Sladký život kurev

(festivalový název)
  • Německo Whores' Glory (více)

Vizuálně opojný dokumentární triptych ukazuje tři podoby světové prostituce. Tři kontinenty, tři jazyky, tři kultury. Nevěstinec v thajském Bangkoku cílí především na místní manažery a movitější turisty. Dívenky se promenují v prosklené výloze a toužebně očekávají, až na ně ukáže některý z hostů. Veřejný dům v bangladéšském Faridpuru se rozkládá po celé čtvrti. Stovky místních prostitutek se zde narodily a svět „tam venku“ za celý svůj život nikdy neuvidí. A později, až dospějí, bez sebemenších rozpaků přivedou k nejstaršímu řemeslu i své vlastní dcery. Město Reynosa leží poblíž mexických hranic s Texasem. Hemží se to tu drogovými mafiemi, zlodějíčky a pasáky. A místní nevěstky bezútěšnost místa zrcadlí. Lesk jejich mladické krásy dávno pohasl, aby zůstal jen pracně udržovaný zevnějšek. Všechny sledované ženy zažily psychicky i fyzicky více, než si dokážeme představit. Život bez falše a předstírání, za něž jsou placeny, však dosud nepoznaly. (MFF Karlovy Vary)

Flamik

Moc se mi to jako dokument nelíbilo. Přesto 4 hvězdy, především za to, že se někdo do takovédleho projektu pustil. Myslím si že realita je zde natočená a super ještě je, že je obsaženo více pohledů na nejstarší profesi. Nejhorší je, že bych se nedivil, kdyby se v Evropě odehrávaly podobný hrůzy. Na druhou stranu sem rád, že se s tím nesetkávám a žiju v bublině, který se takovýhle téma vyhýbá, i když mi je jasný, že to působí sobecky. Na druhou stranu se necejtím tak vyspělej abych s tím moh něco dělat. ()

Saxos

Thajsko - rozmazlené fňukny se ráno pomodlí, odpíchnou si jako ve fabrice, sednou s číslem do akvária, čekají na klienta, a když vydělají, tak večer vyrazí utratit prachy do klubu pro ženský. Bangladéš - prodaná vysloužilý děvce, v bordelu spíš uličky hrůzy, jak lásky, večer je zamknou, vypnou elektřinu, a další den nanovo. Mexiko - bez cracku a kultu Svaté smrti ani ránu. Tři místa s odlišným náboženstvím, mentalitou lidí, kulturou. Dokument nám ukázal kam opravdu nenaplánovat cestu spojenou se zájmem o sexturistiku. Soundtrack výbornej. ()

Maja_N

Nie je to len o zobrazení prostitúcie v troch rôznych mestách. Je to tiež o hodnote človeka, o zvieracích pudoch mužov a bezvýchodiskovej situácie žien, ktoré lepší svet nepoznajú a preto aj pre svoje dcéry berú ako samozrejmosť rovnakú cestu. Veľmi ma zaujala scéna na konci Faridpuru, kedy dievča najskôr rozpráva o zákazníkoch ako všetky ostatné, po krátkej odmlke dodá, čo naozaj cíti. Za neschopnosť ovládať svoju pudovosť výborne hovorí prirovnanie so psíkmi. ()

bobbio

Tento ,,dokument" za veľa nestojí. nebyť skvelej hudby a pár zaujímavým chvíľ, bola by to nepozerateľná nuda. Nechcem súdiť režiséra, ale tak dobrý nápad sa dal zrealizovať oveľa lepšie. Na to, že išlo o dokument, mi tam veľmi chýbal aspoň minimálny ,,obkec", faktografia. Počas pozerania som si napríklad na nete musel prepočítavať, akú má hodnotu bangladéšska mena a podobne. je to síce realistický pohľad na dennú rutinu šlapiek v troch chudobných krajinách, ale...posúďte sami. 50% ()

Benyi

Od pohodových Thajských sociálních pracovnic, které hlavně řeší, jak si ještě více sexem přivydělat a které doplňky a kabelky si koupit, přes bangladéšskou stoku, která vás nejspíš rozplaká, nebo přinejmenším donutí skřípat zuby, po mexickou sex vesnici, v níž žijí sexuchtivé, nafetované, i živořící prostitutky. Rozhodně zajímavý počin, především část z Bangladéše je skutečně zážitek. ()

Von Kempelen

Zbytečně dlouhej dokument o lidský špíně a k tomu soundtrack, kterej mě (asi na rozdíl od ostatních) mimořádně vytáčel. Ovšem na to, aby se člověku udělalo ze svýho druhu špatně, to funguje bezpečně. ()

minilawman

Je to těžké řemeslo. Celé je to spíše o atmosféře a pocitu, který to ve vás zanechá. Nebo má zanechat. V Bangladéši bych se neopřel ani o zeď, hrozná špína. Ledovou kuřbu jsem neznal, jinak mě ale tento dokument ničím nešokoval (možná až na věk některých dívek) ani vědomostně neobohatil. A ponaučení na závěr - bez peněz do bordelu nelez:) ()

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

15.09.2014

Přes 90 celovečerních a krátkých snímků, které nejsou běžně v kinech k vidění, zajímavé filmové osobnosti od nás i ze zahraničí, a řadu doprovodných akcí nabídne program 11. ročníku mezinárodního… (více)