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2009, 26 min

Mám pana Navrátila rád, všechna čest a klobouk dolů. Vždycky jsem ho vnímal jako sympaťáka a trochu i jako drsňáka. Působilo proto na mě smutně a rozpačitě, když se v dokumentu při reminiscenci na své pohnuté dětství několikrát rozplakal. No a abych řekl pravdu, upřímně nesnáším situace, kdy se staří lidé (většinou po sedmdesátce, když tuší svůj konec) litují a tragicky mluví o své blízké smrti. Byl to hezkej dokument, ale tak nějak mi pokazil tu iluzi o panu Navrátilovi, kterou jsem v sobě nosil.(30.4.2012)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +po všech stránkách vydařený díl -je to smutný/// Hodně silný, emotivní, smutný příběh, jež je poutavý a dobře natočený. Ještě před nedávnou dobou bych tomuto herci hádal něco kolem šedesáti, až při pohledu na jeho ročník jsem spozorněl. Tak vitální, elegantní herec se dnes vidí ojediněle. Snad mu to vydrží./// Celkem 94%///(1.6.2009)

Znáte ten pocit, když se po náročném dni vrátíte z práce domů, venku vedro k zalknutí a vy skočíte do sprchy a začnete na sebe nanášet relaxační sprchový gel? Takhle nějak zafungovalo tohle vyprávění na moji duši.(12.8.2015)

Šlechtic...maminka mu umřela na TBC, tatínek se zastřelil, teta a strejda si také vzali život... Pan Bořivoj pane Dědku nekoktal,ráčkoval...(10.1.2018)

Učebnicový příklad toho, jak by mělo odhalování třinácté komnaty vypadat. Životem napsaný tvrdý příběh, který potvrzuje známou pravdu - co tě nezabije, to tě posílí. A Bořivoj Navrátil je duševně velmi silný.(3.6.2009)