Invaze slimáků

(neoficiální název)
  • Dánsko Slug Invasion
Krátkometrážní / Animovaný
Dánsko, 2012, 6 min

Každý den kolem nás probíhá nekončící boj o cenné hodnoty. Ani týmový duch a odhodlání, ani nejmodernější výzbroj a sebelepší velení však nemusí být zárukou vítězství v zahradní bitvě proti odhodlanému nepříteli. (Mylouch)

easaque

1* I takové kraťasy můžou mít někde 94%. S animací je na úrovni krátkých dětských filmů od Pixaru a abyste si to užili tak stačí IQ houpacího koníka. Za tento samoúčelný pohodový filmík nemůžu dát ani 2 hvězdičky a na podobné stupidity jsem koukal jen v pubertě. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Aelita

Vše záleží na měřítku a úhlu pohledu. Nahoře jako dole a dole jako nahoře. Vtipná děsivá parodie na moderní výcvikově-válečné filmy neboli slimáci na bitevním poli. ()

Santa666

Jediný originální nápad, válka slimáků proti lidem, nemůže zachránit celý film, ani ten, co trvá šest minut. Kreativitou tvůrci neoplývají a jestli to znamená, že u všech jejich filmů se budu takhle nudit, tak to můžou rovnou zabalit a jít si na pracák pro dávky. Chtěl jsem k tomuhle komentáři přidat ještě nějakou hezkou pointu. Když jí ale nemá Slug Invasion, tak se snažit nebudu. ()

Stružák

Válečný kraťas z prostředí zahrádky, kde hlavní roli hrají slimáci? Téma je to možná trochu ulítlé a samotná animace není kdovíjak pěkná, ale jako parodie na všechny válečné filmy funguje skvěle. Snad jenom příběh je možná až moc krátký, myslím, že víc jak 6 minut by nevadilo. ()

Hermi14

Vtipné nakouknutí do světa "tam dole" a o tom co se v něm odehrává, aniž bychom o tom měli my nahoře tušení. Výborný kontrast slimáčí válečné vřavy a poobědové idylky s babkou. ()

TadashiCZ

Krásně ukázáno, jak nás vidí slimáci. Ty různé obrovské výbuchy, obří sečné stroje a černý severský humor (smrt vůdce). Škoda nijak suprové animace, právě na kraťasu je si myslím možné vyhrát. ()

Cor-Angar

Celkově to sice vidím jen na takovej lepší průměr, ale pár scén bylo přímo epických :D Hlavně celá pasáž se sekačkou a posléze zahradním domkem opravdu stála za to. Vlastně ta Invaze celkem pobavila. ()